Cemalettin Bilgin

15 TEMMUZ BİR İHANET GİRİŞİMİDİR!.

15 Temmuz 2016 akşam saat 19 civarı Ankara da bir sessizlik, saat 20 civarı Ankara’da hareketlilik, saat 21 de Genel Kurmay Başkanlığında olağan üstü durum ve ihanetin ilk belirtileri.

15 Temmuz gecesi idi saat 21 sıralarında Ankara’da hareketlilik başlayınca TV haberleri yayılmaya başlar, TV leri izleyenlerin bir kısmı “Ankara karıştı işiniz sakat” şeklinde espiri karışık hükümetin sıkıntıya düştüğünü  ifade etmeye başlayınca hızla bulunduğum alandan dışarı çıktım, insanlar sokaklarda ne olduğunu öğrenmeye çalışıyordu, AK Parti ilçe başkanlığına geldim çok fazla kalabalık yoktu, zaman ilerledikçe kalabalık çoğaldı, toplanan insanlarla hep birlikte Niksar Polis Karakolunun bulunduğu alana geldik, kimse bir şey bilmiyordu, herkes şaşkın ve  tedirgindi, her şey kendiliğinden gelişiyordu.

15 Temmuz gecesi ilerledikçe ihanet darbe girişimi netleşti, halk darbeciler karşısında tek vücut oldu.

15 Temmuz gecesi Niksar halkı olarak tek vücut olduğunu ifade etmek isterim, o gece ve 3 geceye kadar FETÖ yapılanması içinde olanlar Niksar’da meydana gelmediler, zaman geçtikten sonra meydanlarda boy göstererek halkın içine karıştılar, sanki FETÖ yapılanmasında hiç olmamışlar gibi halkın içinde hükümetin aynında yer alıyor görüntüsü verdiler.

15 Temmuz gecesinden bugüne kadar 3 yıl geçti, halen ihanetin içinde olanlar tam olarak  temizlenemedi, sanırım bu pisliğin temizlenmesi daha bir hayli zaman alacaktır.

15 Temmuz ihaneti sıradan bir cemaatin başının yapması söz konusu değildir, hain FETÖ on binlerce masum insanı kandırarak ülkesine ve milletine ihanet etmeyi başarmış oldu, bu hainin Müslüman Türk olması söz konusu değildir.

FETÖ ihaneti uzun bir planın hayata geçmesidir, birileri halen 15 Temmuz ihanetini  “kontrollü darbe” olarak ifade etmiş olsa bu sözleri onların halen gaflet içinde olduklarını gösteriyor.

Bizler vatandaş olarak 15 Temmuz ihanet darbe girişimine karşı çıktık, devletimizin yetkilileri; “paralel devlet yapılanması” sözleri ile başlayan mücadele FETÖ dershanelerinin kapanması ile zirve yaptı, FETÖ nün ülke genelinde var olan dershaneleri kapanmaya başladıktan sonra devleti ele geçirmeye çalışan hain şebeke daha sert mücadele yapmaya başladı, devletin içinde yapılanan her kişi ve kurum yetkilileri hükümetin devrilmesi için yoğun çalışmaya başlamış oldu.

FETÖ nün ihanetinin netleşmesi ülke genelinde dershanelerinin kapanası ile daha belirgin hale gelmiş oldu.

FETÖ yapılanmasında okullar ve özellikle dershanelerin etkisinin çok büyük olduğunu bugün daha iyi anlıyoruz.

Toplun zafiyet alanlarını iyi  tespit eden FETÖ yapılanması, Din duygular, Milli duygular, eğitim, makam sahibi olmak, bazı insanların ulaşmayı hayal ettikleri halde gerçekleşmesi mümkün gözükmeyen hayat şartlarının kendilerine sunulmaya başlaması, FETÖ yapılanmasında etkili olduğunu düşünüyoruz.

