yesilniksar

20 MİLYONLUK YATIRIM

Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi olarak önemli bir yatırım planlamasına şahit olduk.

Ülke genelinde çok ciddi yatırımları olan  BEREKET Döner sahibi sayın Hayrettin Taşkıran’ın Niksar’a gelerek bir dizi çalışmalar yaptığını öğrendiğimizde Hayrettin beyi Niksar Kümbetli köyü bölgesinde bulunan açık besi çiftliğine girerek kendisini ziyaret etme imkanım oldu.

BEREKET DÖNER işletme sahibi sayın Hayrettin Taşkıran beyle sohbet yapmaya başladığımızda  yeni yapılacak olan yatırımın 20 milyon Dolar olduğunu öğrenince büyük mutluluk duyduk ve kendisini tebrik ettik.

BEREKET DÖNER Niksar’da çok ciddi bir işletme kurdu, 5 bin büyük baş hayvan besi çiftliğini kurarak bölgeye ekonomik kaynak sağlamaya başlayan işletme yeni yatırımlarına başlamadan önce zaten bölgeye ciddi ekonomik katkılar sağlamaya başlamış idi, geçen yıl bölge çiftçisine çok ciddi destekler sağladığını biliyoruz, yeni yapılacak yatırımla ilgili olarak düşüncelerini alınca hayranlık duymamak mümkün değil  tabi ki.

Bizler yatırım yapan insanlara hayranlık duyuyoruz. Halen 1300 civarında büyük baş hayvanın açık besi çiftliğinde üreticiye önemli katkılar sağladığını görünce ve bu yatırımın 5 bin artı 5 bin olacağını öğrenince heyecanlanıyorduk, hayrettin bey yeni yapılacak yatırımda 50 bin büyü baş yetiştirmek istediğini duyunca heyecandan şaşkınlık yaşadığımı ifade edeyim, hayretin Taşkıran ve kardeşi Fatih Taşkıran kardeşleri canı yürekten kutladık, teşekkür ettik ve; “Hayrettin bey yapacağınız yatırımlardan dolayı Allah sizlerden razı olsun, inanınız yapacağınız yatırımdan dolayı bizlere ne iş düşerse emrinizdeyiz, burada nöbet tutmak gerekirse tutarız yeter ki sizler buraya yatırım yapınız” dedik.

BEREKET DÖNER yönetim kurulu başkanı Hayrettin Taşkıran ve çalışma arkadaşları yeni yatırımlar yapmak için toplantılar düzenlemiş, Niksar’da yapılacak olan toplantılar sonunda ciddi yatırımlar yapılacak.

BEREKET DÖNER işletmesi yönetim kurulu başkanı Hayrettin Taşkıran şunları ifade etti; “Cemalettin bey  işletmemizin CEO su Nezif bey ve çalışma arkadaşlarımız, ayrıca bölgemizdeki bazı bayilerimizle Niksar’da değerlendirme toplantısı yapmayı planladık, yapacağımız değerlendirme toplantısında Niksar’da veya başka bölgede bu kararı işletmenin çalışanları olarak karar alınacak bizlerde Yönetim kurulu başkanı olarak alınan kararlar doğrultusunda 20 milyon Dolarlık  yeni yatırımlar yapacağız. Burada gördüğünüz gibi ülkemizde açık besi yapan önemli bir işletmeyiz, işletmemizde en verimli ve kaliteli Et besiciliğini nasıl yaparız? Onun, çalışmalarını yapıyoruz, geçen yıl yurt dışından getirdiğimiz etçil hayvanları işletmemizde besleyerek önemli verimlilik elde ettik, yaptığımız doğal besicilik et kalitesini artırmıştır, işletme olarak kaliteyi her zaman ön panda tuttuk, bizler yurt dışında yaptığımız incelemeler  sonunda kaliteli etin açık besicilikte olduğunu tespit ettik işte gördüğünüz gibi  hayvanlarımız tamamen doğal şartlarda ve kış yaz sürekli açık alanda kendilerini besliyorlar, Niksar’ın bir evladı olarak yatırım ağırlığımızı bu bölgeye vermek istedik, bugün ve yarın alınacak kararlar doğrultusunda hareket edeceğiz, burada yapacağımız çalışmalar sonunda 500 sigortalı çalışanımız ve buna ek olarak binlerce insanımıza iş imkanı sunacağız, halen devam eden işletmemize Niksar ve bölgesinden ciddi yem, çeşitli ot ve slaj alımı yapıyoruz, bölgedeki yatırımın bölge halkına çok önemli katkı sağladığını halkımızdan aldığımız bililerden de öğrenmek mümkün” dedi.

