Cemalettin Bilgin

BATI YARDIM EDERMİ?

Seçimler yaklaştıkça algı operasyonu yoğunlaşmaya başladı.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için şu an 4 adayın yarışacağı netleşmeye başlarken, Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi genel başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile seçim ittifakı için görüşme yaptı.

29 Mart 2023 günü iki parti başkanının görüşmesinden bir sonuç çıkmadığı görülürken, yapılan açıklamaya bakıldığında Memleket Partisinin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, görüşme sonucunda yine soy ismi gibi ince mesajlar verdi; “adaylıktan çekiliyormusunuz?” sorusuna hayır ben öyle bir şey söylemedim” dedi.

30 Mart 2023 saat 17 ye kadar Cumhurbaşkanı adaylıkları kesinleşmiş olacak çekilme söz konusu olur ise bugün belli olacak.

Memleket partisi Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce adaylıktan çekilirmi?, pek sanmıyorum, toplantı sonrasındaki açıklamalar pek mümkün gözükmüyor.

Memleket Partisi genel başkanı yakaladığı bu önemli fırsatı geri çevirirmi?, sanmıyorum!.

Seçimlere 45 gün kala Memleket Partisi kamuoyu araştırmalarında önemli bir ivme kazandığı görülüyor.

Memleket partisinin son günlerde ciddi ivme kazanması seçimlerde milletvekili barajını aşacağı, Cumhurbaşkanlığı seçiminde de % olarak 4-5 siyasi parti içine girmesi söz konusu olabileceği dile getiriliyor.

Memleket Partisi genel başkanı Muharrem İnce yakaladığı bu siyasi yükselişi  kesinlikle boşa gitmesini istemeyecek, şayet 14 Mayıs tarihinde yapılacak seçimde başarılı olur ise, gelecek için yapacağı siyasi yatırımda CHP genel başkanının ciddi rakibi olacaktır.

Memleket Partisi tek başına seçimlere girdiğinde alacağı oy potansiyeli ve özellikle Milletvekilliği seçimindeki her oy kendisinin TBMM ne girmesini sağlar ise ekonomik olarak partisi devlet yardımlarından faydalanmışta olacaktır.

İttifak içinde yer alan partiler neden ayrı ayrı kendi logoları altında seçimlere katılmak istiyor?.

Bunun pek çok nedeni içinde, alacağı oyun devlet yardımı almasına yarayacak ve onun kadar önemli olan karşısındaki siyasi rakipleri karşısında güç kazanmış olacaktır!!!

Memleket Partisi genel başkanı Muharrem İnce’ye CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nasıl bir teklifte bulundu? Bu çok net değil!.

Ayrıca CHP nin bu kısa zamanda Muharrem İnceye yapılacak çok fazla cazip teklifinde olacağını sanmıyorum.

Ayrıca Muharrem bey, yapılan görüşme sonrasında basın açıklaması sırasındaki sözleri çok çarpıcı ve dikkat çekici idi. İnce; geldikleri için çok teşekkür ederim ayağınıza sağlık, Güle güle” dedikten sonra gelen bir soru “adaylıktan çekilecekmisiniz?” sorusu üzerine;  “hayır öyle bir şey demedim, biz döne döne Kör oğlu gibi savaşıyoruz, bütün PKK lılar, kaçak FETÖCÜLER herkes ateş ediyor sağdan soldan, bizde Köroğlu gibi savaşıyoruz” dedi. Yani Muharrem İncenin Kırmızı çizgisinin PKK terör örgütü, FETÖ terör örgütü ve terör örgütleri olduğunu mücadele yaptığını dile getirdi, bu sözleri söylerken CHP genel başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu sözler karşılığında gülümsemeyi tercih etti ve şu sözleri söyleyemedi; “Atatürk bizler için var oluştur, PKK terör örgütü, FETÖ terör örgütü ile mücadelede bizlerde varız” diyemedi, İncenin  sözlerine gülümsedi ve ayrıldı!!!

