Düşündüm taşındım yazmaya karar verdim.

Sahi Atatürk’ün partisi olarak söylenen CHP ye ne oluyor?, CHP gerçekten Atatürk’ün kurduğu partimi?, yoksa ülkemizi yabancı güçlerin eline teslim etmek isteyenlerin elinde kalan bir siyasi partimi?, sanırım bu soruyu pek çok CHP insanlarımızda sormaktadır.

Gerçekten CHP yi anlamak artık çok zor, parti genel başkanı ve en yetkili kişileri her fırsatta; “Cumhuriyet Halk Partisini Atatürk Kurdu” diyorlar ama, Türkiye Cumhuriyetinin bağımsız bir ülke olması konusunda hiçbir ileri adım atmadıkları gibi sürekli ileri hamlelerin önüne engel oluyorlar, geri adımların atılması için gayret ediyorlar.

Türkiye hür ve bağımsız olması için her ülke ile yakın ilişkiler içinde olabilir, her ülke ile de ülkemiz menfaatleri konusunda kavga edebilir, her bağımsız ülke bu kuralları uygulamıştır, aksi taktirde  güçlü ülkelerin egemenliğine girmiş oluruz,  60-70 yıllık süreçlerde bunlar yaşandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi; “YURTTA SULH, CİHANDA SULH”  ilkelerinin hayat bulması için, güçlü Türkiye olmak zorundayız, güçlü Türkiye’nin olması için ABD nin boyunduruğu altından kurtulmamız gerekir.

Türkiye bir NATO ülkesidir evet, Türkiye AB ülkeleri ile birlikte daha çok hareket etmelidir evet, Türkiye Birleşmiş Milletler üyesidir evet bunlara itiraz etmiyoruz, lakin Türkiye ABD nin kurduğu ve her kurduğu,  kontrol ettiği ülkelerle işbirliği yapmalıda, söz konusu ülkeler bizim ülkemizin HÜR ve BAĞIMSIZ olmasını istemiyor ki!.

ABD ile her konuda özellikle askeri konularda “stratejik ortağız”, ABD ile birlikte olmak, NATO ile birlikte olmak, AB ülkeleri ile kısmen birlikte olmaktır, lakin ABD bizim gibi güçlü müttefiki işine geldiği gibi kullanmak istediğinde onlarla anlaşmak mümkün, ABD nin düşünceleri dışında ülkemiz kendi menfaatleri doğrultusunda hareket etmeye başladığında ABD yetkilileri; DUR! Diyor ve her yapmak istediğimiz olumlu işlete engel oluyor.

Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak ülkemizde 40 yılı aşkın zamanda terörle mücadele yapıyoruz, ülkemiz terörle mücadele yaparken çeşitli savunma ve saldırı silahlarına ihtiyaç duyulduğunda silahların alınması için ilk önce ABD ye müracaat ediyoruz, sonra NATO ülkelerine ve sonra AB ülkelerine, ülkemizi terörden ve çeşitli saldırılardan korumak için almak istediğimiz silahları ABD vermiyor, diğer NOTO ülkelerinden almak istediğimizde de çeşitli şekillerde ülkemizin önünü kesiyor ve ülkemiz 40 yılı aşkın zamandan beri terör belasından bir türlü kurtulamadı, devletimizin ekonomik kaynakları tamamen terör belasına harcanıyor. Dünyada hangi ülke 40 yıldır terörle mücadele yapıp da sonuca gidememiştir?, işte Fransa, bir sözde terör saldırısı oldu, Fransa aylarca sokağa çıkma yasağı uyguladı, almadıkları güvenlik tedbiri kalmadı, Fransa da ki bir eylem sonunda başta ABD ve  AB ülkeleri her konuda Fransa’ya destek verdi, peki ülkemiz 40 yılı aşkın zamanda terör belası ile yıllarını harcarken, ekonomik kaynakların harcarken, neden ülkemize destek vermiyorlar?, işte bu soruların cevapları ülkemiz için hep kayıp yılları olduğu için, bizler şimdi ülke olarak; HÜR VE BAĞIMSIZ OLMAK VE KALMAK İÇİN KENDİ İMKANLARIMIZI  daha akılcı kullanmak, terör belasından en kısa zamanda kurtulmak için yoğun çalışma içine girdik, Hür ve Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti devleti olmak için yapılan her çalışmaya CHP genel başkanı ve işin tepesindeki yetkililer ülkemize engel oluyorlar.

