Cemalettin Bilgin

AMBARGO KOYAMAZSINIZ!..

Ülkemizde Sanatçılar ve Hukukçuların çoğunluğu hep CHP li veya sosyal demokrat insanlardan oluşurdu.

Peki; CHP neden sanatçıları  ve Hukukçuları suçlayıcı dil kullanıyor?. ANAP genel başkanı ve Cumhurbaşkanımız rahmetli Turgut Özal’ı rahmet ve minnetle anıyoruz.

Rahmetli Turgut Özal’ın ölümünün 29. Yılında onu bir kez daha rahmetle anarken, onun ülkemize kazandırdıkları eserleri ve değerleri bir kez daha anmak istiyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti yıllarca Kominizim sistemi ile yönetildi ama, halkımız ne yazık ki bunu anlayamadı!…

Ülkemizde halkın %80i sağ seçmen, %20 si sol seçmendir.

Ülkemizde “Koministim” demek veya kominist düşünce hakkında konuşmak suç idi, bugün ülkemizde Kominist partisi kurulu, aldığı oy oranı %001 falan.

Ülke gerçeklerini her zaman görmek mümkün değil, olaylar, yaşanan süreçler bir gerçeğin ortaya çıkmasına neden oluyor.

Ülkemizde de Kominizim sisteminden çıktığımızı rahmetli Turgut Özal sayesinde öğrendik, sonra gizli Kominizim sisteminin çökmesine vesile olan DYP genel başkanı ve eski Başbakan sayın Tansu Çillerdir.

Bu düşüncelerimiz pek çok insana ilginç gelebilir, hatta itiraz edebilirde, lakin itiraz etmek bir gerçeği değiştirmiyor!…

Hani çoğu zaman sayın Cumhurbaşkanımızın kullandığı; “nereden nereye geldik” sözleri aslında pek dikkat çekmese de, çekmiş olsa da belli siyasi figürler söylenen sözlerin gerçekliğini bir tarafa bırakıp, alay edercesine ifadeler kullansa da, gerçekler her zaman hayat bulacaktır.

Rahmetli Turgut Özal Anavatan Partisini kurana kadar ve onun meşhur 4 farklı siyasi parti düşüncesinde olan insanları bir araya getirmek için başlattığı iki elini birleştirip yaptığı işaretin halkımız ürerinde etkisi olana kadar ülkemizde tüm sanatçıların %98 sanırım hepsi sosyal demokrat düşünceye oy veriyor, sosyal demokratları savunuyordu!….

Taki rahmetli Turgut Özal’ın ANAP ı kurup, seçim zaferi kazanana kadar.

ANAP Kurulması ile birlikte 4 farklı siyasi düşünceyi paylaşan her insan ile rahmetli Özal diyaloğ kurdu ve her farklı siyasi düşüncedeki insanların içinde belli isimleri ANAP’a davet etti ve başarılıda sonuçlar aldı.

ANAP’ın kurulması ile birlikte artık sosyal demokrat partilere oy veren ve destekleyen sanatçıların ciddi bir kısmı rahmetli Turgut Özal’a inanarak onunla birlikte hareket etmeye başladı ve Sosyal Demokrat partilere yıllarca hizmet vermiş oy vermiş ve verilmesine katkı yapmış sanatçılar ANAVATAN PARTİSİNDE görülmeye başlandı.

ANAP ile başlayan sanatçıların farklı partilerde boy göstermesi ve çalışmalara katılması Sosyal Demokrat partilerin ciddi anlamda oy kaybetmesine ve artık belini doğrultamaz noktaya gelmesine neden oldu.

ANAP öncesinde sanatçıların çoğunluğu Sosyal demokrat partilerde, çok az sayıda sanatçıda MHP içinde bulunurdu.

Değişen siyasi parti söylemleri, sanatçıların farklı düşünceleri savunmasına neden oldu ve bu süreç AK parti ile zirveye taşınmış oldu.

Zaman zaman özellikle CHP kurmayları ve de genel başkan sayın Kemal Kılıçdaroğlu, kendilerini savunan sanatçılar dışındaki  her sanatçıyı suçlayıcı dil kullanmaktan geri durmamaktadırlar.

CHP kendilerini savunan sanatçı olunca onlar “tarafsız sanatçı”  oluyor, CHP dışında siyaset yapanlar veya savunanlar ise sanatçı olarak kabul edilmiyor ve çok çirkin sözlerle suçlanıyor!….

CHP kaybettikçe suçlayıcı dil kullanmaktan çekinmiyor ve kaçınmıyor.

Her Ramazan ayında Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan her sanatçıyı veya temsilen pek çoğunu iftar daveti yaparak onlarla sohbet yapma imkanları buluyor.

Cumhurbaşkanı ile sanatçıların zaman zaman bir araya gelmesi onlarla sohbet yapması ülkemizin değerleri bakımından önemli olduğunu düşünüyoruz.

Yıllarca bizler DALLAS dizisi ile günlerimiz geçti, bugün ise artık örf adet gelenek ve göreneklerimizi anlatan pek çok kıymetli dizileri seyrederek Dini ve Milli duygularımızın körelmeden yeşermesine vesile oluyor.

Bir ülkenin gelişmişliği sanatçılarının  tarafsız ve dini ve Milli duyguların yaşanmasına vesile olanların çokluğu ile mümkündür.

Sanatçıların yaptıkları diziler, oynadıkları filimler ülkemiz insanları için birer değerdir.

Günümüzdeki sanatçıların oynadıkları diziler CHP genel başkanının işine gelmeye bilir ama, sanatçıları dışlayıcı ifadeler kullanmak kimseye faydası olmayacaktır.

CHP genel başkanı, sanatçıları ne kadar suçlayıcı dil kullanırsa kullansın, ne kadar onları dışlamaya çalışsa da, gerçek sanatçılarımıza asla “ambargo” koyamayacaktır.

CHP genel başkanı kendisine oy vermeyenleri hep dışlamaya çalışıyor.

Aslında CHP genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu’nun dışlayıcı sözlerine pek şaşmamak gerekir.

CHP içinde gerçek CHP lileri dışlayan bir genel başkan, kendisinin dışında farklı sözleri dünya görüşüne sahip sanatçıları dışlaması artık şaşkınlık yaratacak bir durum olmasa gerek1.

Artık dünya şunu biliyor, özellikle başka ülkelerin devlet başkanları, başta ABD başkanı olmak üzere, ama bizim ülkemizdeki ana muhalefet partisi genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu  halen Türkiye’yi kendisinin SSK genel müdürü olduğu dönemlerin Türkiye!si sanıyor!.

Öyleye bu ülkede Sigortalı olan insanlar, Devlet Hastanelerine alınmazdı, Üniversite Hastanelerinin yanından geçemezdi Sigortalı olan bir işçi kardeşimiz.

Değişen Türkiye’de artık Sigortalı her işçi bırakınız Devlet hastanesinde muayene ve tedavi olmayı, elini kolunu sallayarak Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını söylediğinde, Devlet Hastanesinde, Üniversite Hastanesinde ve de Özel Hastanelere gidip muayene oluyor, tedavi oluyor, cebinden 1 TL harcamadan sağlığına kavuşuyor. CHP genel başkanı sayın Kılıdaroğlu’nun bunları bilmemesi normal.

Çünkü o halen eski Türkiye özlemi içinde.

Son zamanlarda; “GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLEMENTER SİSTEM” diyerek sürekli yeni sistemi anlayamadığı gibi!…

Günün Sözü; Bir günah işlediğinde hemen tövbe et. İnsan suya düştüğü için değil, sudan çıkamadığı için boğulur.  Mevlana

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.