YAPRAĞIN BAŞKENTİNDE ŞENLİK

GÖKÇELİ KASABASI KÜLTÜR VE

GÖKÇELİ KASABASI KÜLTÜR VE SANAT ŞENLİĞİ YAPILIYOR.

Niksar Gökçeli Kasabası (Ladik)  AK Pınar  Kültür ve Sanat Şenliği yapılıyor.

Gökçeli Belediye başkanı Mustafa Koyuncu yapılan etkinlik hakkında yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazetesi sahibi Cemalettin Bilgin’e  açıklamada bulundu.

Başkan Koyuncu; “Cemalettin abi bu sene yapacağımız AK Pınar Kültür ve sanat şenliği  daha güzel olması için yoğun gayret sarf ediyoruz, bir birinden değerli sançtılar ve konuşmacılar ve etkinler var, bu şenlikle halkımızı programların içine aldık, beldemizin en önemli gelir kaynağı, Üzüm ve Üzüm Yaprağına öncelik verdik artık, Üzüm ve Üzüm Yaprağı istenilen seviyeye gelecek, halkımız daha fazla kapama Üzüm bağları yaparak beldemiz halkının ekonomik seviyesi yükselecek ve beldemizden  göç olmayacaktır, bütün halkımızı etkinliğimize davet ediyoruz” dedi.

Niksar Gökçeli Kasabası (Ladik)  AK Pınar  Kültür ve Sanat Şenliği 11 TEMMUZ 2022 günü yapılacak, etkinliklerde birbirinden güzel yarışmalar gerçekleşecektir.

Yaprağın başkenti olarak ifade edilen Gökçeli (Ladik) kasabasında bayanların yapacağı Zeytin Yağlı Yaprak sarması ve Baklalı ve Etli Yaprak sarması yarışmaları misafirlerin damak zevkine uygun şekilde sunumların yapılacağı ifade edildi.

Niksar Gökçeli Kasabası (Ladik)  AK Pınar  Kültür ve Sanat Şenliğinde ikram edilen her ürün Doğal olacak olması insanların ilgisini çekeceği tahmin edilmektedir.