BEREKET DÖNER işletmesi yönetim kurulu başkanı  Hayrettin Taşkıran verdiği bilgiler sonunda şunları ifade etti; Cemalettin bey  bizler bu memleketin evladı olarak bu bölgeye yatırım yapmak istiyoruz ancak işletmemizin yetkili organları ve CEO su Nezif bey konu hakkında daha detaylı bilgiler verecektir, inşallah yeni yatırımları bölgemize yaparak bölge ekonomisine ve ülke ekonomisine katkılar sağlarız, ziyaretinizden dolayı sizlere ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederim” dedi.

BEREKET DÖNER CEO’su Nezif Emek; “Cemalettin bey Niksar’da yapılacak toplantılar sonrasında önemli kararlar alınacaktır, yönetim kurulu başkanımız hayrettin bey sizlere kısa bilgiler sundu, bizler BEREKET DÖNER ve yan kuruluşları olarak ülke ekonomisine katkılar sağlarken DÖNER üretiminde en kaliteli ürünü nasıl elde ederiz hep bunu düşündük ve çalışmalarımızı en kaliteli ve verimli nasıl bir hizmet yaparız onun üzerinde durduk, Niksar’da kurduğumuz açık besi çiftliğinden çok verimli bir hizmet alıyoruz, bu hizmetin kapasitesinin büyümesi ihtiyacımız olan kaliteli etin  sürekli olması gerekiyor, yeni yatırım planlamamız 20 milyon dolarlık ciddi bir yatırımdır, inşallah önemli kararlar alacağız ve toplantılar sonunda yatırımlarımıza yön vereceğiz, 50 bin büyük baş hayvan besiciliği yapacağız, ciddi bir yatırım olacak, ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacak, aynı zamanda et ırkı besicilik yanında kesim yapacağımız hayvanları yetiştirmek içinde çalışmalarımız devam ediyor, her yapılacak çalışmayı burada yapılacak toplantılarda değerlendireceğiz ve sonuca gideceğiz, inşallah yapılacak yatırılar ülkemiz  için hayırlara vesile olur” dedi.

BEREKET DÖNER yönetim kurulu başkanı sayın Hayrettin Taşkıran beyin düşüncelerinin inşallah Niksar’da yatırım yapılmasına vesile olur.

Niksar Kümbetli köyü bölgesinde bulunan açık besi çiftliğini mutlaka görmek gerekir.

Bizler yapılan ve yapılacak olan çalışmalara bölgemizin gelişmesi ve bölgemizdeki işsizliğin azalması için her türlü desteği vereceğimizi bir kez daha ifade etmek isteriz.

BEREKET DÖNER yeni yapacağı işyerinde 500 kişinin çalışacağını öğrenince 5 çarpı 4= 20 bin kişiye yeni iş alanları açılmış olacaktır.

İnşallah işletmenin bölgemize yapılması sağlanır, yapılacak olan yatırım Niksar’ın  86 köyüne yapılacak yatırımdan daha değerlidir, yapılacak yatırım sonunda 86 köyümüzde besi yemi ve kaba yem üretilmiş olsa her yapılan üretim ciddi ekonomik katkılar sağlayacaktır.

BEREKET DÖNER yönetim kurlu başkanı sayın Hayrettin Taşkıran’ın hedefi 50 bin büyük baş hayvan besiciliğini yine açık besi olarak yapması muhteşem bir düşünce.

Bizler hayrettin beyi dinlerken bir taraftan da acaba bizler bu işletmeye nasıl bir katkı sağlayabiliriz?, diye düşünürken aklımıza gelen ilk düşünceyi uygulamaya soktuk ve çiçeği burnunda Milletvekilimiz MHP Tokat Milletvekili sayın Yücel Bulut beye yapılan çalışma ile ilgili kısa bilgi verdim ve hayrettin beyle telefonda konuşmasını sağladım, inşallah bu düşüncemizi AK Parti milletvekillerimizle de paylaşacağız, 50 bin büyük baş açık besiciliğin bölgemize kazandırılması için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduğumuzu her zaman ifade edeceğiz.

Günün Sözü: BEREKET DÖNER, ŞEHRE BEREKET GETİRSİN.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.