Cemalettin Bilgin

AKLIMIZLA KİMSE ALAY ETMESİN!.

İP eski grup başkan vekili halen Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın bir şehit kadınına küfür etme konusu gündemdeki yerini koruyor.

Bir ata sözü vardır; “Aklın yoldu birdir”  diye.

Aklın yolu bir olduğu yerde yapılan hatayı kabul etmemek neyin nesidir?

Bir kişi insanlara yakışmayacak ve de özellikle Milletin vekiline yakışmayacak şekilde şehit kadınına en ağır küfürü ediyorsa bunun telafisi olmamalıdır.

Bizler kendimizi olayların dışında tutmaya çalışmak isterken ne yazık ki TV lerdeki yayınları dinledikçe basında çıkan haberleri okudukça kendimizi olayların dışında tutamıyoruz!.

Şehit bacısına en ağır küfürleri den şahıs Lütfü Türkkan’ı ilk dinleyince şaşkınlık yaşadım, dedim ki; “İP milletvekili olan bir kişi şehit kadınına küfür etmez!” diye düşündüm, milletvekili Türkkan’da ilk mesajını “ben küfür etmedim” diyerek mesaj yayınlamıştı, sonrası malum!.

Günümüzde iletişim araçlarının çokluğu, hızlı paylaşımlar hiçbir şeyin gizli kalmamasını sağlıyor, hele birde bir siyasetçi bölgenize geldi ise, her insanın elindeki cep telefonu bir bombaya dönüşebiliyor!.

Bir örnek vermek gerekirse, geçen hafta MEMLEKET Partisi genel başkanı sayın Muharrem İnce Niksar ziyareti gerçekleştirdi, İnce Cuma günü Niksar’a geldi, Cumartesi sabah saat 10 civarında Fatih Sultan Mehmet caddesi üzerinde esnafları ziyaret etti, ziyaret çok samimi bir şekilde devam ederken bir ayakkabıcı dükkanının önünden geçerken esnaf arkadaşa selam verdi ve; bo ayakkabı kutusu varmı?” diye takıldı, bizlerde o an kayıtta idik bu konuşma öncesini çekerken bu sözleri de çekmiş olduk ve    www.yeşilniksar.com adlı internet sitemizde paylaşım yaptık, paylaşım yapıldıktan sonra bu sözleri benimsemeyen pek çok arkadaşımız ve okuyucularımız, sözlere tepki gösterdi.

Diyeceğim şudur ki; bizler Muharrem beyin Niksar ziyaretinden memnun olduk, lakin güzel başlayan bir ziyaret gereksiz bir sözle kısmen de olsa gölgelenmiş oldu!.

Şimdi bizler Muharrem beyin bu  sözlerinin içeren paylaşımı yaptığımız için “pravakatörmü” olduk?.

Bizler bir siyasi parti liderinin ziyaretini izledik, pek çok çekim yaptık bir kısmını paylaştık inşallah diğer paylaşımları da yapmaya devam edeceğiz.

Bu düşüncemi şunun için yapıyoruz, artık günümüzdeki teknolojik imkanlar hiçbir şeyin gizli kalmayacağını gösteriyor.

İP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan çok büyük hata yapmıştır, bunun bedelinide ödemelidir, halkımızın ve en önemlisi şehit ailelerinin beklentisi Tükkan’ın Milletvekilliğinden istifa etmesidir.

Peki bu sürece kimler getirdi?.

İP genel başkanı ve yetkilileri halkımızı halen “aptal” yerine koyarak açıklama yapmaya devam ediyor.

Kardeşim bizler aptal falan değiliz, şehit ailesine yapılan hakareti kabul etmiyoruz, kimler şehit ailesine kötü söz söyler ise onun karşısındayız, bu düşüncemizi daha düne kadar İP genel başkanı Meral Akşener’de savunuyordu!….

İP genel başkanı ve bazı kurmayları kendilerini yanlış üzerinden savunmaya başladılar, devam eiyor!  Şimdi dinliyoruz; efendim bizim partimiz yükselişe geçmişti, bizler halkın desteği ile yükselişe geçmişken bizlere provakasyonlar yapılarak oylarımızın yükselmesine mani oluyorlar” şeklinde açıklamalarda bulunuyorlar!

