yesilniksar

ALLAH BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN!.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Cenabı Allah başımızdan eksik etmesin ona sağlıklı bir ömür versin.

Bir ülke insanı kendi devlet adamı ile gururu duymalıdır, bizler sayın Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile gurur duyuyoruz.

Birilerinin paylaşamadığı nedir?, diye merak ediyoruz!.

AK Parti iktidarını bu ülkede var olmasını sağlayan sayın Recep Tayyip Erdoğan devlet adamı olarak Türk milletinin hep hayal ettiği çalışmaları gerçekleştiriyor, Hür ve Bağımsız bir Türkiye Cumhuriyetinin yaratılması için gece gündüz çalışıyor.

Türkiye 2002 yılına kadar hiçbir zaman bağımsız olmadı, hatta 2018 yılına geldiğimiz şu günlerde de çok bağımsız olduğumuzu söyleyemeyiz ama, 2018 yılı itibari ile hür ve bağımsız olma yolunda önemli yollar kat ettiğimizi söylemekten gurur duyduğumuzu ifade etmek isterim.

Bir ülkenin Hür ve Bağımsız olabilmesi için tek başına ekonomisinin güçlü olması ile eş değer değildir, dünyada çok zengin ülkeler vardır, güçlü ekonomiye sahiptir ama asla bağımsız değildir, Sudi Arabistan gibi.

Dünyada güçlü ekonomiye sahip olan ülkeler içinde Sudi Arabistan, ABD nin kontrolü ve hatta boyunduruğu altındadır, bütün ekonomik kaynaklar ABD nin kontrolü altındadır ve hatta ABD istediğinde Sudi Arabistan’ı kısa zamanda  ülkesini yerle bir edecek güce sahiptir.

Türkiye dünyada bağımsızlığına kavuşmak isteyen ve emin adımlarla ilerleyen bir ülkedir, Kurtuluş savaşı ile ilk mücadelesini vermiş ondan sonraki süreçlerde çok sıkıntılar çekmiş, Kıbrıs Savaşı sonrasında kendi Silah sanayisini kurmanın şart olduğunu görmüş, daha sonraki süreçlerde ülkemizdeki terör olayları karşısında kendi silah sanayisinin mutlaka hayata geçmesinin şart olduğunu görmüş ve bugün kendi kullandığı savunma ve saldırı amaçlı silahlarının %70 i kendisi üretir hale gelmiş ve bağımsızlık yolunda ciddi yol kat etmiştir.

Türkiye bağımsız bir ülke olma yolunda hızla ilerlerken, zulüm altında, işgal altında olan milletlere can suyu oluyor, onların zulüm altından kurtulması için dünyaya sesleniyor.

Bağımsız bir ülke olmak için ciddi ekonomiye sahip olmak tek başına yeterli olmadığını biliyoruz, bağımsız ülke olmak için kendi savunma sanayini geliştirmen ve savunma amaçlı, hem de saldırı amaçlı ülke olarak kendin üretirsen bağımsız ülke konumunda olursunuz.

Türkiye 2018 yılı ile birlikte artık güçlü ekonomiye sahiptir, güçlü savunma sanayisine sahiptir, bu önemli noktaları yakaladığı için geçmişte emir alıp uygulayan ülke konumundan artık, bağısız ülke olarak başta ABD nin egemenliğinden çıkmıştır.

ABD eskiden ülkemiz yetkililerine emir verir her dediğini yaptırır idi, hatta devlet başkanlarımıza alt seviyede yetkilileri ile haber gönderir yapılması gereken işlerin yapılmasını sağlarlar idi, artık bu süreçler geride kaldı güçlü devlet başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın  dediği gibi “Türkiye eski Türkiye değil” sözlerinin hayat bulduğu güçlü bir Türkiye vardır.

Eskiden dünyayı 2 kutuplu hale getirmişlerdi, bir tarafta Kominizim sistemi, diğer tarafta Kapitalizm sistemi, her ülke bu iki kutup içinde kendisini göstermek zorunda kalıyordu, lakin artık dünyada eski dünya değil, gelişen teknolojilerin sayesinde milletler uykudan uyandı, uyanan milletlerin sayesinde devletlerde yeni bir dünya düzeni içinde kendisine yer aramaya başladı.

