ZİLE KALESİ ÇEVRE DÜZENLEME AÇILIŞ PROGRAMI

Şükrü Sargın: “Şiarımız; ‘kul

Şükrü Sargın: “Şiarımız; ‘kul bilmezse Allah bilir” anlayışı ile hizmet etmektir

Zile Kalesi Çevre Düzenleme Açılış Programı Belediye Başkanı Şükrü Sargın’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
Törene Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Zile Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum ile siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar.
Zile Kalesi Çevre Düzenlemesi Açılış Programı’nda konuşan Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, Zile Kalesi’nin kendileri için çok önemli olduğuna vurgu yaparak, “ Aşıklar burada buluşur, ailelerimiz burada piknik yaparlar ve şehrimizin huzur noktalarının başında burası gelir. 2019’ da biz göreve geldiğimizde Zile Kalesi virane haldeydi. Sağ olsunlar emniyet teşkilatımız ile kamera sistemleri kurarak gerekli önlemleri almaya başladık. Kale içi düzenlemesinde emeği geçen valilerimize, Tokat İl Özel İdaremize, Zile Kaymakamlığımıza ve belediyemizin proje ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Açılışa katılan Zileli hemşerilerine de seslenen Belediye Başkan Şükrü Sargın sözlerini şöyle sürdürdü.
“Değerli hemşerilerim, birlikten kuvvet doğuyor. Kurul, proje ve saha uygulamaları ile çok güzel bir konuma geldik. Seneler önce saat kulemizin saati sökülmüştü. Kulede gerekli restorasyonu yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde saatimizi Zileliler ile buluşturacağız. Kalemizin dış mekânında Tokat Valiliğimiz, Tokat İl Özel İdaremiz ile birlikte ortak hareket ederek çevre düzenlememiz bakanlığımızın proje aşamalarını geçerek kurul kararı sürecine gelmiş bulunuyor. Dışarısında yapacağımız Millet Bahçesi görünümünde olacak olan projede lavanta bahçeleri, kültürel ve yöremize ait ürünlerin satış noktaları, kafeteryalar yapılacak olup böylelikle gerçekten Zile’ye bir değer daha katacaktır. Sayın Valimizden de bu projelerin devam ettirilmesini kendilerinden rica ediyorum”
Başkan Sargın Zile Kalesi’nin içindeki Silahlık dedikleri binanın Kültür Bakanlığı’ndan Zile Belediyesi’ne tahsisli olduğunu belirterek, “ Bu binanın içerisini müze olarak düzenlemekteyiz. OKA’ dan, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’ndan destek alarak yüzde ellisini tamamladık. Önümüzdeki günlerde Zile Kent Müzesi’ni de hizmete açacağız. Şiarımız kul bilmezse Allah bilir anlayışı ile hareket etmektir. Tüm protokol üyelerimiz ve hemşerilerimize teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum” dedi.