Cemalettin Bilgin

ADAYLIKTAN ÇEKİLİRMİ?

14 Mayıs 2023 seçimlerine 48 gün kalırken, Cumhurbaşkanlığı için 4 adayın katılması kesinleşmiş oldu.

14 Mayıs 2023 seçimlerine 4 Cumhurbaşkanı adayı katılıyor.

Cumhur İttifakının destekleri ile Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan, Millet İttifakını temsilen sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Memleket Partisinin adayı sayın Muharrem İnce, Zafer Partisinin adayı sayın Sinan Oğan 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılacağı YSK tarafından açıklanmıştır.

14 Mayıs tarihinde Cumhurbaşkanı adaylarından geri çekilme olur mu?, bunu bugünlerde söylemek çok zor. Ancak CHP genel başkanı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu  29 Mart 2023 günü  Memleket Partisi genel başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı  Muharrem İnceyi ziyaret edecek, ziyaretin nedeni; “14 Mayıs seçimlerine birlikte girelim” teklifinin olacağı kesin gibi gözüküyor.

Peki CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi genel başkanı Muharrem İnceyi ziyaretinde; “gel seçimlere birlikte giderlim” teklifine sıcak bakarmı?, sanmıyoruz!!!

Siyasetçileri takip ettiğimiz kadarıyla partilerin ve ittifakların Cumhurbaşkanı adayları belli değilken, Memleket Partisi genel başkanı Muharrem beyin CGP genel başkanı ve kurmaylarına yönelik çok önemli mesajları olmuştu, “seçimlere girerken Memleket Partisini neden dikkate almıyorsunuz? da, % 05 oyu bulunan sağ parti genel başkanlarını ortak alıyorsunuz?, neden bu ittifakta başka Sosyal Demokrat partiler yok?” sözleri ile CHP genel başkanı kemal Kılıçdaroğlu’nu uyarmış idi!

Memleket Partisi genel başkanı Muharrem İnce seçimlere CHP den daha  güçlü giren bir parti başkanı olarak giriyor dersek abartmış olmayız!!!

Tarafsız ve samimi olarak ifade etmek gerekirse, Memleket Partisi genel başkanı seçimlere  CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan daha güçlü girdiğini görüyoruz, bizler bu tespiti yaptığımızda bizlere itiraz edenler, gerçekleri görmek istemeyenlerdir.

Bu sütunlardan defalarca ifade ettim, Memleket Partisi genel başkanı Muharrem beyin sol seçmenler üzerinde etkisi bir hayli fazla, yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Muharrem bey CHP  ve Millet İttifakı partilerin Cumhurbaşkanı adayı olarak tek başına girmiş olsa idi, Cumhur İttifakının adayı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı en çok zorlayacak aday olacaktı!!!!

Amma lakin CHP üzerinde oyun oynayanlar, CHP ye en büyük kötülüğü yaparak CHP nin bölünmesini ve seçimlerde başarısız olmasını sağlamış olacaklar, bu sonuçları 48 gün sonra göreceğiz!!!

CHP üzerinde oyun oynayanlar ilk önce CHP içindeki söz sahibi yetkililer, sonra İYİ parti genel başkanı Meral Akşener ve partilerin dışından CHP ye müdahale edenlerdir!!!

Bizler siyasetin dışında birisi olarak bu tespitleri yapınca, gözleri iktidar hırsı bürüyenler, siyaseti biliyormuş gibi ahkam kesenler, CHP nin seçimlerde hüsrana uğrayacağını göreceklerdir.

Bizler Memleket Partisi genel başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem bey konusunda düşüncelerimizi ifade ederken, Memleket Partisi eski Tokat İl başkanı ve 14 Mayıs günü yapılacak olan Milletvekili seçimlerine Memleket Partisinden Milletvekili aday adayı olan dostumuz, arkadaşımız Dursun Bayram beyin paylaşımı her şeyi çok açık ve net ifade ediyor.

Bakalım Dursun bey ziyaret ile ilgili neler demiş?

