yesilniksar

ABD NİN YENİ OYUNU!.

Geçen gün yazdığım yazıda ABD nin oyunları hakkında şunları ifade etmiştim, yazımın başlığı; “BİR İLERİ, İKİ GERİ!.” diye başlayıp sonra, şu düşüncelerle devam etmiştim;  “Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara ABD devam ediyor.

ABD ülkemiz üzerindeki art niyetli amaçlarına ulaşamayınca  bir ileri, iki geri hamleler yaparak ülkemizi oylamaya devam ediyor”.

Yani ABD bin bir ileri, iki geri hamleler yaparak ülkemizi oyalamaya, halkımızın gözünü boyamaya çalışıyor diyerek ABD nin güvenilmez bir ülke olmaya devam ettiğini Anadolu’nun bir köşesinden gerçekleri ortaya koymaya çalıştık.

Yazdığımız bu yazının ne kadar doğru ve gerçekleri yansıttığını dün bir kez daha gördük ve şahit olduk.

ABD kendi ara seçimleri ile birlikte ülkemize bir kıyak geçtiğini ilan etti, 30-40 yıldır ülkemize kan akıtan terör örgütü çocuk katilleri pkk nın  katil yöneticilerinden 3 tanesinin başına para ödülü koyduğunu ilan etti, seçimleri yaparken ABD nin böyle bir açıklama yapması bizleri şaşırttı; “Allah Allah Tramp’ın başına taşmı düştü böyle yaptı” dedik.

ABD başkanı ve ekibinin başına taş falan düşmedi tabi ki, onlar her zamanki gibi ülkemiz üzerinde oynamaya çalıştıkları oyunlardan bir tanesini oynamaya başlamışlardı.

ABD nin yeni oyunu 40 yıldır beslediği pkk yı, artık posası çıkıp dünya ülkeleri tarafından terör örgütü olarak  bilindiği için terör örgütünün 3 yöneticisi Murat Karayılan için  5 milyon Dolar,  Cemil Bayık için 4 milyon Dolar, Duran Kalkan için 3 milyon Dolar başlarına ödül koyduğunu ilan etti.

ABD kendisini çok akıllı sandığı için bir terör örgütünü diskalife ederken, diğer iki terör örgütünü de koruma altına alıyor.

Türkiye Suriye de yaşanan vahşetin daha fazla devam etmemesi için yaptığı çalışmalar sonuç vermeye başladı, özellikle Rusya ve İran üçlüsü ile birlikte Suriye’de yaşanan katliamların  durması konusunda yapılan çalışmalar sonuç vermeye başlayınca ABD Suriye üzerinden Ortadoğuda oynamak istediği oyunların sekteye uğrayacağını görünce bu kez ABD ülkemize yaklaşarak Suriye de,  Münbiç ve İblip bölgelerinde oyun kurucu rolünü ortaya koydu.

Türkiye artık “eski Türkiye değil” sözlerinin ne kadar doğru sözler olduğunu artık inanmayanlarda inanmalıdır, Türkiye dünyada artık oyun kurucudur, ama diğerlerinden farklı olarak.

Türkiye artık dünyada oyun kurucu ülke olarak kendi toprak bütünlüğüne kast etmek isteyen hainlere fırsat vermiyor, komşu ülkelerin toprak bütünlüğünü parçalamak isteyenlere de fırsat vermiyor, “ABD ise böl parçala” yöntemlerine devam ediyor.

Suriye’nin kuzeybatısında yer alan İdlib, Halep şehrine 60 kilometre uzaklıktadır. İdlib şehrinin Türkiye’deki Hatay şehrine toprak komşuluğu bulunmaktadır ve Hatay, Kilis ve güney şehirlerle benzerlikler gösterir, bu nedenle bu şehirdeki her olumsuzluk ülkemizi ilgilendirektedir.

