yesilniksar

BAŞKA ŞEYLER YAZACAKTIM!.

Bugün 20 Kasım 2018 sıradan bir gün gibi gördüm, sabah kısa bir medya turu yaptık, sabah simidi, Duran kardeşimizle Çay ve Simit faslından sonra yazacağım yazıya odaklanacakken, bugün doğum günü olanlar karşımıza çıkıverdi.

Bugün 20 Kasım 2018 sabah gazeteleri ve haberleri gözden geçirmek isterken karşımıza bugün kimlerin doğduğu kısım geldi, bugün benim gördüğüm kadarı ile 16 arkadaşın doğum günü bu 16 arkadaşın doğum gününü kutlarken karşımıza kapalı profil resimli eme ismi MEHMET YÜCER geldi.

Sabah henüz güne ısınmaya çalışıyoruz, bugün Niksar yağmurlu veya sabah hayata Yağmur ile başladık, güzel de yağıyor maşallah.

Yağmur demek bereket demektir, toprağa şifa, canlılara gıda yağıyor, güzel bir gün, derken doğum günü kutlamasını yaptığımız arkadaşlar içinde MEHMET YÜCER ismi i takılı verdi.

Bizler henüz sabahın mahmurluğunu, gecenin huzurunu yaşatıp sabah güneşi ile uyanacağımızı beklerken, ilk mesajlar gelmeye başladı Yüzbaşıoğullarından merhum Hamza Yücer’in oğlu İsmail – Faruk Yücer’in kardeşleri, Burak-Hamza-İrem Yücer’in babalarının vefat  haberi geldi, karmaşık duygular yaşadım, doğum günü kutlamasını yaptığım MEHMET Yücer’in öldüğünü düşünmeden “doğum günün kutlu olsun” dedim, kutlamayı yapınca ebedi yolculuğa çıkan Mehmet kardeşimizin olduğunu fark etmedim, aynı anda hem doğu günü kutlaması, hem de vefat haberini okumak tuhaf geldi, sonra doğum günü kutlamasını yaptığım Mehmet Yücer’in profiline  bakma gereği duydum!.

Evet; Mehmet Yücer bugün doğmuş ve bugün vefat ederek defnedilecek Yüzbaşıoğullarının değerli bir ferdi idi. Ebedi yolculuğa çıkan Mehmet kardeşimiz 1 Ocak tarihinde facebok sayfasına girmiş sonra 5 Nisan 2018 tarihinde bir yemekli toplantı resmi paylaşmış, sonrasında hayatın son noktasının konduğu anda bir hatırlanma başlamış, bizimle birlikte 2 arkadaş daha doğum kutlaması yapmış.

İnsanlar için veya Vanlılar için, “bir varmış bir yokmuş” hikayesi sanırım  burada hayat buluyor.

Mehmet Yücer 20 Kasım 1961 yılında yalancı dünyaya gözlerini açmış ve 20 Kasım 2018 tarihinde gerçek hayata yolculuğa başlamış, sahi ebedi yolculuk deyince Mehmet Yücer kardeşimiz yolların aslanı idi sanki, ebedi yolculuğa çıkan Mehmet kardeşimiz Karayollarında çalışan özellikle kış aylarında o Akkuş ilçesinin geçilmez dene Karlı bölgelerinde insanların sevdiklerine kavuşması için daralan, kapanan yolları açan, kapanan yalancı yoların sürekli açık kalmasını sağlayan bir değerdi.

Hayat; bir varmış bir yokmuş, dünyaya merhaba dediği gün, ebedi yolculuğa selem verdiği gün olmuş, ilginç ama gerçek bir hayat hikayesi.

