yesilniksar

630 DEGELENİN OYU YOK SAYILDI!.

CHP genel başkanı sayın kemal Kılıçdaroğlu yanlış da ısrar ediyor.

CHP de sular bir türlü durmuyor, genel kurul toplanana kadar da duracağı görülmüyor.

CHP de muhaliflerin başlattığı genel başkan ve yönetim değişikliği isteklerinden kaynaklanan çalışmalar son aşamaya geldi, muhalif gurup 630 delegenin Noter tasdikli imzasını alarak CHP genel merkezinde yetkililer teslim ettiklerini gördük.

CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu seçimden neden korkuyor?, mademki muhalefet grubunun topladığı  imzalar yeterli değilse “hodri meydan” diyerek yap genel kurulunu mahalli seçimlere daha güçlü gir, genel kurul yapılmaz ise CHP nin işi tamamen çıkmaza girecektir.

CHP seçmen karşısında bir şansıda mahalli seçimler, CHP mahalli seçimlerden istediği sonuçları alamadığı taktirde artık CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu koltuğa  bir halk tabiri ile ifade edelim, Japon yapıştırıcı ile yapıştırsalar onu koltukta kimse tutamaz.

Daha öncede benzeri düşüncelerimi ifade ettim, CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu seçimden kaçmamalıdır, Cumhurbaşkanlığı seçimleri artık CHP için hayal olduğunu bir kez daha ifade edelim.

Bizler bu düşünceler içinde CHP yi kısmen de olsa izlemeye çalışırken  İstanbul’dan güçlü bir ses geldi.

Değerli hemşehrim emekli Hakim sayın İrfan Aydın iyi bir CHP li  Sosyal Demokrat dostumuz memleket meleselelerin de düşüncelerini açık ve net ortaya koyan bir memleket sevdalısı şunları tarihe not düşmüş; “CHP de olağan üstü kongre yapılabilmesi için normal hiyarirşisi ve SPK madde 14 e göre 1240*1/5=248 üyenin talebi yeterlidir” diyor.

CHP nin olağan üstü kongreye gidebilmesi için 248 delegenin oyunun yeterli olduğunu yazdı.

Şimdi kafalar tamamen karışmış oldu, CHP içinde olan muhalifler 630 Noter tasdikli delegelerin imzasını CHP genel merkezine verdiler, yetkililer araştırıp incelemişler, sonra son saatte karar vermişler ve “CHP genel merkezine verilen 630 imzanın 569 u geçerli sayıldı” diyerek açıklamada bulunuldu.

Şimdi CHP ye gönül veren insanlar ve seçmenler bu karışık tablo karşısında ne yapmaları gerekecek?.

CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibi çok yanlış yapıyor, kendi delegesinin verdiği oylara saygı duymuyor ve sahip çıkmıyor, sonra çıkıp meydanlara “biz CHP  yöneticileri olarak özgürlüklerden yanayız” diyor!.. nasıl olacak bu “Özgürlük?”.

Kendi delegesine, kendisini genel başkanlık koltuğuna oturtan insanlara saygısı olmayanlar, kendi seçmeni olmayan insanlardan nasıl oy alacaklar?.

CHP için genel kanaat şudur; CHP hiçbir zaman iktidar olmak için seçmenle yüz yüze gelmek istemedi, seçimden seçime insanların kafasını karıştırmak ve sürekli müjbin bir siyaset yaparak sosyal demokratların hayallerini kullanarak elde ettikleri koltukları koruyarak hayatlarını devam ettirmek” düşüncesinden hareket ediyorlar.

Noter huzurunda alınan 630 delegenin imzasını yok sayan bir düşünce bu insanlara asla katkı sağlayamaz.

Peki şu sözlerin karşılğı ne olacak?; “CHP de olağan üstü kongre yapılabilmesi için normal hiyarirşisi ve SPK madde 14 e göre 1240*1/5=248 üyenin talebi yeterlidir” dediğinde şu düşüncemi yazdım; “bu bomba haber hemşerim muhalefet atlar bu habere” dediğimde bana, İrfan Aydın; “Bunu bilmeyen muhalefetten ne kendine ne de ülkeye hayır gelir ..Ancak muhalefet bunu biliyordur diye düşünüyorum” diyerek cevap verdi.

Bu ülkede kim kime güvenecek?, siyasi parti lideri istikrarlı olmaz ise seçmenler nasıl o partiye gönül verecek?.

Emekli Hakim dostumuz işin gerçeğini tespit etmiş ve yazmış; “CHP de olağan üstü kongre yapılabilmesi için normal hiyarirşisi ve SPK madde 14 e göre 1240*1/5=248 üyenin talebi yeterlidir” dediğine göre birazda bu konu tartışmaya açılmış olsun bakalı ne çıkacak.

Değerli dostum şunları ifade etmiş;

“İrfan Aydın Nurettin mrb.

Normlar hiyerarşisine göre

1-Anayasa,

2-Kanun

3-Tüzük

4-Yönetmelik.

Bir üsteki bir alttakini döver” diyor.

Bizden bu kadar söylemesi taktir halkımızın ve yetkililerin artık.

İşin içine çokta karışmamak gerekir bizler vatandaşlık görevimizi yaptık ne yapalım anlayana yeterlidir.

Günün Sözü: ANLAYANA SİVRİ SİNEK SAZ, ANLAMAYANA DAVUL ZURNADA AZ.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.