Cemalettin Bilgin

1 METRE KARELİK!!

CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun son “baş örtüsü” çıkışı da boşta kaldı.

Yine gereksiz lüzumsuz “baş örtüsü” meselesi gündeme geldi.

Ne gereği vardı, seçimler yaklaşmışken baş örtüsü meselesinin gündeme gelmesine!

CHP artık eldeki mevcut 6+1 lik partilerin seçmen kitlesi ile 2023 seçimlerinde istedikleri başarıyı sağlayamayacağını anlayınca, Cumhur İttifakına oy veren seçmenlerin oylarından alabilmek için yeni bir hamle yaptı; “baş örtüsü ile ilgili kanun teklifi vereceğiz” diyerek ülke gündemini meşgul etmeye başladı.

Ülkemizde baş örtüsü ile ilgili bir mesele yok ki!.

Nereden çıktı bu mesele?

Sahi; CHP genel başkanı “herkesle helalleşmek istiyoruz” derken, geçmişte yaptığı hatalardan kesinlikle dönmüşmüdür?, geçmişte  baş örtüsü ve dini inançlarından dolayı, siyasi düşüncesinden dolayı zulme uğrattıkları insanlara zulüm yapmaktan vazgeçeceklermidir?.

Mesele “yandaş basın” diyerek suçladıkları, biz o katagoride değiliz!, her ne kadar bazı arkadaşlar bize “yandaş medya” dese de biz onların tarif ettiği kısımda değiliz, olmuş olsak bir yerimizden belli olur!!!!

6+1 lik Millet İttifakı iktidara gelirse bakalım bizleri “yandaş medya kısmına alıp gereken cezayı verecekmi?

Ceza deyince akla şunu ifade edeyim.

Şayet Millet İttifakını oluşturan 6+1 lik yuvarlak masayı oluşturan partiler iktidara gelirse bu iş basın mensuplarına ilk darbe vurulmak istenirse sanırım Cezalar havada uçarak gelir!!!!!!

Hani halk arasında söylenirya; “NE İSAYA NEDE MUSAYA YARANABİLDİ”, biz gerçek gazetecilik yapıyoruz, şuna veya buna yaranmak için değil, doğru olan haberleri ve doğru bilgileri halkımıza sunmaya gayret ediyoruz, o nedenle de, ne İSA nede MUSA taraftarı olmuyoruz!!!

Neyse işin özüne dönelim “1 metre karelik bez” parçası diyen CHP genel başkanına dönemlim.

Ülke gündeminde EKONOMİ olması gerekir, Ülke GÜVENLİĞİ gelir, Yunanistan kendi kontrollerindeki adalarımıza yaptığı silah yığınağı ve ABD nin Askeri üstleri gelmesi gerekir, terör örgütü PKK nın kahpeliği gelmesi gerekirken, neden “baş örtüsü” meselesi gündeme oturdu?.

6+1 lik yuvarlak masa 2023 seçimlerine kadar ayakta kalabilirmi?, biraz zor.

CHP genel başkanının “baş örtüsü meselesini kanunla çözeceğiz” sözlerine, İP genel başkanı Meral Akşener; gündemde olmayan konuları gündeme taşımanın bir manası yok” şeklindeki açıklaması sanırım masada çatlağın büyümesine neden olacak!.

Çünkü; AK Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan işi bir TIK yukarıya taşıdır; ülkemizde Baş örtüsü meselesi yoktur, ortadan kalkmıştır, mademki CHP genel başkanı bu konuyu gündeme getirdi, bu işi ANAYASA maddeleri içine alalım, arkadaşlara talimat verdim gerekli çalışmaları başlattılar, kimin ne yapacağını o zaman görelim” şeklindeki açıklaması CHP genel başkanına atılan süper bir GOL’dür.

