Niksar’da yeni yapılan Hükümet Konağı bahçesine çeşitli bodur ağaçlar ve çiçekler dikildi.

Niksar kaymakamı İlhami Doğan’ın yeni Hükümet konağı yapımına büyük önem verdiği, yeni yapılan Hükümet Konağından hizmet alacak insanların bina bahçesinden de faydalanmaları için çeşitli çalışmalar yaptığı, yapılan yeni düzenleme ile birlikte hizmet binası etrafındaki bahçe düzenlemesinden vatandaşlarından faydalanması halinde burada oturan insanların güzel bir bahçede oturmalarına imkan sağlamaya çalışıyor.

Yeni Hükümet Konağında hizmetlerin Ekim ayı sonuna kadar tam faaliyete geçmesi bekleniyor.

Yeni Hükümet Konağı mevcut Hükümet konağında hizmet veren bütün kurumları içine almayacak olması eleştiriler içinde yer alırken, binanın iç düzenlemesi ve dış bahçe düzenlemesinde bütün ayrıntıları Kaymakam Doğan bizzat yapmaktadır.

Yeni Hükümet Konağından hizmet alacak olan insanların rahat hizmet alabilmeleri için bütün ayrıntılar tekrardan gözden geçirilmektedir.

Yeni Hükümet Konağı bahçesinde yapılan çalışmalara Kaymakam İlhami Doğan, Belediye Başkan vekili Bedir Berdibek, kurum müdürleri katılarak bahçeye ağaç fidanı, çeşitli süs bitkileri ve Gül fidanları dikildi.

Yeni Hükümet Konağı bahçesindeki fidan dikimlerini Niksar Orman İşletme Müdürlüğü ve Niksar Belediyesi personelleri tarafından gerçekleştirilmiştir.