yesilniksar

ADAYLAR BİR KAÇ GÜNE AÇIKLANIR

Niksar’da belediye başkanlığı aday adayları AK Partide devam ederken, MHP ve CHP de henüz netlik kazanan aday adayları veya adaylar belli değil.

Partilerin aday adayları süreci AK Partide son buldu, belde belediye başkanları açısından da partilerin aday adayları süreci son bulurken, beldelerde MHP Gürçeşme belediye başkanı Şevket Yücel belediye başkan adayı olarak netleşen isimlerden, Gürçeşme AK Parti ve CHP adayı henüz belli değil, MHP Gökçeli adayı henüz netlik kazanmamışken AK Partinin belediye başkan adayı belli olduğunu düşünüyoruz resmi açıklama olmasa da, AK Parti Gökçeli Belediye başkan adayı sayın Mustafa Koyuncu olarak görülüyor.

MHP Serenli beldesi belediye başkan adayı Nurettin Keleş kardeşimizin olduğunu görüyoruz, Nurettin bey Serenli beldesinde sanki alternatifsiz aday olarak yoluna devam edecek gözüküyor.

Yolkonak beldesin de AK partiden 8 aday adayı gözüküyor, bazı adaylar süreci beklemeden geri çekildiğini görüyoruz, CHP adayı Nurettin Dinç olarak gözüküyor, MHP Yolkonak da henüz netleşen adayı yok, MHP ye müracaat eden iki aday arasında aday netleşecektir.

AK Parti Yolkonak belediye başkanlığı için 7 aday dışında mevcut belediye başkanı Musa Atasoy’da adaylar arasında, Musa Atasoy kardeşimiz adaylığı çok net gözükmese de, aday adayları arasında en favori kişi Atasoy olarak görülüyor, teşkilatların yapısına bakınca ilçe teşkilatları ve il teşkilatı aday adayları ile kısa değerlendirme toplantısı yapıp aday adaylarının kırgınlık içinde olmamasını sağlayan çalışmalar yaptığını görüyoruz, yapılan çalışmalar içinde, Musa Atasoy kardeşimiz AK Parti adayı, Mehmet Çorak kardeşimizde Gürçeşme adayı olarak seçimlere gireceğini tahmin ediyoruz.

Niksar’da Yazıcık kasabasında çok sayıda aday adayının olduğunu görüyoruz, Yazıcık kasabasının güçlü belediye başkanı sayın Tuncer Uzunoğlu yine favori adaylar içinde, Tuncer başkan bu seferde ipi göğüsleyecek gibi, ama belediyeden emekli sayın Zafer İnanç kardeşimizde ciddi aday adayları içinde aday olmak için yoğun gayret içinde.

Yazıcık kasabasında CHP dışında başka partiden aday çıkar mı? sanmıyoruz belki formalite icabı aday çıkartılır, Yazıcık kasabasında ya CHP adayı kazanır veya eskiden olduğu Tuncer başkan bağımsız aday olarak seçimlere katılıp seçim kazanan tek belediye başkanıdır.

CHP bu seçimde Tuncer başkana bir sürpriz yapar da; “başkanım sizi Niksar Belediye Başkanı adayı olarak görmek istiyoruz” derlerse buda seçmenler için sürpriz olmaz.

Niksar’a AK Partiye 6 aday adayının müracaat etmesi ve mevcut belediye başkanını devre dışı kalmasına neden olduğunu görüyoruz, belediye başkanı Özdilek Özcan’ın halkın çoğunluğunun tepkisini alan çalışmalar yapması, yeniden aday olmayacağı izlenimini veriyor, bir belediye başkanı halka rağmen ve halkın sürekli tepkisini çeken işler yapınca halkın çoğunluğu Özdilek Özcan’ı istemediğini gösteriyor.

Belediye Başkanı Özdilek Özcan seçildikten sonra sürekli kişi ve kurumlarla kavgaya başlaması 5 yıllık uzun sürede makamın yıpranmasını sağlamış aynı zamanda güçlü AK Partiye siyaseten zarar vermiştir.

AK Partiye müracaat eden 6 aday adayı arasında seçmenle barışık ciddi aday adayları görülüyor, Sadullah Karataş’ın AK parti teşkilatlarında ve seçmenleri üzerinde çok olumlu tarafı var, Sadullah Karataş ilçe başkanlığını 8 yıl yapmış ilçe başkanlığından ayrıldıktan siyasetten kopmamış, her düşünceye sahip siyasi insanlarla diyaloglarını artırarak devam ettiren bir kişilik olarak ilgi görüyor.

