YÜKSELİŞİ DURMUYOR 80’E KOŞUYOR TOKAT’I UÇURUYOR

Tokat’ta da Bitcoin heyecanı dorukta! Bitcoin, 15 Mart’tan bu yana ilk kez 72.500 doların üzerine çıkarak kripto piyasasını hareketlendirdi ve son 24 saatte 166,44 milyon dolarlık tasfiye gerçekleşti. Kripto para piyasası son günlerde oldukça hareketli. Önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta 64.500 dolara kadar düşmüştü, ancak gelen destekle hafta sonunda toparlandı. Şimdi gözler, bu haftanın Bitcoin için nasıl geçeceğine çevrildi ve popüler kripto para biriminin yükselişi dikkat çekti.

Tokat'ta da Bitcoin heyecanı

Verilere göre, BTC son 24 günün en yüksek seviyesi olan 72.650 dolara kadar çıktı. Bu seviyeden gelen satış baskısına rağmen, piyasayı canlandırmayı başardı. Son 24 saatte, kripto piyasasında 166,44 milyon dolarlık bir tasfiye gerçekleşti. Bu tasfiyelerin 118,37 milyon doları, düşüş yönlü işlemlerde gerçekleşti. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yükselişe geçerek 72.650 dolara kadar çıktı. Halving öncesi kripto piyasasının nasıl hareket edeceği konusundaki beklentiler de netleşmeye başlıyor. BTC’nin bir süre daha piyasayı domine edeceği ve halving’e yaklaştıkça volatiliteyi artıracağı düşünülüyor. BTC’nin yaklaşık %2’lik bir artış yaşaması durumunda, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşılacak. Halving öncesi yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi, kripto piyasasında büyük heyecan yaratabilir.

Öte yandan, spot Bitcoin ETF’lerinin 8 Nisan verileri de önemli olacak. Önceki hafta net para girişiyle tamamlanan spot Bitcoin ETF’lerin, bu haftanın ilk gününde de olumlu bir performans sergilemesi bekleniyor.

Bitcoin’in son zamanlardaki yükselişi, birçok yatırımcının dikkatini çekti ve birçok analist, kripto para biriminin önündeki potansiyeli değerlendirmeye başladı. Bazı uzmanlar, BTC’nin 80.000 dolar seviyesine doğru ilerleyeceğine inanıyor. Bu tahminler, Bitcoin’in momentumunu koruyabileceği ve güçlü bir yükseliş trendi sergileyebileceği fikrini destekliyor. Eğer Bitcoin bu hedefe ulaşırsa, kripto para piyasasında yeni bir dönem başlayabilir ve yatırımcılar için önemli fırsatlar sunabilir.