yesilniksar

BELDELERDE SEÇİMLER HIZ KAZANDI

2019 yerel seçimlerinde Niksar beldelerinde belediye başkanlığı için yoğun ilgi var.

Yerel seçimlerinin aday adayı şampiyonu Beldelerimizde yaşanıyor.

Niksar Yolkonak beldesinde 12 aday adayı ve aday bulunmaktadır, Gürçeşme ve Gökçeli kasabalarında yine aday adayı ve aday yoğunluğu yaşanıyor, Yazıcık kasabamızda yine aday adayı yoğunluğu devam ederken, Serenli beldemizde de adaylık süreçleri yaşanıyor.

Niksar beldelerinde hiçbir seçim döneminde görülmeyen belediye başkanlığı adaylık müracaatı dikkat çekiyor, çok sayıda aday adayının müracaatı yanında halen aday adayı olmak için müracaatların devam edeceği bilgisi geliyor.

Niksar merkez belediye başkanlığı için geçmiş yıllardaki aday adayı ilgisinin olmadığını görüyoruz, bu seçimde neden iktidar partisinde aday adayı ilgisinin olmadığını anlamaya çalışmak gerekiyor.

Başçiftlik ilçemizde de aday adayı yoğunluğu çok fazla gözüküyor, mevcut belediye başkanı sayın Murat Tunçel 2019 seçimlerine aday adayı olarak devam etmek istediğini ifade ederken; “DURMAK YOLA DEVAM” diyor, Murat başkanın karşısına çok sayda aday adayının çıktığını görüyoruz, henüz aday adaylıkları net ortaya çıkmamış olsa da, çok sayıda isimlerin çalışmalarını görüyoruz.

Niksar merkez de neden aday adayı yoğunluğu yaşanmıyor?, bunun nedenleri arasında Niksar belediyesinin borcunun çokluğu seçilecek belediye başkanının en az iki sene borçlarla boğuşacağı dile getiriliyor, bu borç meselesi gündemde oluşu siyasetin içine girecek olan insanları asla yıldırmaması gerekiyor.

AK Parti Niksar ilçe başkanlığına resmi olarak müracaat eden belediye başkan aday adayı olarak İdris Şahin, Alim Taşmektepliğil, İlker Öden ve Cuma günü saat 16 sıralarında AK Parti eski ilçe başkanı Sadullah Karataş’ın müracaat etmesi bekleniyor.

Niksar’da MHP yapılacak olan seçimlerde beklemeyi tercih ettiğini görüyoruz, çok sayıda aday adayının ismi halk arasında ifade edilse de, adaylık süreci devam ettiği için henüz netleşmiş isimler olmadığı için buradan isim yazmayı uygun bulmuyoruz, MHP nin yeni yüzler, yıpranmamış isimlerle yola çıkacağı ifade ediliyor.

Niksar’da CHP  teşkilatı beldelerde aday adaylarını ilk belirleyen teşkilat olmasına rağmen henüz Niksar belediye başkanlığı için bir aday ismi söylenmedi, CHP İl genel meclisi aday adaylarını da ilk belirleyen siyasi parti, belediye başkanlığı için beklemeyi tercih ettiğini görüyoruz.

Niksar’da bu seçim daha farklı yaşanacağına inanıyoruz, iyi bir belediye başkanı adayları, iyi bir belediye başkanı, bunların  en büyük özellikleri Niksar’ı seven, Niksar mücadelesini yapan insanların ve ekiplerin olacağını düşünüyoruz.

Bizler halkın düşüncelerine tercümanlık yapıyoruz, halkımızın tercihi bu şehri yönetecek insanın gerçek anlamda “ŞEHRÜL EMİN” insan olmasıdır.

ŞEHRÜL Emin, şehrin en güvenilir insanı, insanları horlamayan, karalamayan, küçük görmeyen, mütevazi bir insan.

Dedikodu yapmayan, insanları karalamak isteyenlere fırsat vermeyen, hak, hukuk, adaletten ayrılmayan, Allah korkusunu sürekli içinde taşıyan ve hayatında yaşana bir insan, ŞEHRÜL Emin insan.

Bu kadar önemli ve anlamlı düşüncelere sahip bir belediye başkanını ararken, gelmesini arzu ederken, mevcut belediye başkanının nasıl bir yönetim sergilediğini de yazmamaya gayret edeceğiz.

ŞEHRÜL Emin bir şehrin en emin insanı olması gerekirken olmadığını biliyoruz, insanlar arasında ayrım yaptığını biliyoruz, hizmette adil olmadığını biliyoruz, iyi bir yönetim sergilemediğini biliyoruz, insanların yapmadığı kusurları ve hataları yapmadığı halde yapmış gibi dedikodularla insanların karalanmasına göz yumduğunu biliyoruz, bu kadar bilinmişlikler karşısında başka söze gerek yoktur.

“Gün ola, harman ola” diye söz vardır, hiçbir makam hiç kimseye baki kalmamıştır, bundan sonrada kalmayacaktır.

İnsan ölür kalır eseri, Eşek ölür kalır semeri, dedikodularla insanları karalayanların neyi kalır?, kap kara olan bir yüzü, selam verecek insan bulamazlar, kara kalpli yüzleri.

Atalarımız ne kadar güzel ve anlamlı sözler söylemişler.

Bizlere her zaman ışık tutacak sözler bırakmışlar en büyük eser olarak.

“Her koyun kendi bacağından asılır”.

Herkes kendi yaptığından sorumludur.

“Ne ekersen onu biçersin”.

Bir şey için ne kadar emek harcarsan, harcadığın emeğin kadarını alırsın.

“Her işte bir hayır vardır”

Başımıza gelen aksiliklerin de altında bir hayır yatar, biz bilemeyiz. Belki bir şeyin olmaması, olmasından daha hayırlıdır.

“Çalıp çırpmak”

Bir şey değerli veya değersiz, çalıp geçimini öyle sağlamak

“Haddini bilmek”

Yerini bilmeyen, bir konuda karışma yetkisi bulunmayan bir kimseyi sert bir şekilde uyarmak.

“Gözünden düşmek”

Bir kişinin gözünde değerliyken, yaptığı bir davranışla o değeri kaybetmek.

“Gözünden düşmek”

Bir kişinin gözünde değerliyken, yaptığı bir davranışla o değeri kaybetmek.

“Acısını çıkarmak”

İntikamını almak

“Pabucu dama atılmak”

Kendisi değerliyken kendisinden sonra gelen birinin değerinin daha fazla olması.

Günün Sözü: Haddini bilmek; Yerini bilmeyen, bir konuda karışma yetkisi bulunmayan bir kimseyi sert bir şekilde uyarmak

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.