yesilniksar

24 HAZİRANDA SAVAŞ AÇANLAR OLMAMALI!.

24 Haziran ülkemizde siyaseten bir milattır.

Bizler 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan seçimleri ülkemiz için çok önemsiyoruz.

24 Haziran seçimleri ülkemiz ve milletimiz için bir Milattır, Türkiye Cumhuriyetinin yeni yüz yılda büyük hamleler yapacak çalışmanın en önemli hareket noktasıdır.

24 Haziran seçimlerinde AK Parti ve MHP ye ihanet eden bazı şahıslar seçim sonuçlarında MHP nin yok olmadığını görünce 2019 yerel seçimlerinde MHP ve AK Partinin etrafını kuşatma hareketine girdiler.

AK Partide aday adayları netleşti, MHP de henüz belediye başkan aday adayları netleşmediği için, 24 Haziranda Millet İttifakına çalışan kişiler yapılan seçimden sonra beklentilerini CHP-SP-İP-HDP birlikteliğinde bulamayanlar MHP de aralık gözüken kapıdan girmeye çalışıyorlarmış!.

AK Parti ve MHP nin oluşturduğu Cumhur İttifakında boşluk olduğunu sananlar, iki partinin güçlü yapısının halen farkına varmamış olmalılar ki, kapının aralık olduğunu görenler 24 Haziran seçimlerinde kimlerin kime ihanet ettiğinin görülmediğin sanıyorlar.

MHP nin bitmesi için, Türk siyasi hayatında yok olması için çalışan özellikle İP e giderek orada siyaset yapanlar, İP  e oy verenler umduklarını bulamayınca yerel seçimlerde MHP etrafında dolaşmaya, tetikçilerini  iş başına sokarak iş başarmaya çalıştıklarını görüyoruz.

24 Haziran seçimleri MHP içinde bir Milat idi, ülkenin kaosa sürüklenmesi için yapılan bütün girişimler MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçelinin gayretleri ile def edilmiştir.

MHP üzerinden bu ülkeyi kuşatmaya çalışanlar başarılı olamadı, yine MHP üzerinden belli amaçlarına ulaşmak isteyenler asla başarılı olamayacaklardır, MHP nin bilge lideri ve çalıma arkadaşları MHP ye ihanet edenleri tüm olumsuzluklar içinde bile tespit edip kulaklarından tutup kapıdan girmelerine asla izin vermeyecektir.

MHP dün olduğu gibi bugün de güçlüdür, MHP en zayıf olduğu dönemlerde bile vatan ve millet aşkı ile yanan milletimizin tertemiz oyları ile siyasette Türk milletine hizmet etmeyi başarmış bir partidir.

Bu şehirde kendisini bukelamul gibi renk değiştirip insanların kafasını karıştırmak isteyenler belki belli zamanlarda başarılı olmuşlarsa da bundan sonra ihanet ettikleri günleri kapatamazlar.

Yerel seçimlerde Niksar’da AK Partiye  hakim olmak isteyenlerin şu ana kadar başarılı olamadıklarını görüyoruz.

Niksar’da AK Partiye 6 aday adayı arkadaş müracaat etmiştir, yapılacak olan yerel seçimlerde AK partiye müracaat eden 6 aday adayı arkadaştan bir tanesi aday olarak halkın huzuruna çıkacağı yetkililer tarafından ifade edilmektedir.

AK Partiye belediye başkanlığı için müracaat eden; Alim Taşmektepliğil, İlker Öden, Yılmaz Ateş, Mehmet Altıkulaç, İdris Şahin ve Sadullah Karataş olmuştur, bu 6 aday adayı arkadaşın adaylığının kesinleşmesi için AK Parti çeşitli zamanlarda anket çalışmaları yapmış, bu çalışmalar sonunda AK Partinin adayı belli olacaktır.

MHP Niksar teşkilatı ve Tokat Milletvekili sayın Yücel Bulut Niksar belediye başkanını belirlerken ciddi çalışmalar yaparak  MHP davasına inanmış kişinin aday olarak halkın karşısına çıkartacağını tahmin ediyoruz.

