ZİLE TARİH YAZMAYA DEVAM EDİYOR

Zaman değişse de, mekan

Zaman değişse de, mekan değişse de ŞAMPİYON değişmedi.

15. Uluslararası MEB Robot Yarışması Sona Erdi. Yumurta Toplama (Caretta Caretta) kategorisinde ilk üç TOKAT’tan çıktı

15. Uluslararası MEB Robot Yarışmasında Zile, Türkiye Birinciliği ve Türkiye Üçüncülüğü elde ederek yarışmaya adeta damga vurdu.

15. Uuslararası MEB Robot Yarışmasında Zile Lokman Hekim MTAL Türkiye, Zile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise  Türkiye 3.sü olarak büyük başarı elde etti.

Zile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı açıklamada başarılardan dolayı emeği geçen herkesi tebrik etti. Açıklamada;
15. Uluslararası MEB Robot Yarışmasında Türkiye 1.si olan Zile Lokman Hekim MTAL ve Türkiye 3.sü olarak Tokat’ımızı ve Zile’mizi en güzel şekilde temsil eden Zile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemize ve bu muhteşem başarıyı elde eden öğrencilerimize, okul idarecilerimize, robotların yapımında gece gündüz demeden aylardır çalışan Danışman Öğretmenlerimiz Davut DENİZ ve Fahrettin KAPLAN’a, Okul Müdürlerimiz Ümit KARSLI ve Onur DEMİRMEN’e, emek veren bütün öğretmenlerimize gönülden teşekkür ediyoruz.
Bu başarıların kazanılmasında önemli katkıları olan, maddi ve manevi destekleriyle her zaman yanımızda olan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Özdemir ve İl Milli Eğitim Yöneticilerimize Zile’miz ve eğitim camiamız adına şükranlarımızı arz ediyoruz.