Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yeşilırmak Suları Kenarında Unutulmuş Bir Şehir: Niksar

Niksarlı Doğasever Yücel Tüzemen, Tokat’ta Yeşilırmak kenarında geçirdiği günü anlatarak, ailelerin huzurlu bir şekilde vakit geçirdiği yeşil alanın muhteşem manzarasından bahsetti.

Yeşilırmak Suları Kenarında Unutulmuş Bir Şehir: Niksar

Niksarlı Doğasever Yücel Tüzemen, Tokat’ta Yeşilırmak kenarında geçirdiği günü anlatarak, ailelerin huzurlu bir şekilde vakit geçirdiği yeşil alanın muhteşem manzarasından bahsetti.

Tokat’ta Yeşilırmak kenarında karavanıyla bir gün geçiren Yücel Tüzemen, manzaradan ve yaşam kalitesinden çok etkilendi. 

Buna karşılık Niksar’da durumun çok farklı olduğunu ifade eden Tüzemen, Çanakçı Deresi’nin pislikten görünmediğini, akşam saatlerinden sonra da şehrin boşaldığını anlattı.

Niksar’ın İhmal edilmiş bir şehir görüntüsü çizdiğini kaydeden Doğasever Yücel Tüzemen, şöyle konuştu: 

‘’Tokat’ta sabah. Uzun süredir Tokat ta hiç konaklamamıştım. Karavanım vesilesiyle geceyi Tokat’ta Yeşilırmak kenarında geçirmek durumunda kaldım.

Gördüğüm manzara muhteşem. İnsanlar cıvıl cıvıl. Termosunu alan ailesi çoluk çocuğuyla birlikte akşam keyfi yapmaya gelmiş. Ortada ne bir mangal dumanı var ,ne bir çöp. Herkes o kadar mutlu ki su kenarında ailesiyle başbaşa huzurlu bir şekilde oturmaktan. Sabah ise kulaklığını takmış yürüyen emekli ve de öğrenciler. Sabah günaydın ya da merhaba diyenler şu saat itibariyle.

Bir an düşündüm Niksarımızda neden böyle bir yer yok diye. Tamam belki bu kadar geniş bir yürüyüş alanı ya da bahçe yok belki . Şehrin ortasından geçen Çanakçı deresi. Çocukken Ulucan ilkokulu bahçesinde çay bahçesi vardı. Akşam oraya gidip oturmak bizim için muhteşem bir etkinlikti çocuk aklımızla. Daha dün gördüm Çanakçı deresi islah edilmeyi bırakın pislikten görünmüyor. Kireç köprü tarafında birkaç çay bahçesi var ancak çay içerseniz oturabiliyorsunuz. Akşam zaten in cin top oynuyor. Saat 18.00 den sonra herkes evinde.

İhmal edilmiş bir ölü şehir durumunda. Bunu eleştirmek uyarmak başta Niksarlılar olarak bizim hakkımız. Ortada emek yokken bunu sevelim. Eleştireceğiz elbet uyarı mahiyetinde. Çamiçi zaten başlı başına bir muamma. Betonlaşma, çevre pisliği almış başını gidiyor. Yazıma istinaden yetkililer sesimizi duydu da mesire yerlerine çöp konteyneri geldi.Belki bir faydamız oldu, Ben bile mutlu oldum. Teşekkür ettim kulak verdiniz diye. Bakın kişi kastetmiyorum yerel yönetimleri kastediyorum. Kişiler gerekirse eleştirilecek, gerekirse emeklerine saygı duyulacak. Sonuçta memleket hepimizin. Sadece bu Niksar için değil tüm Türkiye için geçerlidir.Niksarlı olarak ta Niksar’ın gördüğüm olumsuzluklarını dile getirdim.’’