EDİTÖR

AYRIŞTIRAN SEÇİM!.

İstanbul Büyükşehir Belediye seçimi tamamlandı, çok şükür kaza bela olmadan sonuçlar açıklandı.

İBB seçimi ülkemiz insanlarını yordu, tabi ki bizlerde yorulduk, seçimler yapılmadan insanlar öyle noktaya geldi ki, hiç imse karşısındakine acımadan vurdukça vurdu, sonunda seçimler tamamlandı, birleştiren bir seçim değil, ayrıştıran bir seçim son buldu.

Şimdi ne desek, ne söylesek boş!, seçimlerin analizleri, doğruları yanlışları çok konuşulacak, çok tartışılacak, ama en güzel tarafı artık  4 yıl seçim olmayacak.

Bu seçim insanları ayrıştıran seçim oldu, insanlar bir birine olağan üstü vurdukça etraf toz duman oldu, ama çok şükür ki, kazasız belasız bir seçim sonuçlandı.

23 haziran İBB seçimleri ayrıştıran seçim olarak tarihteki yerini aldı, bakalı 4 yıl seçmenler birleşmeyi sağlayabilecekler mi?.

31 Mart seçimleri öncesinde yazmış idik, “AK Partiye bu yerel seçimde vatandaş uyarıcı görevini yapacak” demiştik, İstanbul seçimi işi farklı hale getirdi, AK Parti seçmeni tüm olumsuzluklara rağmen İstanbul seçimini de dikkate alarak AK partiye ciddi uyarı görevini yapmış oldu.

AK Parti gelen başkanı ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın omuzlarındaki yük çok fazla idi, omuzlarındaki yük daha da ağırlaştı, seçimin en sağlıklı, en doğru analizini mutlaka bu kez daha dikkatli yapacaktır.

AK Parti “yenilenmek istiyor” dersek ucu görülmeyen dehlize benzer, ama AK parti teşkilatları kırmadan, dökmeden yenilenmeli, yeni teşkilatlarla yeni yüzlerle yoluna devam etmelidir.

Seçin kaybedileceğini hissediyor, sahadan aldığımız mesajlar bunu gösteriyordu, bunu sahada gördüğümüz halde, “acaba hislerimizde yanılıyormuyuz?” diye düşündük, hislerimizi bir tarafa bırakıp duygularımızla hareket ettik.

Ne desek boş, ne söylesek boş, İstanbul halkı, İstanbul da yaşayanlar hür iradeleri ile karar verdi, milletimizin vermiş olduğu karara herkes saygılı olacak, 5 yıllık süreçte insanlar beklediği hizmetleri almak isteyecektir.

23 Haziran seçimleri üzerine her şey yazmak mümkün, ama işi abartmadan bitirmek gerekiyor, İstanbul seçimlerinin pek çok galibi olabilir ama bu seçimlerden dolayı CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlunu kutluyoruz, sayın Kemal Kılıçdaroğlu seçim sürecini güzel yönetti, sonuçta kazanan CHP oldu.

Belediye seçimlerinde bazı insanlar seçim kazananın başkan adayı olduğunu ileri sürerek partileri işin dışında tutmaya çalışırlar, bizler her zaman partileri öne alırız gerçek olanda budur.

İstanbul seçimin galibi CHP ve genel başkanı, yönetimidir, CHP yönetimine destek evren İstanbul seçmendir, tek başına CHP seçmeni değildir, sayın Kılıçdaroğlu  seçim sonuçların hakkında düşüncelerini ifade ederken, seçimde CHP ye veren her kesime teşekkür etti, bu teşekkür doğru bir teşekkür, çünkü; daha önce AK Partiye ve MHP ye oy veren seçmenler, bu kez kendi doğruları içinde CHP ye oy verdi.

Sosyal medya seçim öncesinde olduğu gibi, seçimlerin gecesinde de sallanmaya devam ediyor, sevinç çığlıkları, sevinç gözyaşları, hüzünlü olanlar, isyan edenler, her iki tarafta da ciddi ağır ifade kullananlar halen devam ediyor.

Seçimleri CHP değil de AK parti kazanmış olsa idi, bir şey değişir mi idi?, ayını sözler aynı algılar, aynı ağır ifadeler bu tarafta olacaktı, yani yazımızın başlığında olduğu gibi seçimin ayrıştırma özelliği halen devam ediyor.

Bir arkadaşımız şu notu yazmış;

Andığımız gibi yaşamazsak

Yaşadığımız gibi inanırız ❗

Şaşırmayın ❗Kaybedişimizi sorgulayın❗

İnandığım davamın istikametinde miyim diye sorgulayın?, Gittiğimiz yol dava istikametinde mi diye sorgulayın⁉, Makamlara getirdiklerimiz ve Teşkilatlarımız Reisin arkasında Bu Davanın bilincinden uzakta mı yakında mı diye sorgulayın⁉, benim 63 yaşındaki  Reisi Cumhurum bir selama 5. kata çaya çıkarken, Seçtiğimiz Davamızın Millet vekilinin danışmanına bile ulaşamıyorsak  vb…. sayamadığım bir sürü şey varsa, biz zaten Davanın Özünü bilincini kaybetmişiz ki

Seçimi kaybedişimize şaşırmayın ⁉,

Vakit Sirkelenip Özüne Dönme Vaktidir❗

Diğer yandan zaten

Eskiden İslambol vardı şimdi İstanbul var

Nasıl inanırsanız öylede yönetilirsiniz

İstanbul İmamoğlunu hak etti, Ettiğini de bulacaktır Vesselam” diyor.

AK Partinin düştüğü durumu kısa ve öz güzel anlatmış.

İstanbul seçimini AK Parti kazansa 23 tarihinde yapılacak olan genel seçimde tehlike daha büyük olabilirdi.

İstanbul’a seçim çalışmaları için giden yetkili ve etkili insanların seçim öncesinde sosyal medyada paylaştıkları resimler ona katlanarak paylaşımlar yapılacak resimlerin etrafı süslenecek; “ben kazandım” benciler boy gösterecekti.

Yıllardır AK partiye ve MHP ye oy veren seçmenler, küçük çaplıda olsa CHP adayına oy vereceğini öğreniyorduk, duyuyorduk; “17 senedir AK partiye oy veren akrabalarım var, bu seçimde AK Partiye oy vermeyeceğim diyorlar” sözleri, bugüne kadar AK parti ve MHP ye oy verdim bu seçimde oy vermeyeceğim, kendilerine gelsinler” diyenler belki azınlık gibiydiler ama, bir gerçeğin yansıması idi.

Hayatında hiç CHP ye oy vermemiş insanlar, “yeter artık AK Parti yetkililerine ulaşamıyoruz, bu dersi alacaklar” diyorlarsa, bu mesajlar sayın Cumhurbaşkanına başka nasıl ulaşacaktı?.

Anadolu’nun bir güzel şehrinde seçmenler, derdi olanlar, doğru ve dürüst bir şekilde yaşanan sıkıntıları Milletvekiline, ilçe başkanına, il başkanına ve teşkilatlara anlatamıyorsa, seçmen sandıkta böyle derdini anlatır.

Seçmenler hür iradesi ile sandıkta oy kullandı, CHP oy veren seçmenlerde kusur arayanlar, halen seçmeni anlayamamış olanlar, Kibirli, kinci, reisin sırtına kene gibi yapışıp gerçeklerin ortaya çıkmasını istemeyenlerdir.

Günün Sözü: BİR MUSİBET, BİN NASHATTEN İYİDİR.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.