Yeşil sahalarda kadın dayanışması

– Dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen ile Dardanel’in kadın çalışanları, 1. Lig mücadelesi için play-off’a katılmaya hak kazanan Dardanel’in sultanlarına, Dardanel Spor Tesisleri’ndeki antrenmanda destek verdi

- Dünya serbest dalış

ÇANAKKALE (AA) – Dardanel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde farkındalık yaratmak amacıyla üst üste ikinci sezonunda da şampiyonluğa çok yakın olan Dardanel Kadın Futbol Takımı ile serbest dalış dünya rekortmeni Şahika Ercümen ve iş gücüne katkı sunan kadın çalışanlarını bir araya getirdi.

Kadınlara verdiği desteklerle başarılı sonuçlar elde edilen örneklerin çoğalmasını hedefleyen Dardanel, sadece iş hayatında değil, sporda da destek verdiği kadınların başarısı ile topluma olumlu etki sağlamayı amaçlıyor.

Dardanel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlikle, 2021’de kurduğu kadın futbol takımına destek verdi.

Şirket, Dardanel Kadın Futbol Takımı ile serbest dalış dünya rekortmeni Şahika Ercümen ve iş gücüne katkı sunan kadın çalışanlarını Dardanel Spor Tesisleri’nde bir araya getirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu Kadınlar 2. Lig A Grubu’nda mücadele eden Dardanel Kadın Futbol Takımı’nın geçekleştirdiği antrenman maçının başlama vuruşunu milli sporcu Ercümen gerçekleştirdi.

Ercümen, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kadın milli sporcu olarak kadınlara verilen her türlü değerin çok kıymetli olduğunu, zor şartlarda yola ancak öyle devam edebildiklerini dile getirdi.

Dardanel’in hem çalışanlarına hem kadın futbol takımına hem de kendisi gibi kadın sporculara verdiği desteğin çok kıymetli olduğunu ifade eden Ercümen, “Bu yolculukta bu başarıların gelmesi için açıkçası desteklenebilmemiz çok önemli. O yüzden burada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Maç öncesi kadın sporcu arkadaşlarıma küçük bir motivasyon vermeye geldim.” dedi.

– “Kadın futbolunun gelebileceği en yüksek yere gelene kadar elimizden geleni yapacağız”

Takım kaptanı Betül Öncü de play-off mücadelelerinden önce Şahika Ercümen ve Dardanel’in kadın çalışanlarının yanlarında olmasından çok mutlu olduğunu belirtti.

Geçen sene 2. Lig’e yükseldiklerini bu yıl da 1. Lig’e yükselmek için mücadele ettiklerini aktaran Öncü, “Bize her zaman destek veren, arkamızda olan Niyazi Önen’e, Şahika Ercümen’e, Dardanel kadın çalışanlarına çok teşekkür ederim. Gururluyuz, mutluyuz. Şu an play-off’lara kaldık. 1. Lig’e umarım çıkarız. Daha da ileri gitmek istiyoruz. Dardanelspor olarak Çanakkale’yi Süper Lig’e kadar taşımak istiyoruz. Bunu yapmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” diye konuştu.

Dardanel Kadın Futbol Takımı, play-off karşılaşmaları sonucunda ilk 3’e girme başarısı göstermesi halinde gelecek sezon Çanakkale’yi 1. Lig’de temsil edecek.