Ne ilginç bir savunma değil mi?

Sen koskoca bir milletvekili olacaksın, aynı zamanda bir partinin genel başkandan sonra konuşma hakkı olan grup başkan vekili olacaksın, genel başkanın bulunduğu bir yerde vatandaş sesinin duyulacağı şekilde; “sana inanmıyorum, sen şehitlere sahip çıkmıyorsun” diyerek  seslenişte bulunan bir kişi (şehit yakını) o bölgede bulunan Polisler tarafından bölgeden uzaklaştırılırken, koca milletvekili ve grup başkan vekili Türkkan, genel başkanın yanından ayrılıp, koşarak Polislerin kontrolünde karakola götürülen insanı alıp,kişinin  kafasını kollarının arasına alıp sonrada bacısına küfür etmesi kimin oyunudur?

İP yetkilileri kendilerini dev aynasında görünce şehit bacısına küfür edecek kadar kendilerinden geçmişler, yetmedi, küfür eden Milletvekili sanki haklı imiş gibi başta İp genel başkanı Meral Akşener Milletvekili Türkkan’ı korumaya başladı.

İP’in ucu kaçtı artık bu yumağı toplamak kolay değil.

Cuma gecesi İP Milletvekili grup başkan vekili Muvazzaf Dervişoğlu bir Tv yayınına bağlanarak partisi hakkında açıklamada bundu, Tv sunucusu ve konuklar dan bir tanesi; “Türkkan’ın sözlerini kabul ediyormusunuz?, bu konuda partiniz Milletvekilin hakkında ne yapacak?” sorusu karşısında kendisini “Ülkücü” olarak anlatmaya çalışan Dervişoğlu, kendisine MHP yi referans göstererek savunmaya çalıştı, şu sözleri diyemedi; “Türkkan’ın küfrünü asla kabul etmiyoruz, grup başkan vekilliğinden istifa etti ama yeterli değil, Milletvekilliğinden de istifası bekleniyor aksi taktirde parti olarak ihraç edeceğiz” diyemedi!.

İP genel başkanı ve kurmayları zaten Türkkan’ın küfür ettiği görüntüleri yayınlandıktan sonra, Türkkan Milletvekillinden istifa etmemiş olsa idi, bugün ne bizler, nede başkalarının gündeminde bu konu olmayacaktı.

İP genel başkanı Meral Akşener, Türkkan’ın istifasını ilk gün istemiş olsa idi, İP ‘in halkın gözünde itibarı artabilirdi, geçmişte yaptıkları onlarca hataya rağmen!.

İp’in ipini çekenler kendileri, sonra işin içinden sıyrılmak için “mağdur edebiyatı” yaparak partisini halkın gözünde itibar kazandırmaya çalışıyorlar.

İP’in ipi kopmuştur, bir şehit kadınına küfür asla kabul edilemez, hem kendileri en çirkin füfürü ediyor, sonra TV lerin karşısına geçip; “bizim partimiz yükselişe geçtiği bir zanda komploya kurban ediliyoruz” diyerek yaygara yapıyor.

Şehit bacısına Küfürü eden, İP grup başkan vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, hakarete uğrayan şehit ailesi, mağdur edilen şehit ailesi olmasına rağmen, İp genel başkanı ve kurmayları halen “partimiz yükselişe geçtiği bir zamanda komplaya uğratılıyoruz” diyor, yaygara yapıyor.

Pes artık bu kadar insanlarla alay edilemez!.

Şu düşüncemi tarihe not düşüyorum. İP ‘in ip pazara düştü ve şehitler üzerinden, vatan ve millet sevdalı sözlerinden pirim yaparak oy almaya kalkan İP, Şehitlerimizin manevi hayatları ile oynamaya çalıştıkları için şehit kanlarında boğulmaya mahkum olmuştur!….

Her fırsatta, insanların Milli ve Manevi duygularını kullanarak ülke yönetimini ele geçirmek isteyen İP genel başkanı ve kurmaylarının ayaklarına şehitlerin ahı dolaşmıştır, asla iflah olmayacaklardır.

Günün Sözü; Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır. Ne yapsalar bos göklerden gelen bir karar vardır.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.