Yeni dünya düzeni ülkemizi biraz sıkıntıya sokarak şekillenmeye başladı, yeni dünya düzeninde daha özgürlükçü toplumlar yaratılma isteği yanında bu ez yine de daha kontrol altında olan ülkelerde yaratılmak istendi.

Yeni dünya düzeninin şekillenmesini isteyenler, yen düzen içinde Türkiye Cumhuriyeti devletinin başında güçlü bir siyasetçi ve devlet adamı olan sayın Erdoğan’ı egemenliklerine almak için çok çaba harcadılar, ilk önce kontrol altında gibi gözüken güçlü devlet adamımız, kendi milletinden aldığı gücü, devlet kurumlarının hızlı gelişmesi ile birleştirince bağımsız Türkiye hayallerinin gerçeğe dönüştüğünü görmüş olduk.

Son günlerde yaşadığımız ve tarihe tanıklık yaptığımız Orta doğudaki gelişmeleri görüne ülkemizin ne kadar güçlü bir ülke olduğunu görüyoruz.

Tarihe tanıklık yapmak çok önemli.

ABD 6 yıldır Suriye topraklarında kendisi katliam yapmasa da, yapılan katliamlara göz yumdu destek verdi, Suriye’yi 6 yıldır kan gölüne çeviren ve insanlık adına utanç verici görüntüler dışında Suriye halkına hiç bir şey vermeyen ABD, yaptığı hataların kendi başına bela olacağını görmüş olmalı ki Türkiye’nin Suriye’ye yapacağı operasyonu bahane eserek Suriye den çekilme kararı verdi.

ABD başkanı sayın Trump Suriye de var olan askerlerini geri çekme kararını verince sanki dünya düzeni yeniden değişmeye başladı, eskiden “ABD nin Suriye de ne işi var?” diye konuşanlar, “ABD askerini geri çekmeye başlıyor” sözleri üzerine birden yön değiştirdiler, ellerindeki emzik alınmış gibi mızıklamaya başladılar.

ABD Suriye deki askerlerini ne zaman çeker?, bunu şimdilik söylemek zor ama çekeceği kesindir, ABD nin Suriye den askerlerini çekmeye başladıktan sonra artık Suriye de yüzleşeceğiz ABD değil, İngiltere ve Fransa’dır.

ABD başkanı sayın Trump’a çok kızdığımız zamanlar oldu, çok katliamlara göz yumduğu için aa ABD başkanı olarak aldığı son karardan dolayı kendisi doğru olanı yapmıştır.

Türkiye Suriye bataklığının kurutulması için çıktığı yolda emin adımlarla ilerliyor, artık Türkiye ve ülkemiz içinden nede ülke dışından herhangi bir terör belasının olmasını istemiyor ve terör belasından kurtulması için “ya istiklal ya ölüm” parolasını kullanıyor.

ABD bile terör le mücadele yaptığını ifade ederken uzun yıllar terör belasına dayanamıyor. Türkiye artık kararını verdi Suriye de şu veya bu terör örgütünün varlığını kabul etmiyor.

ABD başkanının, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şu sözleri karşısında; “siz devlet olarak veya müttefikler olarak terör örgütleri ile mücadele yapacaksanız biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak bu mücadelede varız, siz bir terör örgütünü yok etmek için bir başka terör örgütünü kullanarak çözüm üretemezsiniz, bizler sizlerin terör örgütü mücadelenize inanmıyoruz, ya bizimle iş birliğine girersiniz veya bizler bu bölgedeki her terör unsurunu yok etmek için harekete geçiyoruz” sözleri Türkiye Cumhuriyeti devletinin kararlı tutumu  devlet başkanımız tarafından defalarca dile getirilmiştir, bu kararlı duruş ABD başkanının uyanmasına ve doğru karar vermesini sağlamıştır.

ABD nin askerinin geri çekilme kararı karşısında şok olanların çokluğunu ülkemizde görünce bizlerde hayatın gerçeklerini tekrardan görmüş oluyoruz.

Günün Sözü: “YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM”

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.