KILIÇDAROĞLU MUHARREM İNCE İLE GÖRÜSECEK 29/03/2023 DE

Kılıçdaroğlu Memleket Partisi’ne gider.

-M.İnce: …… Buyur Kemal Abi hoş geldin

-Kılıçdaroğlu : Hos bulamadım Muharrem sıkıntadayım

– M.İnce …….: Hayrola abi, sıkıntn nedir? Hallederiz.

– Kılıçdaroğlu:: Bildigin gibi değil Muharrem..Allah kahretsin bizimkilerin dolduruşuna geldim. CB adayı oldum.

– M.İnce .. …..: İyi yapmışsın abi, Hayırlı uğurlu olsun. Ben nasıl yardımcı olabilirim.

– Kılıçdaroğlu : Muharrem, geçmişte bizimkilerim dolduruşuna geldim sana kadirlik ettim. Aslında ben seni çok severim. Şu an Erdoğan beni çok sıkıştırıyor, alay ediyor, zoruma gidiyor, Millete onbeşinci kez rezil olacagım. Millete sözü verdim CB olacagım diye Ama senin ve Sinan Oğan’nın CB adayı olması beni zora soktu. Muharrem beni ancak sen kurtarırsın, adaylıktan cekil ne istersen veririm.

  1. İnce : …. Abi ben sana zamanında söyledim. Genel baskanlık sana göre değil. Sen Emekli olduktan sonra siyaseta girdin. Ben kırk yıllık CHP politikacısıyım. Sen seksen yaşına merdiven dayadın, politika senin neyine, git Selvi hanımla mutfakta börek aç, torunlarını parka götür, turistik turlara katıl hayatını yaşa. Sen Demokrat bir insansın, ben demokratik hakkımı kullandım, arkamda milyonlar var. Ben sana desteğimi açıklasam bile, bizim Partilileri sana oy vermesi için ikna edemem. Sana saygım sonsuz. Senin arkanda sağdan soldan en çok sağdan ona yakın parti var, ayrıca CHP yide sağcı ve gericilere teslim ettin, Bunların yerine daha önce beni tercih etseydin şimdi CB seçimine önde olurdun. Allah sana yardımcı olsun, ben milletime söz verdim, Meral Akşener gibi geri dönemem ben “Ne Sağdan Ne Soldan ATATÜRK ÜN YOLUNDAN” devam ediyorum ve GENÇLERİN umudu oldum söz verdim onlara.

BY BY benim sevgili genel baskanım.” diyerek sosyal medyadan paylaşım yapmış.

Bizler Dursun beyin paylaşımın gerçekleri yansıttığını düşünürken, CHP seçmenleri içinde gerçekleri göremeyenler Dursun beyi suçlayıcı ifadeler kullandıklarını görüyoruz.

Hani Ev sahibi ve Hırsızın mahkemedeki sözleri varya; Ev sahibi hırsızı yakalar ve mahkeme başlar, ev sahibi haklı olduğu halde mahkeme hakimi ev sahibini suçlayıcı ifadeler kullanınca ev sahibi hakime; “hakim bey hırsızın hiçmi suçu yok? “ der.

1 yılı geçkin zaman içinde 6 lı masayı oluşturan Kılıçdaroğlu, %05 oyu olan parti genel başkanları ile defalarca toplantılar yaptılar, seçilmesi halinde %05 lik parti genel başkanına Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı, 1 Bakanlık ve bilinmeyen sayıda Milletvekili seçilme kontenjanı pazarlığı yaparken, seçimlere girme kararlığında olan Memleket Partisi genel başkanı Muharrem beye bir selam vermekten kaçınan Kılıçdaroğlu bugün ne diyecek?

Bugün Çarşamba, Memleket Partisini ziyaret edecek olan Kılıçdaroğlu nasıl bir teklif ile İnceyi ziyaret edecek?.

Seçimlere 48 gün kala bakalım siyasetin şapkasından ne çıkacak?

Günün Sözü; SİZ NE DİYORSUNUZ? ATATÜRKÇÜ VE MİLLİYETÇİ ARKADAŞLAR!!! İKİ ÇİFT KELAM EDİLİR ARTIK!.

 

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.