YEŞİL NİKSAR GAZETESİ VE YÖRENİN SESİ CANİK GAZETELERİ sahibi Cemalettin Bilgin GOP Üniversitesi Rektör yardımcılarını ziyaret etti.

Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin GOP Üniversitesi Rektör yardımcıları Prof. Dr. İsa Gökçe ve Prof. Dr. İbrahim Özbay’ı ziyaret ederek güzel bir sohbet gerçekleştirdiler.

Bilgin Prof. DR. İsa Gökçeye; “hocam hayırlı olsun Tıp Fakültesi Kampüs bölgesine geliyormuş, hayırlı olsun” demesi üzerine, Gökçe; “Cemalettin abi  öyle bir çalışma planlanmıştı ama henüz sonuç alınamadı, Rektör bey konu hakkında çalışmalarını sürdürüyor, Tıp Fakültesinin şehir merkezinde oluşu ve aynı zamanda Tıp Fakültesi Hastanesi ile öğrencilerimizin eğitim gördüğü alanların ayrı oluşu da bazen aksaklıklara neden olduğu dikkat çekiyor, temennimiz Hastanemin Üniversite Kampusu içinde yer almasıdır, halkın talepleri de sanırı Hastanenin Üniversite alanında olmasını istediklerini duyuyoruz inşallah kısa zamanda çalışmalar başlatılır” diyerek duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Bilgin; “2022 yılında her kesime önemli görevler düşmektedir, Tokat ve ilçeleri çok üretmek zorundadır özellikle Tarım alanında üretim geçen yıldan daha fazla olmasını arzu ediyoruz, burada Ziraat Fakültesinin oluşu Tokat bölgesi için bir avantaj olduğunu düşünüyoruz, üretimin artması için Üretici, Üniversite iş birliği varmıdır? veya bu konuda bir çalışma yapılabilir mi?” dediğinde, Rektör yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Özbay; “Fakültemizin çeşitli çalışalar bulunmaktadır, konusunda uzman değerli bilim insanlarımız bulunmaktadır, Üniversitemizden talep edildiğinde gerekli destekler bugüne kadar verildi, bundan sonrada verilecektir, bizler Üniversite hocası olmamızın dışında bu şehrin insanları olarak her zaman üretime katkı sağlayıcı desteklerin verilmesi için çalışmalar vardır, inşallah temennimiz 2022 yılında beklenen üretimler yapılır ve halk olarak dünya genelinde yaşanan bazı sıkıntıları bizler yaşamayız” dedi.

Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin GOP Üniversitesi Rektör yardımcıları Prof. Dr. İsa Gökçe ve Prof. Dr. İbrahim Özbay’ı ziyaretinde pek çok yerel ve genel konular hakkında sohbetler yaptılar; Bilgin; İbrahim hocam sizler aynı zamanda hukukçusunuz, ülkemizde bir sıkıntının mutlaka çözülmesi gerektiğine inanıyorum, ülkemizde ne yazık ki çalışma barışı yoktur, ara elamanı sıkıntısı artık büyük boyutlara çıktı” dediğinde, Rektör yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Özbay; “evet haklısın ülkemizde ara elemanı sıkıntısını bizler çeşitli sektörlerde hizmet alırken bunu çok net görüyoruz, hani imalatçıya gitseniz mutlaka orada ara elemanı sıkıntısının yaşandığını ve her geçen zamanda bu sıkıntının yükseldiğini görüyoruz, ayrıca çalışma barışı konusunda da ciddi sıkıntılar görülüyor, bunların mutlaka çözülmesi gerekir, bizler bilim insanları ve idareciler olarak bizlerin üzerine düşen görevleri her zaman yaptık yapmaya da devam ediyoruz, bizlere bir görev düşerse yapmaya hazırız” dedi.

Rektör yardımcısı Prof. Dr. İsa Gökçe ile yapılan sohbette, Gökçenin önemli projelerinin olduğunu dile getirdi, Gökçe; “ülkemiz ve bölgemiz için önemli çalışmalar yapıyoruz, sizinde ifade ettiğiniz gibi bölgemizde üretilen ürünlerin Yurt dışına satışı için Akredite edilmiş bir Labaratuvarın olması gerekiyor, Üniversite bünyemizde daha önce başlatılan çalışmalar vardı bu çalışmalar bir süre aksamış inşallah artık bu konuda çalışmalar tekrar devam ediyor, çalışmayı yapan arkadaşlarla gerekli görüşmelerde bulunduk bir süre verdik, verdiğimiz süre için hizmetlerin tamamlanmasını bekliyoruz, Labaravuvar bizler içinde Tokat ve bölgesi içinde kıymetli olduğunu biliyoruz, teennimiz kısa zamanda çalışmaların tamamlanmasıdır” dedi.

Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin GOP Üniversitesi Rektör yardımcıları Prof. Dr. İsa Gökçe ve Prof. Dr. İbrahim Özbay ziyareti güzel sohbetlerle son buldu.