İdlib şehrinde varlıklarını devam ettirmek isteyen hiçbir terör örgütü oluşumuna Türkiye izin vermeyecektir, ABD uzun zamandır ülkemizi oyalamaya çalışsa da, sonuçta Türk Silahlı kuvvetleri bölgedeki hakimiyetini koruyacak ABD nin oluşturmak istediği terör yuvaları darmadağınık olacaktır.

ABD nin oyunlarına artık ülkemiz fazla tahammül edemeyecektir. Milli Savunma Bakanlığınca, Türk Silahlı Kuvvetleri ve ABD Silahlı Kuvvetleri arasında müşterek birleşik devriyelerin başladığı, devriyelerin Münbiç Yol Haritasında belirlenen hedeflere ulaşana kadar devam edeceği bildirse de, sonuçta ABD nin yine oyun oynadığını ülkemizi oyaladığı ki zaten görüyor, bir süre daha ABD ile iş birliği yapsa da sonuç değişmeyecektir.

ABD terör örgütleri vasıtası ile Münbiç’i elinde tutmaya çalışıyor, kendi askerleri ile tamamen kontrolünü sağlamaya çalışsa, orada çıkacak çatışma sonrasında ölen askerlerinin hesabını halkına vermekte zorluk çekecektir, ABD şu an için “ELİN TAŞI İLE ELİN KUŞUNU VURUYOR” misali şu an için Suriye’nin yer altı zenginliklerini terör örgütleri vasıtası ile kullanıyor, terör örgütleri sayesinde de bölgeyi hakimiyetinde tutuyor.

Terör örgütü PKK/PYD’nin Münbiç’i neden terk etmediği, elde ettiği büyük gelirle gözler önüne serildi. Her gün binlerce yakıt TIR’ının geçiş yapmak zorunda olduğu Münbiç’te teröristler aldıkları paralarla binlerce lira gelir elde ediyor. ABD nin ülkemiz ile ortak devriye yapılıyor olması oradaki ihaneti asla kapatamayacaktır.

ABD seçimleri yapıldı bakalım seçim sonrasında kendisine çeki düzen verecek mi?, yoksa yine insanların katledilmesine göz mü yumacak?.

ABD dünyada ne kadar senaryo yazılabilecekse kendisi yazıyor, figüranlarına oynatıyor, ama bu böyle gitmeyeceğini artık anlayacağına inanıyoruz.

Ülkemizde gerçekleşen Rusya, Almanya ve Fransa devlet başkanları ile yapılan ortak toplantının ne anlama geldiğini ABD artık anlamış olmalı ki, yalanda da olsa terörle mücadele konusunda her devlet adamının bildiği terör örgütü yöneticilerinin ismine ödül koyarak milletlerin gözünü boyamaya çalışıyor.

“Şeytan Ayrıntıda Gizlidir” denir ya, ABD ülkemiz kamuoyuna yaptığı son hamle ile şunu demek istiyor; “bakınız artık biz Türkiye’nin hassas olduğu konularda destek veriyoruz, terör örgütü yetkililerini yakalayıp Türkiye ye ya ölü veya sağ olarak teslim edeceğiz, başlarına ödül koyduk” derken, bu karmaşa içinde ülkemizde işenen rahmetli Cemal kaşıkçı olayının da gündemden düşmesini sağlamaya çalışıyor.

Dikkat edilirse ABD ile gerginlikler ortadan kalkmaya başladığı günden sonra ülkemiz gündeminin çoğunluğunu meşgul eden Cemal Kaşıkçı cinayeti konuşulmaz oldu, bunun manası şudur; ABD Kaşıkçı cinayetinin Türk milletinin gündeminden düşmesini ülkemizin elindeki kozların yok edilmesini, Sudi Krallığı ile ölüm pazarlığının ABD tarafından yapılmasını istiyor, ama bunu bizim yetkililerimiz yemez kardeşim.

ABD artık Türkiyesiz asla bölgede iş yapamaz, yapma şansı kalmamıştır.

Günün Sözü: ŞEYTAN AYRINTIDA GİZLİDİR.

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.