yesilniksar

15 TEMMUZ RÖVANŞIMI?.

Seçimlere 5 kala siyasi partiler ve Cumhurbaşkanı adayları çalışmalarına devam ediyor.

24 Haziran seçimleri için imkanlar ölçüsünde çalışmalar yapıyoruz, seçim çalışmalarına devam ederken halkımız bizlere çeşitli sorular yöneltiyor.

Halkımızın MHP adaylarına karşı çok samimi yaklaşımlarını görüyoruz, her şeyden önce bizler çalıştığımız her yerde adaylarımıza olan ilgiyi görüyor ve en güzel tarafı adaylarımıza, “sizlerden beklentimiz dürüst çalışanızdır, sizleri meclise mutlaka göndereceğiz” diyorlar ve ekliyorlar; 24 Haziran seçimleri 15 Temmuz ihanetinin rövanşınımı almak istiyorlar?, kim nasıl ihanet içinde olursa olsun millet olarak asla yeni ihanetlere izin vermeyeceğiz Allah yolunuzu açık etsin” diyorlar.

Gerçekten halkımızın duyarlılığı karşısında mutlu olmamak mümkün değil, halkımız yapılacak olan seçimlerin ülkemize karşı ihanetlerin devam ettirilmek istenmesi olarak görüyor ve 15 Temmuz da gerçekleştirilemeyen ihanetin seçimler sonunda gerçekleştirmek istendiğini ortaya koymaları halkımızın ne kadar duyarlı olduğunun bir ifadesidir.

Seçimlere bizler tabi ki çeşitli nedenleri düşünerek giriyoruz, ama hiçbir zaman 15 Temmuz ihanet darbe girişimini gerçekleştiremeyenlerin intikamı olarak 24 Haziran seçimlerini gösterdiklerini hiç düşünememiştik, halkımız bu konuya duyarlı olunca bizlerde daha dikkatli ve duyarlı oluyoruz ve ciddi ciddi düşünüyoruz!. Gerçekten birileri 15 Temmuz ihaneti gerçekleşmeyince bunun rövanşımı alınmak isteniyor?, diye sormadan kendimize edemiyoruz.

24 Haziran tarihinde yapılacak olan seçimlerde pek çok neden var tabi ki bunun içinde ülkemizi kuşatmak isteyen şer güçler ve odakların olmaması mümkün değildir.

15 Temmuz ihanet darbe girişiminde pek çok bilinmeyen ihanetler ortaya çıkmıştı, inşallah 24 Haziran tarihinde yapılacak olan seçim sonunda da yine pek çok ihanet girişimleri ortaya çıkacaktır.

15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan darbe girişiminde ülkemize ne kadar ihanet yapmak isteyenleri gördük, 24 Haziran seçimlerine devam ederken de ülkemize yapılmak istenen ihanetleri görüyoruz, bu ülkede siyaset yapanlar çok net olabilseler, ihanet edenleri görmek daha kolay olacak ama, ne yazık ki siyaset bazen gri şekilde devam ediyor.

Ülkemizi kana bulayan ve halen kana bulamak isteyen FETO ihanet çetelerinin varlığını görüyoruz, inşallah 24 Haziranda hainlerin hepsi gereken dersi alacaklar tekrardan ihanete kalkmak isteyenlere Türk milleti fırsat vermeyecektir.

Halkımız her türlü ihanet karşısında çok duyarlıdır, bundan sonrada duyarlı olmaya devam edecektir, seçim çalışmalarında bizlere; “hangi yatırımları yapacaksınız?” demiyorlar, bizlere yapılan ihanetler karşısında, MHP nin ve genel başkan sayın Devlet Bahçelinin devlete nasıl sahip çıktığını ifade ederken, bu kez sandığa giderken ülkemize sahip çıkanlara destek vereceğiz, Cumhurbaşkanımız recep Tayyip Erdoğan baş tacımızdır, MHP genel başkanını seviyoruz onun adayları bizlerin adayları” diyorlar, çay kahve ikramında bulunuyorlar, güzel sözlerden sonra sohbetten ayrılıyoruz.