Muharrem İnce, soy ismi gibi ince ince mesajlar verdi, TERÖRE karşıyız” dedikten sonra PKK ve FETÖ terör örgütlerinin hedefi olduklarını ve mücadeleden asla vazgeçmeyeceklerini söyledikten sonra, Kemal Kılıçdaroğlu bu sözlere gülümsemesi ve suskun kalması düşündürücüdür!!!

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi genel başkanının “terörün hepsine karşıyız” sözlerini sarf etmesi,  terör örgütlerinin isimlerini saydıktan sonra CHP genel başkanının bu sözler karşısında asla susmaması gerekirdi.

CHP genel başkanının suskunluğu terör örgütlerine teslim oluşunu göstermiş oluyor!!!

Ülkemizde Cumhurbaşkanı adayı olan ve Cumhuriyetin kurucu partisi CHP genel başkanının İnce’nin terör örgütleri konusundaki sözlerinden sonra suskun kalmaması gerekirdi.

Ülkemizi yönetecek olan bir insanın terör konusunda suskun kalması çok vahim ve düşündürücüdür!!!.

CHP genel başkanı neden suskun kaldı?

Yeni kurulan Memleket Partisi genel başkanı cesur bir şekilde “bütün terör örgütlerine karşıyız” biz Atatürk’çüyüz, onun izinden gidiyoruz” şeklindeki sözleri CHP ile yapılacak bir anlaşmanın önünü kestiğini düşünüyorum.

Ülkemizi yönetecek kişilerin her türlü terör örgütünü reddetmesi gerekir ve bağlantısı olanlarla birlikte olmamalıdır.

CHP Milletvekili Yunus Emre; “Yerel özerklik önündeki engelleri kaldıracağız!” dedi.

HDP ile pazarlık maddelerinden sadece birisi! Nuşiveran Elçi boşuna CHP Genel Merkezinde Türk bayrağını kaldırıp Kuzey Kürdistan demedi!!!

İyi Parti Milletvekili Ahmet Çelik’in sahibi olduğu Yeniçağ Gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ; “HDP’nin en az bizim kadar bu ülkeyi sevdiğini, bu ülke için endişe ettiğini bugün aldıkları aday çıkarmama kararıyla anladık.” diyerek HDP güzellemesi yapması çok düşündürücü değilmi?

Üzücü taraf şudur, Cumhuriyetin kurucu partisi CHP nin, terör örgütü destekçilerine muhtaç olduklarını görmek çok üzüvüdür.

Sanırım BATI ülkeleri Memleket partisini tek başına seçimlere girmesini istemeyecektir, bakalım AB ülkeleri bu konuda İnceye nasıl bir baskı uygulayacak ve bu baskılara İnce ne kadar dayanabilecek?

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD ve Almanya ziyaretleri sonrasında önemli açıklamalarda bulunmuş Batı ülkelerinin kendisine destek vereceğini dile getirmişti.

Seçim yaklaşıyor. Millet İttifakı’nın öve öve bitiremediği, “15 Mayıs sabahı bize milyarlarca para gönderecekler” dediği Batı’da ise büyük kriz başladı bile. Evet; “kendileri para bulabilirlerse belki size de biraz gönderirler” demek gerekiyor!.

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Almanya ve ABD ziyaretleri sonrasında “Batılı dostlarımız bize çok büyük ekonomik destek sağlayacak, ucuz krediler verecekler” sözleri her geçen gün anlamsız hale geliyor, ama şunu yapabilirler; “S400 leri geri ver, Suriye’den askeri geri çek, Türkiye Libya’daki haklarından vazgeçecek, terör operasyonları durdurulacak, Türkiye Ukrayna tarafında yer alacak” vs vs sözlerini yerine getirirse, İngiltere tefecilerinden bol miktarda faizli para alması doğal olacaktır.

Yani Türkiye  AB VE ABD ÜLKELERİNİN MANDA YÖNETİMLERİNE TABİ OLACAKTIR.

Günün Sözü; Allah’ım ben her halimi sana bıraktım, Sen beni kullarının eline bırakma.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.