yesilniksar

ANLAMAK İÇİN RESİMLİ OLSUN!.

ANLAMAK İÇİN RESİMLİ OLSUN!.

Bir arkadaşım kendi paylaşımında aşağıda Kalemlerin üzerinden güzel bir anısını paylaşmış, bizde ek yapıyoruz.

“Seçimler öncesinde Niksar ile ilgili kafa yormayan, elini cebine atmayan, zamanını ve emeğini harcamayanlar ile seçimlerin ardından ortadan kaybolan, Niksar’la ilgili hiç bir konuda fikir beyan etmeyen, adeta kendisini gizleyen aday adayları/adaylara/düşük belediye başkanlarına kapak olsun”

 

Bir kez daha paylaşarak yazalım; “Seçimler öncesinde Niksar ile ilgili kafa yormayan, elini cebine atmayan, zamanını ve emeğini harcamayanlar” evet bu sözler önemli. Doğru bir tespit, Niksar ile ilgili hiçbir konuda katkı sağlayana, kendisini yormayan, konuşulan yerlerde kaçamak cevaplar vererek oradan ayrılanlar bugün yeniden siyaset sahnesinde kendilerine koltuk arıyorlar.

Başka  neler var?; “ ile seçimlerin ardından ortadan kaybolan, Niksar’la ilgili hiç bir konuda fikir beyan etmeyen, adeta kendisini gizleyen aday adayları/adaylara/düşük belediye başkanlarına kapak olsun” diyor!.

AÇIK KONUŞMAK GEREKİRSE BU SÖZLER ÖNEMLİ.

Makam ve koltuk görünce Niksar’lıyım, nerede isen zıplayıp geleceksin, birilerinin sana koltuğu teslim etmesini isteyeceksin, sonra Niksar’ın dertleri, sıkıntıları olunca ortalıktan toz olup kaçacaksın!.

Kalemler çok şey anlatıyor, hiçbir iş yapmamış olanlar bu şehirde yaşamamış, yaşasa da hiçbir memleket meselesine el atmamış, kendine dert edinmemiş, kenarda bekleyip insanların iş yapmasını, iş yaparken yıpranmasını beklemiş süs kedisi gibi.

Bizler Niksar’ın faydasına, insanların, iş aş, huzur ve mutlu olmasına çalışırken, kullanılmış kalem gibiyiz, yıpranıyoruz, törpileniyoruz, kullanıldıkça tükeniyoruz, ama açıldıkça bu şehre ve insanlara hizmet ediyoruz, hayat kurtarıyoruz, alın teri döküyoruz, doğal olarak yıpranıyoruz.

Bizler kullanıldıkça azalan kalem misaliyiz, yeni açılmış Kalem gibi kalamıyoruz, kalem insanlığın bilgisine destek için var olmuştur, insanlara aklı vermek için, fikir vermek için, katkı sağlamak için, insanlığa hizmet etmek için vardır, aynen bizler gibi!…

Niksar’ın en büyük problemi kendisine rehber olan, kendisi için çırpınıp hizmet eden bir Kalem misaline değil, kenarda süs kedisi gibi duranlara ilgi gösterdiği için sürekli geriye gidiyor, her gün, her ay, her yıl kaybediyor.

Kalemlerin şekli Niksar’ın gerçek yüzünü gösteriyor, Niksar için çalışan, çırpınan mücadele edenler bu şehirde rahat ve huzurlu olması gerekirken, yeni açılmış hiçbir nokta dahi koymadan kenarda bekleyen kalemlere ilgi gösteriyor, yıpranmamış, aşınmamış diyerek peşinde koşulanlar, yazmaya başladıkça içindeki küfler peşinden koşuyor, çürükler ortaya kondukça bu mükemmel şehir hep kaybediyor.

Niksar’ın derdi Niksar için hiçbir iş yapmayan, Niksar’ın hiçbir derdini kendisine dert edinmeyen, makamlarda ise bazen veya şarlatanlık yapacak tiplere selam veriyor, onlara küçük ikramlarda bulunuyor, sonrası malum.

Niksar’da belediye başkanı olacak kişi Niksar’ın dertleri ile dertlenmiş olmalı, bu muhteşem şehrin yine bölgede bir yıldız gibi parlaması için var olan değerlerini koruyacak, olmayan değerleri bu şehrin insanlarının emrine verecek düşünceye sahip insan olmalıdır.

Kenarda yeni açılmış, nokta için dahi kendisini ortaya koymayan bir Kalem gibi olmamalıdır.

Niksar’ın beklentileri çoktur, ama yapılması mümkün olmayan bir talep ve istek değildir.

Niksar belediye başkanlığına aday olacak kişi, Niksar’ı Niksar’lıyı dert edinecek insan olmalıdır, çok yazan Kurşun Kalem gibi yıpranmalı, açıldıkça çalışmalı, çalıştıkça insanlara huzur ve mutluluk vermelidir.

Niksar’lı açılmış, açıldıkça hizmet ederek yıpranan kalem özelliğinde olan insana itibar etmelidir, çalışan insan yıpranır bir Kurşun Kalem gibi.

Niksar bu seçimde partilerin adaylarını merakla bekliyor, şayet daha önceki yıllarda yapılan hatalar yapılmayıp, yeni açılmış bir Kurşun kalem gibi kenarda bekleyen, nokta için dahi kendisini ortaya koymayan Kalem gibi değil, ilk açıldığı günden yaşadığı süreçlerde kendisini Niksar’a adayan yıpranan kalemlere önem vermelidir, Niksar için çalışırken yıpranan Kalem özelliğinde olan insanı belediye başkanı seçmelidir.

Niksar’ın, Niksar’lının  en büyük isteği belediye başkan adayının, Niksar sevdalısı olması, Niksar için çalışmış olması Niksar’ın iyi ve kötü günde yanında olan bir Niksar sevdalısının seçilmesidir.

Şu anlamlı sözü bir kez daha  yazarak yazımıza nokta koyuyoruz. “Seçimler öncesinde Niksar ile ilgili kafa yormayan, elini cebine atmayan, zamanını ve emeğini harcamayanlar ile seçimlerin ardından ortadan kaybolan, Niksar’la ilgili hiç bir konuda fikir beyan etmeyen, adeta kendisini gizleyen aday adayları/adaylara/düşük belediye başkanlarına kapak olsun” anlayana  anlamlı sözler.

Günün Sözü: ANLAYANA SİVRİ SİNEK SAZ, ANLAMAYANA DAVUL ZURNADA AZ.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.