Niksar’da ki yapılanmaya bakınca yine aynı şartların olduğunu görüyoruz, örgüte alınmak istenen insanlar ilk önce dini ve milli duygularla yakınlaşma, sonra aile içinde var olan çocukların eğitimi ile ilgili yardımlar, sonra hayata atılmaları için iş imkanları, makamlar ve mevkiler, ülkede var olan siyasi istikrarsızlık ve şartların getirdiği sıkıntılar, devletin içinde yuvalanan çeşitli grupların güç savaşı ve 15 Temmuz ihaneti!.

FETÖ yapılanmasında en önemli etken, devletin milleti ile olan kavgasıdır.

Devlet,  kendi milleti ile kavgalı olunca ortaya çıkacak tüm şer güçlere meydan verilmiş oluyor, FETÖ dün devletin kurumlarına sızma hareketini ciddi planlama ile yaptığı unutmamak gerekir.

15 Temmuz ihanet darbe girişimi bizleri bir hayli yordu, yormaya da devam ediyor.

FETÖ ihanetine karşı çok açık ve net mücadele yaptık, bu konuda Niksar yapılanması ile ilgili çok enerji sarf etmemiz gerekirken, var olan gerçeği anlatmaya çalıştık yorulduk.

FETÖ terör örgütüne ait olan FEM dershanesi mücadelemi hatırladım bir kez daha hatırlatmak isterim, çünkü yalanda sınır tanımayanlar halen iftira attıklarını duyuyoruz, buyurun dün yaptığım mücadelenin karşılığı;

 

Niksar’da FETÖ terör örgütü yapılanması kapsamında yapılan mücadele devam ediyor.

         15 Temmuz ihanet darbe girişimi öncesinde başlayan FETÖ terör örgütü mücadelesi devletin birimleri tarafından devam ediyor.

         FETÖ terör örgütü ile yapılan mücadele kapsamında Niksar’da bulunan FEM dershanesi terör örgütüne ait olan Melik Gazi Eğitim Kurumu A.Ş bünyesinde faaliyet yapıyordu.

       FEM dershanesi Bengiler mahallesi (İsmet paşa) resmi tapu kayıtlarında böyle geçiyor FEM dershanesi 30 Haziran 2016 tarihinde ÖZEL ASRIN Lisesi sahipleri tarafından satın alınmıştı.

       Niksar Özel Asrın Lisesi sahipleri söz konusu binanın FETÖ terör örgütüne ait olduğunu ve bu binanın yukarıdaki şirketin tapu kayıtlarında tescilli olduğunu bilerek aldıkları uzun zamandan itibaren gazete haberlerinde halkın bilgisine sunulmuş idik.

      FETÖ terör örgütünden menkul, gayrimenkul alımı devlet tarafından yasaklanmasına rağmen Niksar Özel Asrın Lisesi sahipleri Osman Yılmaz (Niksar belediye başkanı Özdilek Özcan’ın bacanağı) ve Başaran Kılıç isimli kişiler tarafından satın alınmış idi.

     FETÖ terör örgütü ile mücadele kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devletin bütün kurumları FETÖ terör örgütü ile mücadele yaparken terör örgütünden mal alınmaması için sözlü, yazılı defalarca yapılan uyarılara rağmen FEM dershanesini Özel Asrın Lisesi sahipleri alarak binayı okul olarak kullanmaya başlamışlardır.

     Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin olarak ve gazete yönetimi  FETÖ terör örgütünden mal almanın suç olduğunu belirten yüzlerce yazı yazmıştım, yazılan yazılardan belediye başkanı Özdilek Özcan rahatsızlık duyduğu için defalarca  şahsımdan şikayetçi olmuş, açılan dava beratla sonuçlanmıştır.

      FETÖ terör örgütünden alınan FEM dershanesi (Özel Niksar Asrın Lisesi)  Maliye Hazinesi tarafından el konulmuş ve 17. 09. 2018 tarih 5270 sayılı yevmiye no ile Maliye adına tapuda 14 ada, 39 parselde kayıtlıdır.

