YUSUF BEYAZIT “GÜNEBAKAN’A HER ŞEYİ FAZLASIYLA YAPACAĞIZ”

AK Parti Tokat Milletvekili/Anayasa Komisyon Başkanı Yusuf Beyazıt toprak kayması ve zemin sıvılaşması nedeniyle heyelan yaşanan Günebakan Köyünü ziyaret etti.

AK Parti Tokat Milletvekili/Anayasa

AK Parti Tokat Milletvekili Anayasa Komisyonu Başkanı Yusuf Beyazıt, AK Parti Niksar İlçe Başkanı Akif Karataş, AK Parti Niksar  Belediye Başkan Adayı  Semih Tepebaşı, Niksar Kaymakamı Ekrem Çeçen ile birlikte Günebakan köyünü ziyaret etti.  Ziyarette Köy Muhtarı Şevket Cebecioğulları’ndan bilgi alan Beyazıt köy halkı ile yakından ilgilendi. Yusuf Beyazıt  Günebakan’da  meydana gelen heyelandan dolayı hiçbir vatandaşın mağdur olmayacağını, Günebakan köyünün yanında olduklarını, insan kaybının olmamasından dolayı mutlu olduklarını, zarara uğrayan vatandaşların her ihtiyaçlarının karşılanacağını ifade etti.

Köy halkı ile yakından ilgilenen Beyazıt yıkılan evlerin nereye yapılacağı hakkında köy halkı ile istişarede bulundu.

Beyazıt; “kıymetli hemşerilerim bizden bir isteğiniz varmı?” dediğinde, Köy Muhtarı Şevket Cebeci; başkanım Allah devletimizden razı olsun, yaşanan sürecin başından itibaren devletimiz hep yanımızda oldu, bizim Tefe Tüfe ile bir işimiz olamaz, Devletimiz varsa bizler varız, sizler yapılması gerekeni zaten yapıyorsunuz, Allah devletimize zeval vermesin” derken göz yaşlarını tutamaması duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

Yusuf Beyazıt köy halkının ve köy muhtarının sözleri üzerine;  “Bunlara ancak yüreğimizle teşekkür edebiliriz. Yüreğimizle dokunabiliriz. Allah’ım sizin yokluğunuzu göstermesin. Allah’ım sizi bize, bizi size layık kılsın. Değerli arkadaşlar çok büyük düşmanlarla mücadele ediyoruz. Her yerde mücadele ediyoruz. Ama Elhamdülillah, Allah’ a şükürler olsun. Sizin yüreğiniz büyük sizin kalbiniz büyük. Şu cümleleri (köy halkının ve Muhtarın sözleri üzerine) ancak burada duyarsınız. Keşke Cumhur başkanımız duysa o da en az benim kadar duygulanırdı. Burası sözümün bittiği yer. Allah sizden razı olsun. Biz gereken her şeyi gerektiğinden fazla şekilde yapacağız. Bu konuda şüpheniz olmasın. Arkadaşlar şunu da unutmayın bu bayrak inmeyecek. Bu ezanlar susmayacak. Bu vatanı böldürmeyeceğiz. Bu devleti yıktırmayacağı. Terörle de sonuna kadar mücadelemizi yapacağız. Şehitlerimizin bizim üzerimizde hakkı var. Şehit ailelerinin bizim üzerimizde hakkı var. Allah sizi bize bizi size mahcup etmesin. Allah’ım sizin bu sevginize bu güzel gönlünüze bizi layık kılsın. Dualarınızı eksik etmeyin. Devletimiz büyük devlettir büyük millettir.” sözlerinden sonra Günebakan köyünden ayrıldı ve Ankara’ya hareket etti.