Bu yazdıklarımızı birkaç defa dile getirdik, bir kez daha dile getirelim, hafızalarımızı tazeleyelim; Ülkemiz kendi hava savunmansı yapmak için ABD den Patriyot hava savunma sistemi almak istedi, ABD kongresi ülkemize kendimizi savunacak savunma silahlarının verilmesine izin vermedi, ABD Suriye’yi işgal etti sözde “İnsan Haklarını savunmak” adına, Suriye de başlayan iç savaş, dünya savaşı haline geldi, 30-40 ülkenin silahlı kuvvetleri Suriye’ye bomba yağdırdı, yağdırmaya devam ediyor, ülkemiz Suriye’den gelecek çeşitli Füzelerden korunmak için ABD ve NATO ülkelerinden destek istedi, ilk günlerde ABD ve Almanya ülkemize hava savunma silahı Partiyotları yerleştirdi, sonra savaş kızıştığı zamanda Almanya başta olmak üzere Patriyotları geri aldı götürdü; gerekçe olarak; ülkemizin savunmaya ihtiyacı var” dediler, tamamda Almanya bölgesinde bir savaş veya saldırı yok ki!.

Suriye de yaşanan savaşlar 7 yılını doldurdu, o bölgede terör örgütleri cirit atıyor, zaman zaman ülkemize daha önceki yıllarda saldırılar yoğunlaştığında ülkemiz kendi savunma sistemine sahip olmak istedi, Türkiye Cumhuriyeti devleti çeşitli alternatifler içinde Rusya Federasyonu ile anlaştı, S400 savunma sistemini ülkemize kazandırmak istedi, tam bu anlaşmalar devam ederken CHP den sesler yükseldi; ABD ve NOTO ülkeleri ile anlaşmazlık ülkeye sıkıntı yaratır, anlaşmayı iptal edin” şeklinde açıklamalar yapılmaya başlandı, CHP nin neden ABD savunucusu olduğunu anlamak mümkün olmadı!.

Türkiye Cumhuriyeti devleti terörle mücadelede, kendi insansız hava araçlarını yapmaya ve terörle mücadeleye başladı, yine CHP yetkililerinden açıklamalar; “savunmasız ve silahsız kişileri öldürüyorsunuz” sözleri yükselmeye başladı!.

Şimdi ise; ABD, Ülkemiz ve çeşitli NATO ülkelerinin üretmeye başladı F35 Uçakları için ortaklıklar kuruldu, üretilen uçakların bir kısım parçaları ülkemizde üretilmeye başlandı, projeye ortak ülke olarak 2 milyar Dolar ödeme yapıldı, pilotlarımız ilk 2 uçağın ülkemize teslimi için eğitim çalışmalarına başladı, uçakların teslim zamanı geldiğinde ABD yine kıvırmaya başladı; “Türkiye bize sormadan hiçbir ülke ile silah alımı yapamaz, yaparsa F35 leri vermeyiz, ortaklığı askıya alırız” dedi, ABD nin kalleşliğini biliyoruz ve anlıyoruz, ama CHP yi anlamakta zorluk çekiyoruz, yine CHP sözcüleri; “ABD ile kavga etmeyin” demeye başladı, ABD F35 leri vermeyeceği anlaşılınca Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve yetkililerimiz Rusya’nın üretmeye başladı SU 57 savaş uçakları ile ilgilenmeye başladı, yine CHP den sesler yükseliyor; “sakın ha Rusya ile Uçak anlaşması yapmayın” sözleri yükselmeye başladı!.

Daha önce Patriot vermeyen ABD, daha sonra F-35 satışını askıya aldı. S-400’le alternatif üreten Türkiye ise SU-57’le ilgilenmeye başladı. ABD endişelendi, NATO endişelendi. Peki CHP’ye ne oldu? O da endişelenmiş, “sakın ha diyor”.  Ey CHP genel başkanı ve yetkilileri, ne olur bir gün de Türkiye için endişelenin!. Siz nasıl GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN KURDUĞU PARTİSİNİZ?.

PKK, CHP’nin kalesi İzmir’i yakıyor. CHP ise HDP’ye geçmiş olsun ziyareti ile meşgul. Sonra kalk isminin önüne şov için TC yaz, sabahtan akşama kadar edebiyat parçala

Bakınız bu ülkeye sevdalı insanlar İzmir Ormanlarını yakanlar için ne diyor?.

“PKK yalnız değildi profesyonel bir organizasyon var”

‘Kulisvar’a konuşan Emekli Pilot Albay Haluk Yıldırım çok önemli açıklamalarda bulundu: “PKK çevre katliamı yaptı, yangınlardan nemalananlar psikolojik harekât yürüttü.” “PKK yalnız değildi, eş zamanlı yapılan açıklamalar, oluşturulan bilgi kirliliği bunun delilidir.” “Amaçları devleti ve Erdoğan’ı zora düşürmek, kaos oluşturmaktı.” “THK belli çevrelerin arpalığı olarak kullanılıyor, iş yapamaz hale geldi” diyor!..

Ey CHP yetkilileri siz ne yapmak istiyorsunuz?, sosyalist Enteryasyonel düşünceyi bırakıp ABD nin sözcüsü mü oldunuz?, Rusya ile Türkiye Cumhuriyeti devletinin ikili çıkarları karşısında neden rahatsızlık duyuyorsunuz?.

Günün Sözü: CHP sosyalist düşünceyi bırakmış, ABD sözcülüğüne soyunmuş, DİKKAT!…