MHP yetkilileri özellikle 24 Haziran da  var olma seçimlerinde MHP karşıtı hareket edip özellikle İP de siyaset yapan oraya destek veren kişileri asla parti içinde bulunmalarını istemeyecektir.

MHP nin yol geçen hanı olmadığını yerel seçimler öncesinde herkes görecektir, birilerinin zafiyeti asla MHP yi zafiyete düşürmeyecektir.

MHP Tokat’ta ve ülke genelinde dünden daha güçlüdür, daha dikkatlidir, MHP nin yok olma mücadelesini verip, bugün hiçbir şey yokmuş gibi ortaya çıkanlar MHP de asla boşluk bulamayacaklardır.

24 Haziran seçimlerinde İP e hizmet eden kim olursa olsun asla MHP gibi vatan sevdalısı bir  partide yer alamazlar, partilere oy vermek farklı kimin kime oy verdiğini kesin olarak bilemeyiz, her insan istediği partiye oy verir ama, MHP nin bitmesi için 24 Haziran öncesinde gayret edenler, İP veya benzeri partilere oy vererek MHP nin siyaset sahnesinden silinmesini isteyenler asla MHP de siyaset yapamaz, onların siyaset yapması için MHP nin kapısından içeri girerken töbe istiğfar etmeliler,  hata yaptıklarını itiraf edip ilk önce er olarak hizmet etmeliler, sonra onbaşı, çavuş ve liderlerin yanında yer alabilirler.

Siyaset bu seçimde kirletilmeyecektir. Her kişi kendi dünyasına ait siyasi partide hizmet yapmalıdır, MHP li kişiler MHP de, AK Partili olanlar AK Partide diğerleri de kendi partilerinde hizmet yapacaklar.

Şu ana kadar partilerin aday adaylarına bakınca, bir iki kişi hariç partilerde yerini almış durumda, aday kim olur bilmeyiz ama, bu seçimde kişiler gerçekten kendi dünyalarındaki partilerde yer almaları gerçekten doğru karardır.

Aşağıdaki şu sözler herkese bir şeyler anlatmalı, anlatmalı ki herkes kimin ne olduğunu da anlamalıdır.

 

KALİTELİ İNSANLAR ÇOĞUNLUKTA YALNIZ KALIRLAR

NEDENMİ?,

ÇÜNKÜ;

ÇİZGİSİ SABİTTİR, YARANMAK UĞRUNA ÇİZGİİSİNDEN SAPMAZ

YALAKA DEĞİLDİR

YAPMACIK DEĞİLDİR

ESNEK VE GEVŞEK DEĞİLDİR

KİŞİLİĞİ SABİTTİR KİŞİDEN KİŞİYE DEĞİŞMEZ

NETTİR

DÜRÜSTÜR

YÜREKLİDİR

KAREKTERİ SABİTTİR, KARŞISINDAKİNE GÖRE DEĞİŞİKLİK GÖSTERMEZ,

DİLİ İLE İÇİ BİRDİR

HERKESE AYNI DEĞİLİDİR

KİMSENİN OYUNCAĞI OLMAZ

MENFAATE GÖRE SAMİMİYET KURMAZ

Sanırım bu kadar anlamlı söz herkes için geçerli ve yeterlidir.

Bizler her zaman doğruları yazmakla yükümlüyüz, birileri bizlere yaptığı kahpelikleri, yine kahpece başkalarına servis yapmaları onlara hiç bir şey kazandırmaz, belki geçici olarak sıkıntıya düşmemizi sağlarlar ama, ilahi adalete inanan bizler asla inancımızdan, yaşantımızdan taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz.

Başkalarının namusu ile şerefsizlik ederek dedikodu yaparak gezenler ilk önce kendi namuslarına baksınlar, kim kimle beraber!, kim kimle nelerini paylaşmış?, bu rezaletten ders almayanlar, mutlaka daha büyük sıkıntıları bir gün duyacaklardır, rezaletin küçüğü bir şey anlatamadı ise, büyüğü de anlatamaz sanırım, yine şunu mu söylerler; “herkesin özel yaşantısı size ne” mi derler?.

Günün Sözü: İLAHİ ADALET MUTLAKA TECELLİ EDECEKTİR.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.