BULUT: “ÜLKÜCÜ GENÇLİK BU TOPRAKLARIN MAYASIDIR”

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Ülkü Ocakları Tokat İl Başkanlığına getirilen Oğuzhan Yay’ı İl Başkanı Mustafa İpek ile ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Bulut, Ziyaret de Ülkü ocaklı öğrencilere yaptığı konuşmada Ülkü Ocaklarının Türkiye için çok önemli görevler üstlendiği, Milliyetçi Hareketin de mihenk taşı olduğunu ifade eden Yücel Bulut, “Ülkü Ocaklarındaki her bir kardeşimiz coşkun bir ırmak gibidir. Vatan, millet sevdasıyla yetişir ve bu ülke için canını vermekten geri durmaz. Her Ülkü Ocaklı için şanlı mazisi gurur tablosudur. Ülkü Ocaklarından yetişmek bir onur vesikasıdır. Tokat Ülkü Ocakları Başkanlığına atanan Oğuzhan Yay kardeşimiz de bu onurlu gençliğe liderlik edecektir. Kendisine şimdiden yapacağı hizmetler için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
ÜLKÜ OCAKLARINDAN DAVA ADAMI ÇIKAR
MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin (Ülkü Ocakları’ndan çıksa çıksa dava adamı çıkar, imanlı nesiller çıkar, şehitler çıkar, vatan için canını seve seve vermeye hazır kahramanlar çıkar, cesur yürekler, akılla bezenmiş gönüller çıkar.) sözlerini hatırlatan Yücel Bulut, “Ülkücülük bir inanç ve irfan halidir. Ülkücülük bu toprağın mayasıdır. Biz bu bilinçle Ülkü Ocaklarımızdaki gençlerimizle bir bütün olarak Türkiye’nin geleceği için mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.
CUMHUR İTTİFAKI TÜRKİYE İÇİN VAZGEÇİLMEZDİR
Konuşmasında Cumhur İttifakının Türkiye açısından ne kadar kıymetli ve vazgeçilmez olduğunu aktaran MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Günü birlik politikalara ve günü birlik sıkıntılara bakarak bu ittifaka zarar verecek eylem ve söylemlerden kaçınmalıyız. Çünkü bu ittifak yüce Türk milletinin varoluş mücadelesini vermektedir. Onun için herkes üstüne düşeni yapmalıdır” diye konuştu.
CUMHUR İTTİFAKININ ZAYIFLAMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ
Ekonomik sıkıntıların, gündelik sosyal darlıkların eninde sonunda geçeceğinin altını çizen Yücel Bulut, “Fakat bu ülkenin zarar görmesi durumunda onarılmaz yaralar açılacaktır. Düşmanlarımıza fırsat vermeyeceğiz. Ülkemizi zor durumda bırakarak düşmanlarımızı güldürmeyeceğiz. İşte Kazakistan’ın durumu. Allah muhafaza neredeyse işgal edilecek. Büyük bir tehlike ile karşı karşıya. Türkiye’nin düşmanları da güçsüz duruma düşmemizi bekliyor. İnanın en küçük fırsatı değerlendireceklerdir. Fakat bu ülkeyi sevenler, ülkücüler böyle ezik bir duruma azla müsaade etmezler ve etmeyecekler. 15 Temmuz’da bunu dünyaya gösterdik, yine gösteririz. Gün vatana, millete sahip olma günüdür. Bunun için de Cumhur İttifakının zayıflamasına asla izin vermeyeceğiz” diyerek konuşmasını tamamladı.