Vodafone’dan genç çalışanlara özel yurt dışı deneyim programı

Bu haberin fotoğrafı yok

İSTANBUL (AA) – Vodafone, çalışan deneyimini artırmak amacıyla yeni bir program başlattı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Vodafone, şirket bünyesindeki genç yeteneklere deneyim kazandıracak “London Rise” adı verilen kariyer ve gelişim programı başlattığını duyurdu. Program, globalde de büyük ilgi gördü ve iyi uygulama örneği olarak Vodafone Grubu’yla paylaşıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Nazlı Tlabar Güler, çalışma arkadaşlarına global bir organizasyona olduklarını daha fazla hissettirmek amacıyla inisiyatifler aldıklarını ifade etti.

Hem öğrenci hem de yeni mezunlar için programlar yürüttüklerini aktaran Güler, şunları kaydetti:

“Şirketimiz bünyesinde hem öğrencilerin hem de yeni mezun genç yeteneklerin kariyerlerinde kırmızı bir sayfa açabilmeleri için uzun dönem staj ve ‘Discover Genç Yetenek’ programımızı sürdürüyoruz. Genç yeteneklerimiz için farklı ve öne çıkan bir kariyer ve gelişim projesi tasarlama amacıyla harekete geçtik ve ‘London Rise’ projesini başlattık. Bu projeyle, genç yeteneklere hem kariyer ve gelişim dolu bir yolculuk sunuyor, hem de global bir organizasyon olduğumuzu tekrar hissettiriyoruz. Gelenekselleştirmeyi hedeflediğimiz ‘London Rise’ projemiz globalde de büyük ilgi gördü ve iyi uygulama örneği olarak Vodafone Grubu ile paylaşıldı.”

Vodafone, “London Rise” adını verdiği yeni kariyer ve gelişim programıyla şirket bünyesindeki genç yeteneklere yurt dışı deneyim kazandırırken, onları kariyerlerinin başından itibaren liderlik rolleri için hazırlıyor.

Vodafone Türkiye’nin “London Rise” programı kapsamında 26 yaş ve altı genç yetenekler bir gelişim değerlendirme sürecine tabi tutuluyor. Rol çalışmaları ve sunum gibi çözümlerle interaktif geçen değerlendirme seansı sonunda tüm çalışanlara bire bir geri bildirimler veriliyor. Sürece dahil olan herkesin katılımıyla kariyer gelişimi konusunda bir çalıştay da yapılıyor.

Değerlendirme sürecinde en kuvvetli 10 genç yetenekle Vodafone’un Londra ofisi ziyaret ediliyor. Bu ziyarette Vodafone Grubu’nun vizyonunu ve stratejisini yerinde dinleme fırsatı sunulurken, ilham veren seanslar düzenleniyor.

“London Rise” programı katılımcıları, Vodafone Grubu’na transfer edilen Türk yeteneklerin deneyimleri ve kariyer hikayelerini de dinleme şansı buluyor. Sürecin son aşamasında ise ortak gelişim alanlarına yönelik özel olarak tasarlanmış bir dizi eğitimden yararlanma fırsatı elde ediliyor.