      FETÖ terör örgütüne ait olan FEM dershanesini alan kişiler yapılan çalışmanın doğru olduğunu bildikleri halde vatandaşlara yalan konuşarak; “hayır bina bizim” diyerek, devletin malının halen kendilerine ait olduğunu ifade ettikleri duyuyoruz.

     Kamu oyunun şu gerçeği bilmesi gerekiyor, devletin Maliye Hazinesi FETÖ terör örgütünün malına el koyduğunda muhatabı Melik Gazi Eğitim Kurumları A.Ş şirketi ve yetkilileridir, devletin kurumları Asrın Lisesi sahiplerini muhatap olarak kabul etmemektedir,  ancak bundan sonra Asrın Lisesi sahipleri FETÖ terör örgütünden mal aldıkları için Niksar Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılacak soruşturma sonunda ilgililer hakkında dava açması söz konusudur.

      Özel Asrın Lisesi sahipleri insanları oyalamak için yaptıkları ve yapacakları tüm girişimlerin sonuçsuz kalacağını bilmektedirler.

      Adalet Bakanlığının hazırlayıp yürürlüğe soktuğu 675 sayılı KHK nin 12. maddesi çok açık ve net şekilde şunu ifade etmektedir; “01.01.2014 tarihinden sonraki satışlar 3. şahıslara dahi yapılsa geçersizdir” diyor.

      Devletin muhatabı hiçbir zaman Özel Asrın Lisesi olmamıştır, devlet  kendisinden kaçırılan ve kişiler tarafından çalınmak istenen binasına sahip çıkmıştır, Özel Asrın Lisesi sahiplerinin muhatabı da FETÖ terör örgütüdür, Özel Asrın Lisesi yetkilileri devletin malını bilerek aldıkları için zaten suç işlemişler, kanun bu konuda gerekeni mutlaka yapacaktır.

       Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan alınan FEM dershanesine işyeri açma ruhsatı vermemiş olsa idi, bu binayı kimse alamayacak, devletin malı bir başka eğitim kurumu olarak hizmet yapacaktı, devlet kendi malına sahip çıkmıştır, 2 yılı aşkın sürede devletin malının üstünde para kazanan kişilerden   geçen sürenin ödemesi mutlaka yetkililer tarafından alınıp devletin hazinesine yatırılacaktır.

      Niksar’da FEM dershanesini alarak terör örgütüne ekonomik destek sağlayan Özel Asrın Lisesi sahipleri mutlaka adalete hesap vereceklerdir, belediye başkanı Özdilek Özcan’da bu konuda adalete mutlaka hesap vermek zorunda kalacaktır.

      2 yılı aşkın zamandan itibaren devletin malını gasp ederek para kazananlar, hiç değilse devlet kendi malına sahip çıktıktan sonra yapılan hatalarını görerek halktan özür dilemeleri gerekirken, halen “Cemalettin Bilgin yalan konuşuyor bina bizim” diyerek insanları kandırmak kendilerine fayda sağlamayacaktır.

        Bizler; terör örgütünden alınan binaya devlet el koyduğu için kısa haber yapmış idik, bundan sonra her aşamasını takip ederek haber yapacağız, çünkü devletin malını gasp edenler, halen yaptıkları hatada ısrar edince bizlerin geriye çekilmesini kimse beklemesin.

      Bugüne kadar devletin malının gasp edilmesine göz yumanlar kimler ise, devletin malının satılmasına kimler göz yumdu ise, devletin malının olduğu bilindiği halde FETÖ örgütünün mal kaçırmasına kimler destek sağladı ise, onlarla olan mücadelemiz devam edecektir.” Bu mücadele sonsuza kadar devam edecektir.

            Günün Sözü: HAKİKAT KARŞISINDA HAKKI SAVUNMAYAN DİLSİZ ŞEYTANDIR

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.