CHP genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu Türk milleti ile helalleşip, helallik alması için ilk önce, şehit ailelerinden helallik almalı, 40 yıldır ülkemizi kan gölüne çeviren PKK nın siyasi uzantısı HDP den kopmalı veya, HDP  yetkililerine; “bizimle siyasi bağlantı kurmak istiyorsanız PKK yı terör örgütü olarak kabul edin onlarla olan bağınızı kopartın” demeli ve şehit ailelerini yüreğine azda olsa su serpmelidir, aksi taktirde, halkımızdan helallik alması ve seçimlerde başarılı olması söz konusu değildir.

CHP ile seçim ittifakı kuran, HDP ve onun desteklediği terör örgütü PKK, Mersin Mezitlide Polis evine yapılan baskını PKK terör örgütün teröristleri tarafından yapıldığı ifade etti.

Nasıl olacakta bu sıkıntılar varken, CHP genel başkanı “Baş örtüsü” meselesini çözebilecek?

CHP genel başkanı CEM TV de yaptığı söyleşide “1 metre karelik bez parçası” diyerek yaptığı onlarca baş örtüsü aleyhindeki sözler varken, samimi olarak, dini ve milli inançlarından dolayı başını örten kadınlarımızdan asla oy alamaz!!!!

İnsanlar bazı sözleri unutabilir, bazı hataları kabul edebilir, amma, “baş örtüsü zulmüne uğrayan on binlerce insanın bir sözüne güvenip, asla sandıkta oy vermez.

Hani diyoruz ya; söylemlerle, eylemler bir olmalı, sözler sahaya yansımalı” diyoruz ya.

CHP genel başkanı “baş örtüsü meselesini kanunla çözeceğiz” sözleri askıda kaldı, AK partinin hazırlayacağı Anayasa değişikli meclisi gelince orada kimler nasıl oy verecek göreceğiz.

CHP genel başkanı partisinin yaptığı toplantılarda; “benimlemisiniz?” sözlerine az sayıda insan; “seninleyiz” demesi, CHP genel başkanına olan desteğin tam olduğunu göstermez.

Şunu unutmayalım, 6+1 lik masada İP nin halen beklentisi devam ediyor.

İP genel başkanı şartları zorlayarak 6+1 lik masada olmaya gayret sarf etmiş olsa da, 6 lı masanın altında duran HDP nin varlığından İP deki Milliyetçi seçmen rahatsız.

İP e giden bir kısım Milliyetçi kişiler yaşanan süreçlerden çok rahatsız olduklarını ve CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeyeceklerini CHP seçmenler bilmektedir!!!!

Partiler içinde CHP genel başkanı kendi seçmen kitlesine %70 hakim konumda olduğunu düşünüyoruz yani CHP genel başkanı seçmenlerine “şu tarafa oy vereceğiz” dediğinde bu %70 lik kesim gerekli kişiye oy verebilir, ama İP seçmenine genel başkan Akşener; “Kemal Kılıçdaroğluna oy vereceğiz” dediğinde bu oy oranı %40 lı geçmez!!!

Türk halkı şunu unutmuyor ve unutulmayan yasaklardan sonra elde edilen haklar olarak şu yaşanan süreçleri asla unutmayacaktır.

Yemek duasında bile “Allah” demenin yasak olduğu, başörtülü annelerin yemin törenlerine sokulmadığı düzenden, DİB Başkanının duasıyla ve Bakan beyin “abdestle göreve çıkın” diye tavsiyede bulunduğu subay mezuniyetine geçiş törenindeki yaşananları Türk milletinin özlemle beklediği anlardı, hayat tarzı idi.

Türk milleti; “İşte bunlar Peygamber Ocağı Ordumuza yakışır güzellikler” dedikten sonra, tartışılmaması ve gündeme gelmemesi gereken bir “baş örtüsü meselesini kanunla çözelim” sözleri yapılan güzellikleri asla örtemez!

Günün Sözü; Hz. Mevlana: En acı yalnızlık anlamayanlar arasında olmaktı.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.