YİNE YOLCU OTOBÜSÜ YOLDA ARIZALANDI

Niksar Kaymakamlığı bölgesinde bulunan

Niksar Kaymakamlığı bölgesinde bulunan Karayolları ve  köy yolları Jandarma ekipleri ve Bölge Trafik ekiplerinin çalışmaları 7/24 süresi içinde görev başında.

25 Ocak gecesi Niksar D100 Karayolunda Otobüsün aküsünün bitmesi sonucu yolda kalan Otobüs yolcuları Niksar Belediyesine ait Kent Park Sosyal tesislerine  Jandarma ekipleri tarafından getirilmiş, yolcular sosyal tesislerde yemek ikramı ve kalacakları alanlar tahsis edilmiş Otobüsün arızası giderildikten sonra Van ilinden İstanbul’a giden yolcular yoluna devam etmesi sağlanmıştı.

Yine D100 Karayolu Bölge Trafik bölgesinde İstanbul’dan Doğu illerine gitmekte olan bir Otobüsün arızalanması sonucu Niksar Kaymakamlığı Bölge Trafik ekipler tarafından destek verilerek, Niksar Kaymakamı İlhami Doğan’ın  destekleri sonucu Niksar Belediyesine ait Kent park sosyal tesislerine getirilerek yolcuların mağdur olmaması sağlanmıştır.

26 Ocak 2022 tarih saat 13.30 civarında arızalanan Otobüsün arızası giderilen kadar yolcular Kent park sosyal tesislerinde kalacaklar aynı firmaya ait olan bir başka otobüsle yolcuların nakli sağlanacağı dile getirildi.

Şehirler arası yolcu taşıyan Otobüslerin Kış Şartlarında arızalanması düşündürücüdür, Otobüs sahipleri veya firmaları Kış ayları geldiğinde mutlaka Kış aylarına hazırlıklı olması gerektiği bilinmesine rağmen Otobüslerin yolculuk esnasında yolda kalmaları düşündürücüdür.

Niksar Kaymakamlığı kendi bölgesindeki her yoldaki kontrollerine devam ettiği 24 saat boyunca Jandarma ve Bölge Trafik ekipleri yol kontrollerine devam ettiği dile getirildi.