Yaz mevsimi bitmeden kış havasını hissetmeye başladık! Sıcaklık 9 Derece Düşüyor Kışlıkları Dolaptan Çıkartın

Yaz mevsimi bitmeden kış havasını hissetmeye başladık! Sıcaklık 9 dereceye düşüyor… Meteoroloji tarafından yapılan uyarılar, sıcaklık düşüşünü gösteriyor. Yaz aylarında yaşanan yüksek sıcaklıklar yerini kışa bırakıyor. Sıcaklık değerlerinin 9 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor. İşte detaylar…

Yaz mevsimi bitmeden kış

Meteoroloji bürosu, sıcaklık uyarıları yapmaya başladı. Yaz aylarında alışık olduğumuz sıcak hava yerini sonbahara bırakıyor. El Nino ve sıcak hava dalgalarının etkisiyle kuraklık da yaşanırken, hava hızla soğuyor. Kuraklık sorunu hala devam etse de sıcaklık sorunu azalmaktadır.

Bu yıl kış erken geliyor. Ardı ardına rekor sıcaklıkların kaydedildiği yaz aylarının ardından termometreler sonunda düşmeye başladı. Vatandaşlar, soğuk günlerin hasretini çekerken meteorolojiden serinlik uyarısı geldi. Yaz mevsimindeki aşırı sıcaklıklar tamamen tersine dönüyor.

El Nino’nun kış aylarında da etkili olması bekleniyor ve serinlik şiddetli olacak. Sibirya’da biriken soğuk hava dalgası nedeniyle geçmişte yaşadığımız sert kışları andıran bir mevsimle karşılaşabiliriz. Henüz sonbaharın başındayken, kışlık hazırlıklarınızı yapmanız öneriliyor.

Ücretsiz Karla Kaplanmış Köknar Ağaçlarının Fotoğrafı Stok Fotoğraflar

Eylül ayıyla birlikte hava sıcaklığının aniden düşmesi ve mevsim normallerine yaklaşmasıyla birlikte uyarılar yapıldı. Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten, “Oldukça serin bir sabah. Gün boyunca da aynı şekilde devam edecek. Rüzgarla birlikte daha da üşüyeceğiz. 1.500 metre yukarıda sıcaklık 9 derece” şeklinde bir paylaşım yaptı.