İçişleri Bakanı sayın Süleyman Soylu terör örgütüne yardım ve destek veren Mardin, Van, Diyarbakır belediye başkanlarını görevden alarak yerlerine Kayyum ataması yaptı.

İçişleri bakanı sayın Süleyman Soylu İçişleri Bakanlığına geldikten sonra ülkemizdeki terör örgütleri ile amansız bir mücadeleye girerek yurt içinde ve dışında sınır tanımaksızın mücadele yapılmaya başlandı.

Ülkemiz 45 yıldır terörle mücadele yapmaktadır, dünyada hiçbir ülke bizim ülkemizdeki kadar ihanete uğramamış ve bu kadar uzun yıllar terörle mücadele yapmamıştır.

Ülkemizdeki terörle mücadelenin uzun sürmesinin pek çok nedeni vardır, en büyük nedeni terör örgütlerine  olan siyasi desteğin, şu veya bu şekilde devam etmesidir.

Ülkemiz terörle mücadelede çok sıkıntılar yaşadı, devlet içinde yuvalanan kendilerini gizleyen  kişilerin terör örgütlerine destek vermesi, terörle mücadeleyi uzun zaman aksatmış, zaman zaman sekteye uğratmıştır, ilk defa gerçek anlamda bir İçişleri Bakanı terörle mücadelede kesintisiz ve hiç çekinmeden mücadele yaptığına şahit oluyoruz.

Ülkemizde terörle mücadelenin en büyük başarısı yeni Cumhurbaşkanlığı seçim sisteminin başlamış olası ve terör örgütlerine hiç taviz vermeden mücadelede kararlı olan bir İçişleri Bakanının görevde olmasıdır.

Ülkemizde yapılan terörle mücadelede geçmiş zamanlarda çok büyük hatalar yapılmıştır, sayın Süleyman Soylunun İçişleri Bakanı olarak göreve gelmesi ve sayın Cumhurbaşkanımızın mücadeleye tam destek vermesi 45 yıllık terörle mücadelede sona yaklaşmıştır.

3 Belediye Başkanının terörle mücadele kapsamında görevden alınması çok doğrudur.

Ülkemizde terörle mücadelede neden başarılı olunamadı? sorusunun cevabını bulmak için, 3 belediye başkanının görevden alınıp  Kayyuma devredilmesinden sonra yaşanan sürece bakmak gerekir.

Bizler burada hiçbir kişi veya kuruluşu suçlamadan, belli noktalara dikkat çekilmesini istiyoruz.

Ülkemizde terörle mücadelede başarılı olmak için, terör örgütlerine destek veren kişi, kurum ve kuruluşlarla olan bağlantılarını kesmek gerekiyor, bugün İçişleri Bakanımız sayın Süleyman soylunun yaptığı  çalışma bu kapsamdadır,  İçişleri Bakanlığı yaptığı çalışma ile güneydoğuda halen kendi varlığını sürdürmek isteyen terör örgütlerinin ekonomik kaynaklarının durdurulması sonra kurutulmasıdır.

45 yıllık terörle mücadelede devletin içinde olan kişiler hataları bilerek yapmış, bir ileri, iki geri adım atarak 45 yıllık terör sıkıntısı yaşanmıştır.

Şu gerçekleri görmek zorundayız, yıllar öncesinde halka yansıyan şu sözler manidardır; “teröristler bulundukları bölgede çevrildi, tam imha edilecekken bir emir geldi, “çemberi açın, müdahale yapmayın” sözlerini hep duyduk, bu sözlerin karşılığı vatana ihanetle eş değerdir, peki sonuç?, terörle mücadele yapan vatan evlatları genç yaşta kara toprağa düştü, teröristler elini kolunu sallayarak başka bölgelerde terör faaliyetlerine devam etti!… buna benzer çok örnek vermek mümkün, geçmişten ders alacağız, geleceğimizin emin olması için bugün İçişleri Bakanımızın yaptığı mücadeleye destek vereceğiz.

3 belediye başkanının görevden alınması ile ilgili olarak sayın Süleyman Soylunun şu sözleri her şeyi net ifade ediyor;

Süleyman Soylu;  Kimse kusura bakmasın! Çocuklarımıza dağda terörist kovalatırken teröristin, buralardan destek almasına izin veremeyiz.

Demokrasi Truva Atı değildir.

