Cemalettin Bilgin

6 LI MASA DAKİ HAYAL KIRIKLIĞI!

6 LI MASA 28 KASIM 2022 GÜNÜ TOPLANDI, DESTEKÇİLERİNİ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTI!.

Sahi aklıma takıldı!, bu 6 lı masa ne zamana kadar seçmenlerini elinde tutabilecek?

Halk arasında; “DAĞ FARE DOĞURDU” denir, 6 lı masanın son yaptığı toplantıda Dağ Fareyi bile doğuramadı!..

Yine eski defterleri önümüze getirmeye çalışıyorlar!.

Neymiş efendim “GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER” sistemi getireceklermiş!

Peki Cumhurbaşkanını Halk seçecekse, neden halkımız Cumhurbaşkanlığı Seçim Sisteminden vazgeçmesi için oy versin?

6 lı masa çıkmaz sokakta, bu işin içinden nasıl çıkacaklarına karar verecekler.

6 lı masa çoktan dağılacak ama, kimin dağıtacağı belli değil.

AK Parti Hükümeti döneminde Parlamenter sistem var idi.

Parlamentoda Cumhurbaşkanı seçimleri yapıldı, AK Parti tarafından Cumhurbaşkanı adayı olarak sayın Abdullah Gül teklif edildi ve 2. Turda TBMM tarafından seçilmesine rağmen, bazı dayatmacı zihniyet 360 Milletvekili yok diyerek seçimlerin iptal edilmesini sağladı ve Cumhurbaşkanlığı 7 yıl olan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, seçim süresi dolduğu halde anayasal hakkı olmadığı halde 8 ay gibi zaman süresinde Cumhurbaşkanlığına devam etti çok önemli kurumlara hakkı olmadığı halde atamalar yaptı!.

Parlamenter  sistemle Cumhurbaşkanı 7 yıl süre ile seçilen sayın Ahmet Necdet Sezer’in, seçim süresi dolduğu halde neden Cumhurbaşkanlığını sürdürdü?, neden görev süresi dolduğu halde atamalar yaptı?, bunu kimse sorgulamıyor ama, ülkemizi kaosa sürüklemek için her algıyı yapanların çokluğu dikkat çekiyor!!!!

20 yıldır AK Parti Hükümeti yani sayın Recep Tayyip Erdoğan ülkemizde öyle muhteşem hizmetler yaptıki, geçmişte Parlamenter sistemdeki rezaletlerin yaşandığını bile halkımız unutmaya başladı, yeni gençlik Parlamenter sistemin ülkemizi nasıl KAOSLARA sürüklediğini zaten bilmesi mümkün değil, ancak 2002 yılında TÜRKİYE NASIL YÖNETİLDİ, PARLAMENTER SİSTEMLE YÖNETİLİRKEN KAÇ AYDA BİR HÜKÜMET YIKILIYORDU? Bunları gençlerimiz bilmeli ve öğrenmelidir.

Millet İttifakının oluşturduğu partilerin bir araya gelip adına 6 lı masa diyerek toplanıp dağıldıkları halkımız izliyor.

6 siyasi parti başkanının ve kurmaylarının toplanmasından sonra yapılan açıklamalara bakınca 6 partiye oy veren seçmen bile; bizim parti başkanlarından hayır gelmez, Cumhurbaşkanı hem ülkeye hizmet yapıyor, daha sonrada her yaptığı yeni toplantı sonrasında ülke insanlarına yeni müjdeler veriyor, bizim parti başkanları toplanıp boş sözlerle dağılıyor” diyerek duygu ve düşüncelerini ortaya koyuyorlar.

Gerçektende uzun zamandır 6 parti başkanı toplanıyor, sanırım çay ve Kahve içtikten sonra masayı dağıtıyorlar.

6 lı masanın her toplanması sonunda parti başkanlarının zamanla yaptıkları açıklamalara bakınca insanlar hüsrana uğramaya devam ediyor.

MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli 6 lı masa konusunda çok açık ve net ifadeler kullanıyor;  “Zillet ittifakının dün açıkladığı “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Anayasa Değişikliği Önerisi” ölü doğmuş, deyim yerindeyse dağın fare doğurması bile mümkün olmamıştır” diyor.

Türkiye Cumhuriyet devleti Cumhuriyet döneminde ne çekti ise Parlamenter sistemden çekti.

6 ayda bir Hükümet yıkılıyor, yeni kurulan hükümet iş yapacağı zaman birilerinin baskısına dayanamayarak yıkılıyordu!.

Ülkemizde parlamenter sistem ile Hükümetler Koalisyonlarda çok sıkıntı yaşattı bu nedenle parlamenter sistemin geri gelmesi mümkün değildir.

Bakınız 6 lı masada parti başkanları Cumhurbaşkanı yardımcıları olacaklarmış ve aynı zamanda Milletvekili olmak istiyorlarmış.

Daha başlamadan iflas eden 6 lı masanın halkın desteğini alması mümkün değil.

6 lı masa parti başkanları; “Cumhurbaşkanı partili olmaması gerekir” diyorlardı, şimdi bırakınız itiraz ettikleri Cumhurbaşkanının partili olmasına, Cumhurbaşkanı yardımcıları bile partili ve de Milletvekili olmasını istiyorlar!!!!

Gelecek Parti genel başkanı Ahmet Davutoğlu, 6’lı masadaki genel başkanların hem milletvekili hem de Cumhurbaşkanı yardımcısı olmak istediğini açıkladı.

Seçimlerin tarihi açıklanana kadar daha çok açıklama duyacağız, halkımızı kandırmak için her yolu deneyeceklerine inanıyoruz.

CHP nin Cumhurbaşkanı adayı şimdi Memleket Partisi genel başkanı sayın İncenin sözleri çok çarpıcı. İnce; “CHP’den iyi ki ayrılmışım, partinin içine FETÖ’cüleri doldurdular, Atatürkçüleri, Cumhuriyetçileri dağıttılar” diyerek tepkisi gösterdi.

Deniz Baykal’ın kızı Prof. Dr. Aslı Baykal; “Altı benzemezin tek ortak noktası ‘Erdoğan gitsin’. Başka? Sıfır politika, sıfır vizyon… Eleştirilerime tahammülsüzlükleri de muhalefetten umutsuzluğumun sağlaması oldu” diyor.

Son söz olarak şunu yazalım.

6 lı masayı oluşturan Parti genel başkanları;

Hadi CHP…

Hadi İP…

Hadi SP…

Hadi DEVA…

Hadi GP…

Hadi çıkıp da;

ÇOCUK KATİLİ PKK..

ÖĞRETMEN KATİLİ PKK’

diye lanetleyin de görelim.

Hadi Kemal Bey, Hadi Meral hanım!.. Bekliyoruz… Türk Milleti sizin yapamadığınızı her zaman haykırıyor. “KATİL PKK, KAHBE PKK, PYG, YPG” diyor, buyurun sizlerde seçimden önce deyiverin de kimin, Türkiye ve Türk milleti sevdalısı olduğunu görelim!.

CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu; 3 Aralığı bekleyin, Türkiye’yi bu beladan kurtaracağız, geliyor, gelmekte olan” diyor ama Katil PKK, Öğretmen katili Çocuk Katili PKK-YPG-PYD diyemiyor, bekliyoruz.

Günün Sözü; “İyi İnsanların arasına karış, öldüğünde sana ağlarlar, yaşarsan sana iyilik ederler.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.