Yine AK Partiden bir dönem belediye başkanı olan İdris Şahin görev yaptığı dönemden sonra gelen belediye başkanları Niksar’a yeterli hizmetleri yapmaması, İdris beyin yaptığı hizmetlerin konuşulmasına neden olmaktadır, Niksar’da 1984 yılından sonraki süreçlerde en büyük hizmetler AK Parti döneminde AK Parti ilçe başkanı Sadullah Karataş ve belediye başkanı İdris Şahin döneminde geldiği halkımız tarafından konuşulmaktadır, bu sözler İdris Şahin ve Sadullah Karataş’ın adaylıkları konusunda öne geçmelerini sağlıyor, siyaset sahnesinde görülen manzara bu.

AK partide değerli aday adayı arkadaşlarımız var, Alim Taşmektepliğil Serbest Muhasebeci, Alim kardeşimizin sosyal yönden hareketli oluşu, uğraşları arasında sivil havacılığa yatkın oluşu dikkat çekiyor. İlker Öden Belediye Meclisi üyesi ve iş adamı, İlker kardeşimiz uzun yıllar AK Parti içinde görev yapması kendisine olan güven çevresinde dikkat çekiyor. Yılmaz Ateş eğitimci kökenli yıllardır okul müdürlüğü yapmış, sosyal yönü geniş olan bir arkadaşımız, Mehmet Altıkulaç Avukatlar hanesinden siyasete merhaba diyen bir arkadaşımız, AK partinin Niksar Belediye Başkan adayının güçlü bir aday olarak halkın karşısına çıkması bekleniyor, halktan kopuk, halkla barışık olmayan bir adayla çıkmayı istemeyen AK Parti yöneticileri ince eleyip sık dokuyor elde ettikleri başkanlığın kaybolmasını istemiyor.

Seçimleri kazanmak için mücadele eden partiler halkta karşılığı fazla olan aday ile seçimlere katılmak istiyor.

Yapılacak seçimde seçmenin bu kez farklı düşünceleri sandığa yansıyacağını hesap edersek, her parti seçilecek aday ile halkın karşısına çıkacaktır.

CHP kendi adayını çıkartmak istiyor, CHP Niksar’da İP ile birlikte ortak aday çıkartabilir, aday İP’in tercih ettiği bir kişi ama, CHP den aday olması beklenebilir.

Niksar’da AK Parti ve MHP sürekli seçim kazanan iki parti, CHP’nin kendi adayı ve CHP ismi altında seçimlere girme istekleri siyasi sahnede değişikleri ortaya koyuyor, geçen seçim dönemi CHP seçmeni kendi belediye başkanı adayına değil, daha çok MHP adayı Duran Yadigar’a oy vermişlerdir, CHP’li bazı seçmenler MHP adayını kendilerine yakın buldukları için onun kazanması için yoğun gayret sarf etmişlerse de, AK Partini güçlü seçmen yapısı, MHP adayının halkın tepkisini çeken çok sayıda hata yapması AK Partinin kazanmasına neden olmuştur.

2019 seçimlerinin en önemli tarafı bu seçimde seçmenler daha çok kendi adaylarına oy vereceğini görüyoruz, henüz hiçbir partinin adayı belli olmamasına rağmen seçmenler kendi partisinden çıkacak güçlü adayların çıkmasını bekliyor, özellikle CHP’nin adayı sevilen ve dikkat çeken bir aday olur ise kendi oylarını alarak ciddi bir rakip olacaktır.

MHP seçimleri ağırdan alıyor, nasıl bir aday ile halkın karşısına çıkacaklar, sanırım sürpriz yapacaklar gibi, MHP Tokat Milletvekili sayın Yücel Bulut Tokat ve ilçelerinde belediye başkanlığını kazanmak için ciddi çalışmalar yapacağını düşünüyoruz.

MHP il merkezinde ve ilçelerde her zaman güçlü noktadadır, İl merkezinde MHP çok çalışırsa seçimde ciddi alternatif olacaktır, MHP daha çok ilçelerde kendi gücünü ortaya koyacaktır.

Günün Sözü: GÜN GELECEK, HERŞEY DAHA NETLEŞECEKTİR.

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.