Halkımızın ihanetleri çok net görmesi yanında ihanetleri bile bile görmek istemeyenlerin olduğunu da görüyoruz!.

Bu ülkede han biter mi?, keşke hiç hainle karşılaşmasak, keşke hiç ihanet edenler olmasa!.

Hiç önemli değil, çoğu zaman şunu söylüyoruz ya; “BİR MUSİBET, BİN NASİHATTEN İYİDİR” diye.

Gerçekten de bazen musibetleri yaşamak gerekiyor, doğru ve yanlışların ortaya çıkması çoğu zaman musibetlerin ortaya çıkması ve yaşanması ile mümkün.

Bizler çok verimli bir siyasi çalışma içindeyiz, en mütevazi seçim çalışmasını MHP olarak yapıyoruz, şartlarımızı zorlayarak çoğu zaman olağan üstü çalışmalar yapıyoruz, halkımız yaptığımız çalışmadan çok memnun olduğunu da görüyoruz.

Seçim çalışmalarına devam ederken daha önceki yıllarda seçimlere katılan değerli siyasetçilerimizle konuştuğumuzda bizlere; “geçen seçimlerde halkımız bizlere buğun ki yakınlığı göstermiyordu, bu seçimde insanlarımız bizleri saatlerce bekliyor, bizleri yaşadıkları bölgelere davet ediyor ve bizleri dinliyorlar” diyerek bu seçimin farklı bir seçim olduğunu ifade ediyorlar.

Aziz Türk milleti 24 Haziran seçimlerinde çok güzel dersler verecektir, her şeyden önce ihanet içinde olanlara fırsat vermeyecektir, sonrada ihanet içinde olanlara suskun kalanlara siyasi dersini vereceğini görüyoruz.

Pek çok yazdık yazmaya devam edeceğiz, bizleri üzen bir noktayı da kısa olarak ifade etmek isteriz, İP genel başkanı ce Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener TIKA kuruluşu hakkında çok haksızca eleştiri yapıyor.

TİKA bu ülkenin en önemli değerleri arasındadır, ayrıca TİKA kuruluşu ülkemizin yurt içinde ve dışında yüz akı kuruluşudur, hal böyle olduğu halde İP Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener haksız bir şekilde TİKA aleyhinde konuşması kendisine asla bir kar getirmeyecek bilakis kendisine zararı olacaktır.

TİKA ülkemizi uluslararası arenada yardım konusunda yüz akı bir kuruluş olduğunu bir Cumhurbaşkanı adayının anlamaması üzücüdür.

TİKA ya saldıran grupların başında FETO terör örgütü ve yandaşlarının olduğunu görüyor ve biliyorduk, lakin bir Cumhurbaşkanı adayının sürekli TİKA üzerinden siyaset yapmasını doğru bulmuyoruz.

TİKA hakkında şu sözler anlamlıdır; “Türkiye, uluslararası ilişkilerden ekonomiye, sanattan sosyolojiye etkin olduğu her alanda yüksek performans göstermiş; etkili kararlar alarak ve doğru adımlar atarak kalkınma tecrübeleri konusunda diğer ülkeler için bir model haline gelmiştir. TİKA, Türkiye’nin kalkınma tecrübesinin başka ülkelerle paylaşılması ve “işbirliği ortaklığı” anlayışı ile çalışmaktadır” diyerek, TİKA başkanı sayın Dr. Serdar Çam beyin düşüncesini paylaşmış olalım.

Bundan sonra TİKA konusunda pek çok konuyu dile getirmeye çalışacağız.

Kendi milli değerlerine sahip çıkmayan, çıkamayan, çıkmak istemeyen siyasetçilere Türk milleti asla pirim vermeyecek, gereken cevabı sandıkta verecektir.

Günün Sözü: TİKA KURULUŞU  TÜRK MİLLETİNİN ÖZÜDÜR, SÖZÜDÜR.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.