Eski Bartın Valisi, şimdi merkez valisi Nusret Dirim baba ocağı memleketi Niksar’a gelerek annesini ziyaret etti.

Vefalı evlat Nusret Dirim babasının vefatı öncesinde ve sonrasında anne ve babayı ziyaret ederek hayır duasını alan, baba ocağı şehre geldiğinde aile dostlarınıda ziyaret ederek hoş sohbetlerde bulundu.

Vefalı evlat ve dost canlısı Vali Nusret Dirim Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazetelerini de ziyaret ederek gazete sahibi Cemalettin Bilgin ile bir süre sohbet yaptı. Bilgin vefalı dostu Dirim’e; “Valim hoş geldin, maşallah babanın sağlığında ve vefatından sonra anneni sürekli ziyaret ediyorsun, Allah sizlerin sayısını artırsın günümüzde anne ve babayı hatırlamak, baba ocağını ziyaret etmek herkesin yaptığı iş değil, abiniz Yargıtay 13. Ceza Dairesi başkanı Vuslat kardeşimizde sürekli anne ve babayı ziyaret eden kıymetli dostlarımızsınız, sizlere başarılar dilerim” dedi. Vali Dirim; “ben teşekkür ederim, bizler büyüklerimizi hiçbir zaman ihmal etmeyiz, bizleri yetiştiren bugünlere getiren, emek veren anne ve babamızın hayır dualarını alarak hayatımıza devam ediyoruz, dünyada iş bitmez, telaş bitmez ama, hayatın gerçeği şudur ki, insan bir varmış bir yokmuş misali, kuş gibidir, bizleri büyüten, bugünlere getiren büyüklerimizi asla unutamayız, zaman zaman geliyoruz annemin ellerinden öpüyoruz, hayır duasını alıyoruz ve görev yaptığımız şehre dönüyoruz, hiçbir zaman milli ve manevi değerlerimizi ihmal etmemeye gayret ediyoruz, zaman buldukça siz dostlarımızda ziyaret ediyoruz, Mustafa abinizin vefatını öğrendim Allah rahmet eylesin, sabırlar dileriz, birkaç günlük ziyaretten sonra Ankara’ya döneceğim, başarılar dilerim” dedi.

Bilgin; “Valim babanız  Salih amca özel bir insandı, gazetemizin iyi bir okuyucusu idi, Allah rahmet eylesin, annenize sağlıklı ömürler dilerim, Salih amcanın yazdığı dörtlükler insanların manevi iklimine önemli katkılar yapıyordu, ama hayat böyle, ziyaretinizden dolayı tekrar teşekkür ederim, başarılar dilerim” dedi.

Dirim bir süre daha sohbet yaptıktan sonra gazeteden ayrıldı.