yesilniksar

BAŞARI NEDİR?

 Başarı nedir sorusuna herkes kendi bakış açısına, hayat felsefesine, aldığı eğitime göre çok farklı yaklaşımlar getire bilir.

Peki gerçek başarı nedir.

İş hayatında milyon dolarlar kazanmak, sayısız gayrimenkuller edinmek, yatlar katlar hanlar hamamlar…. Edinmek mi?

Tabii ki hayır. Gerçek başarı, her tökezlediğinde, yediğin her darbe de yılmadan yeniden ayağa kalkmak, sahte dostların arkadan vurmalarına dayanmak. Bir çocuk misali bıkmadan usanmadan yine yeniden hayata tutunmak, tüm yıldırma çabalarına rağmen hayat enerjinizi yüksekte tutarak kaldığınız yerden devam etmektir.

Bu durum insanı yıpratsa da, ilkelerini kaybetmeden onuruyla mücadele etmek insana zor gelse de, sizin hayatta istikrarlı ve güçlü bir duruş sergilemenize neden olmakta ve hayatınız gerçek anlamını bulmakta.

Bu mücadele sonucunda kazanımlarınız sizin için daha değerli hale geliyor. Emek verdiğinizin değeri insan için her zaman daha kıymetlidir. En kolay kaybettikleriniz ya da başka bir deyimle harcadığınız sizin emek vermeden kazandıklarınızdır.

Başarı sözlük anlamı olarak ‘üstesinden gelinen, başarılan iş’. ‘Kişinin yetenek ve yaşına bağlı olarak gösterdiği ansal ya da eylemsel etkinliklerinin olumlu ürünü, bir işi istenilen biçimde bitirmek, elde etmek, istediğini bulmak’ şeklinde tanımlanmakta.

Başarı kişiye, bireyin bulunduğu sosyal çevreye, kişilik özelliklerine gör değişkenlik gösterse de;

Gerçekte başarı, mutlu, huzurlu, sevgi dolu bir yaşam sürmektir. Bence asıl amaç bu olmalı. Hırslarımızın peşinden koşarak en değerli varlığımız olan sevdiklerimizi ve zamanımızı boşa harcamamak olmalı.

Unutmayın! Başarmak için başlamak zorundasınız.

Zig Ziglar’ ın dediği gibi ‘Başlamak için mükemmel olmak zorunda değilsin, fakat mükemmel olmak için başlamak zorundasın!

Hayal edin!

Kararlı olun!

İstikrarlı olun!

Planlı olun!

Sabırlı olun!

Bu arada kendinizi, sevdiklerinizi ve sevenlerinizi incitmeyin, kırmayın.

Başarı kendiliğinden gelecektir.

Sevgiyle kalın…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.