yesilniksar

19 Nisan 2018 Tarihi!.

19 Nisan 2018 tarihinde yazdığım yazıyı aynen yayınlıyoruz, o tarihte neler demişiz!.

Bazen geçmişe dönmek ve geçmişte olanları hatırlamakta fayda var, siyasette bazı noktaları önceden görmek ve öngörülerimizin hayat bulmasını yaşamak bizler için önemlidir.

19 Nisan tarihli köşe yazımda aşağıdaki düşüncelerimi paylaşmışım, önemli tespitlerimiz var, yanıldığımız nokta o günlerde yaşanan AFRİN operasyonu olduğu için erken seçim olur mu?, diye düşünmüşüz, onun dışındaki tespitlerimiz hayat bulmuş.

ERKEN SEÇİM!

Erken seçim olur mu?, sanmıyoruz ama.

MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli dünkü grup konuşmasında ilginç bir çıkış yaparak erken seçim sinyali verdi.

Ülkemizde erken seçim olur mu?, pek sanmıyoruz ama, sayın Bahçeli’nin düşünceleri doğruların karşılığıdır.

MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçelinin erken seçimle ilgili olarak söyledikleri doğruları yansıtıyor, Yerel seçimler Genel seçimden önce yapılacağı için erken seçimlerde partilerin bir biri ile olan yarışı, genel seçimleri etkileyebilir.

Seçim stratejilerini AK Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan iyi belirlediğini biliyoruz, bu seçimlerde de aynı olacaktır lakin sayın Bahçelinin düşüncelerini yabana atmamak gerekir.

Şu tespitimizi ifade etmek isteriz, daha öncede buna benzer düşüncelerimizi ifade etmeye çalıştık, dikkate alan oldumu? bilmem ama, bizler bir şeyler fark ettik.

Cumhurbaşkanlığı seçim sisteminde AK Parti sıkıntı yaşamayacaktır, lakin Yerel seçimlerde ve Milletvekili seçimlerinde AK parti sıkıntı yaşayacağını görüyoruz!.

AK Partide teşkilatların bir kısmı yenilendi, lakin bu yenilenme halka tam olarak yansımadı, halkımız halen AK Partiyi sayın Cumhurbaşkanı üzerinden seviyor ve destekliyor.

AK Parti yerel seçimlerde ciddi oy kaybı ile karşılaşacağını görüyoruz, yaşanan sıkıntıların çözülmediği halka rağmen halkın şikayetlerine dikkat edilmediği görülüyor!.

Bizler yerel seçimlerle ilgili bu düşüncemizi ifade ederken birileri de bu düşüncelerimizi şarlatanlık yapıp farklı taraflara çekseler de, seçimlerde bu yansımaları göreceğiz şayet hatalar zinciri devam ederse.

“AK İTİN PAMUKÇUYA ZARARI VARDIR” sözünü hatırlatmak isteriz, birileri sözlerimizi dikkate almayıp şarlatanlık yapmaya kalksa da seçimlerde nelerin olacağını göreceğiz.

Halkımızın düşünceleri şu şekilde hayat bulacağı tahmin ediliyor; “Cumhurbaşkanlığında oyum AK Partiye, Milletvekili ve Belediye seçimlerinde başka partiye vereceğim veya hiç oy vermeyeceğim” diyenlerin sayısı bir hayli fazla, bu sözleri söyleyenler AK Parti kurulduğu günden bugüne kadar oy veren seçmenlerdir!.

İnsanların bu hale gelmesindeki nedenlere dikkat etmeyenler, bu sonuçla karşılaşacaklardır.

MHP genel başkanı sayın Bahçelinin yerel seçimlerde yaşanacak sıkıntılar olabileceğini, AK Parti ve MHP seçim ittifakının Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için geçerli olduğunu ifade ederken yerel seçimlerde yaşanacak sıkıntıyı ortaya koyuyor.

Seçimlere bir hayli zaman var, birlerinin aksine şunu düşünüyoruz, MHP bu seçimlerde iyi bir oy artışı sağlayacaktır.

MHP; Cumhurbaşkanlığı seçim sistemi içinde AK Parti ile birlikte hareket edecektir, birilerinin ifade ettiği gibi MHP hiçbir zaman AK Partiye yamanmamıştır, yamanmayacaktır da MHP ülkemizde olmazsa olmaz partiler arasındadır.

Cumhurbaşkanlığı seçim sisteminin ortaya çıkması ile birlikte  AK Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan MHP ile mutlaka seçim ittifakının olacağının işaretini vermiş oldu, yani Cumhurbaşkanlığı seçim sistemi demek “ülkede istikrar” demektir, bununla birlikte “siyasette de istikrar” anlamını taşıyordu.

MHP genel başkanı sayın Bahçelinin erken seçim uyarısı dikkate değerdir lakin alınacak bir hayli yol vardır, Cumhurbaşkanlığı seçim sisteminin hayat bulması için uyum yasaları halen beklemektedir, söz konusu yasalar çıkarsa o zaman seçim önümüze gelebilir, bu düşüncenin hayat bulması için AK Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın karar vermesi gerekiyor.

Ülkemizde ekonomide sıkıntılar vardır bu sıkıntıları yaratanlar için devlet bankalarını göz ardı etmemek gerekir, piyasaların kilitlendiğini görmek gerekir, iktidar partisi esnaf ve sanayicilerin rahatlaması için çeşitli tedbirler alsa da bu tabana yansımadığını ifade etmek isteriz.

Ülkemiz AFRİN operasyonunu gerçekleştirmiştir halen çözülmesi gereken ve alınması gereken çok yol vardır, böyle önemli zamanlarda seçimlerin aniden yapılması ne kadar doğru olur bunu bilmiyoruz, bildiğimiz şey, her iki liderinde doğru  karar vereceğidir.

AK Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan tarihe geçecek konuşmasından satırlar;  “Mesele petrol, altın, elmas, pazar payı olunca Batılı ülkelerin adeta kan kokusu almış bir köpekbalığı gibi binlerce km öteden nasıl koşup geldiklerini biz çok iyi biliyoruz.” demesi tarihe altın harflerle yazılması gereken önemli sözlerdir.

Neymiş efendim; “Mesele petrol, altın, elmas, pazar payı olunca Batılı ülkelerin adeta kan kokusu almış bir köpekbalığı gibi binlerce km öteden nasıl koşup geldiklerini biz çok iyi biliyoruz”. Gerçekten de  batı ülkeleri aynen bu düşünce içindeler, insanlar, kundaktaki çocukların ölmesi onlar için bir anlam taşımıyor.

İngiltere son günlerde gündeme gelmeye başladı, bakıyoruz da perde arkasından sahnede tam olarak yer almaya başladı!.

Eskiden ABD ve batı ülkeleri ellerindeki Keser ile ağaçları hep kendilerine yontuyordu, yeni Türkiye eline aldığı Testereyi sallamaya başladı, “hem bize, hem size” deyince ABD ve batı ülkeleri zıplamaya başladı.

Ülke ve dünya gündemi bu kadar dolu iken, erken seçim yapılır mı?, bunu işin patronu bilir. sayın Cumhurbaşkanımız mutlaka ortak bir yol bulacaktır stratejiler çok önemlidir.

Ülkemizde erken seçim olur ise, çok şeyler değişmeyecektir, muhalefet partileri her ne kadar seçimlere hazırız deseler de, seçimlerin erken olmasını şu an için istediklerini sanmıyoruz.

Günün Sözü: AK İTİN PAMUKÇUYA ZARARI OLUR.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.