Mehmet kardeşimizle bizler daha çok Akkuş yollarında karlı havalarda karşılaşırdık, Akkuş ilçemizdeki işyerimize gider gelirken mutlaka yoğun Karlı havalarla karşılaşır Mehmet kardeşimde yollarda selamlaşırdık, 15 sene Akkuş ilçemizdeki işyerimize gidip geldik, uzun yolculuklar yaptık, Niksar karayolları ekipleri her zaman halkın hizmetinde idi, tesadüfler bazen acıda olsa yaşanmak zorundadır, bugünde öyle günlerden bir tanesini yaşıyoruz.

Her nefis ölümü tadacaktır; hayatın gerçeklerini yansıtır, doğduğu gün ebedi yolculuğa çıkacak olan Mehmet Yücer kardeşimize Cenabı Allah’tan rahmet diliyoruz, sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Hayat hep ince çizgiler üzerinde varlığını sürdürmüştür, hem güzellikler, hem de sıkıntılar incecik çizgiler üzerinde gidip gelir.

Bir gün doğduk, bu yalan dünyaya gelip surat köprüsü üzerinden geçmek için yolculuğa başladık.

Sabah hayata yeniden merhaba dediğiniz anda, Camilerden tek tek “Essela” denmeye başlayınca, bir taraftan dünyaya gelen yeni canlılar için mutluluk gözyaşları akıtılırken, diğer yandan ebedi yolculuğa çıkanlar için gözyaşları akıtılıyor.

Hayat kısa, yolculuk uzun, yalan dünyadaki süre belli günler veya saatler veya dakikalarla sınırlıdır, ama ebedi yolculuk ve istirahatgahda kalıcı bir hayat var, oraya gitmek kolay değil, herkes sırasını bekleyecek, kimse kimseye öncülük yapmayacak, kimse kimsenin sırasını da alamayacak.

Bir gün doğduk, bir gün öleceğiz, bazı insanlar bu dünyaya kazık kakacaklarış gibi yaşamaya etraflarını kırıp dökmeye çalışıyorlar ama onlarda bu dünyanın bir gün noktalanacağını göreceklerdir ama iş işten geçmeden anlasalar.

Bir gün doğduk ve bir gün bu dünyadan yolculuk yaparak veda edeceğiz, bu kaçınılmaz sondur, önemli olan bu dünyadan ayrılırken hoş bir seda bırakmaktır.

Bugün seçimler ile ilgili düşüncelerimizi yazacaktık, artık bir başka zamana kaldı.

Seçimler  insanların huzur ve mutluluğu için yapılır, yapılan her seçim hayata yeniden bir başlangıç yapmak için önemlidir.

Seçimler yaklaşırken insanların huzuru için çalışacak olanlar gelsin isteriz.

Seçimler hayatın gerçekleridir, her seçim insanlara yeni umutlar verir.

Her seçim toplumlara ışık tutar, siyasetçiye katkı sağlar ders verir. Seçim sonuçları öyle enteresan mesajlar verir ki, anlamak isteyenler için hayatın gerçeğini tam olarak yansıtır.

Seçimler başlar ve biter, önemli olan insanlığın kaybolmamasıdır, insanlığın kaybolacağı bir seçinin hiç kimseye faydası yoktur.

2014 Mart ayında yapılan seçimler nasıl birden geçi verdi, koskoca bir 5 yılı  4 ay sonra tamamlayacağız, 5 yıl bir ömürdür, bazen dün gibi gelir bazen geçmeyecek yıllar gibidir.

Bazı insanlara 5 yıl hiç geçmeyecekmiş gibi gelir, 5 yıllık uzun zaman dilimi içinde güzel duygularını yitirenler, güzel anları kaybedenler, sanki o 5 yıl hiç bitmeyecekmiş gibi hareket ederler.

İşte size 5 yıllık zaman dilimi, sanki geçmeyecekmiş gibi düşünenler, bugün 5 yılın nasıl geçtiğini hatırlarlar inşallah.

Günün Sözü: HER NEFİS ÖLÜMÜ TADACAKTIR., DÖNÜŞ ALLAH’A OLACAKTIR.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.