Görevden alınan belediye başkanlarının hiçbiri; PKK terör örgütüdür, benim terör örgütü ile bir ilgim yoktur” diyemedi, diyerek görevden alınan belediye başkanlarının görevden almanın doğru karar olduğunu ifade etti.

İçişleri Bakanı konu hakkında pek çok açıklamada bulundu ama yukarıdaki sözler bu tavanı seven insanlar için yeterlidir.

Peki, 3 belediye başkanının görevden alınmasından sonra çok değer verdiğimiz ve sevdiğimiz insanların bazı açıklamaları bizleri çok üzdü ve düşündürdü, eski başbakanımız sayın Ahmet Davutoğlu’nun açıklaması;  “Kısa süre önce gerçekleşen seçimlerle göreve gelen Mardin, Diyarbakır ve Van Belediye Başkanları’nın idari tasarrufla görevden alınması demokratik sistemin ruhuna aykırıdır. Seçimle gelenlerin seçimle ayrılması milli irade ilkesinin gereğidir”, sayın Davutoğlunun bu açıklaması halkımızı yaralamıştır.

Yine bizleri yaralayan bir açıklamada sayın Abdullah Gül’den gelmiştir, sayın Gül şunları ifade etmiştir; Daha yeni seçilmiş belediye başkanlarının “bu şekilde” görevden alınmaları demokrasimiz için doğru olmamıştır” diyerek halkımızı, seçim zamanlarında sayın Gül’e gönül verenler çok üzülmüştür.

İçişleri Bakanı sayın Süleyman Soylu görevden alınan Beleidye başkanları hakkında şu sözleri de mükemmeldir; “PKK’nın arkasında kimin olduğunu bilmiyor muyuz? Neden Amerika orada, neden dünyanın bütün ülkeleri oraya heves ediyor? Size başka örnek vereyim. Çok yakın zamanda. Bundan 14 gün önce Suriye’nin bir tarafında bizim kırsalda bitirdiğimiz MLKP ile Amerikalılar görüştü. Ne görüştüklerini biliyoruz. Ne görüştükleri de bize kalsın. Hem de kimle… İsim isim, kimlerle… Biz devletiz ve bunları bilmek zorundayız. Her türlü görevlileri vardı. Askeri diplomatik… PKK ile ilişkilerini de söylerim. Nereye gittiklerini, nerede beraber olduklarını.”

Süleyman Soylu, İçişleri Bakanımız, 20.08.2019, Haber Türk TV

Bir ülkede terör bitecekse, o ülkenin milli değerleri ile gerçekleşecektir, sayın Ahmet Davutoğlu ve sayın Abdullah Gül’ün açıklamaları talihsizlik olmuştur.

Ülkemizde ne yazık ki gerçekler hep saptırılmıştır, hangi dönem olursa olsun, terörle mücadelede en kapsamlı, gerçekçi mücadele sayın Recep Tayyip Erdoğan döneminde yapılmıştır, bu yapılan mücadeleyi bu an AK parti teşkilatlarının içinde bulunan kişilerin çoğu anlayamadı, anlatamadı, anlayamayan insanlar siyasetin içinde olup da anlayamadığı hiçbir konuyu halka anlatamayınca sayın Erdoğan fedakarlık yaparak yaptığı mücadelelerde bile sıkıntı yaşadı, en güzel ve çarpıcı örnek sayın Ahmet Davutoğlu’nun açıklamasıdır!…

İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu inşallah terör belasını bu ülkenin gündeminden çıkartacaktır.

Dikkatinizi çekmek isterim ülkemiz içinde ve dışında şer güçler ve kişiler iki değerli insanımıza saldırıyorlar, sayın Recep Tayyip Erdoğan ve sayın Süleyman Soylu’ya, bunun tek nedeni var, sayın Cumhurbaşkanımız “terör bitecek artık” dedi, sayın Süleyman Soylu da terör belasının bitmesi için devletin kendisine verilen bütün imkanlarını kullanarak bitmesini sağlıyor, bu nedenle devletimizin ve milletimizin bekası için sayın Cumhurbaşkanımıza ve sayın Süleyman Soyluya sahip çıkmak bir vatan borcudur, bu iki değerimize  terörün bitmemesi için saldıranlar haindir!.

Günün Sözü: GÜL OLA HARMAN OLA.