Tokat atanan yeni vali Numan Hatipoğlu’nun göreve başladı ve bir mesaj yayınladı.

Numan Hatipoğlu “Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İstanbul Gaziosmanpaşa Kaymakamlığından atandığım Tokat Valiliği görevime başlamış bulunmaktayım.
Bizleri tensipleri ve takdirleriyle bu göreve layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya şükranlarımı sunuyorum.
Kadim şehir Tokat’ımızda benden önce görev yapmış olan tüm kıymetli Valililerimize emekleri ve hizmetleri için teşekkür ediyorum.
Mevlana’nın “Tokat’a gitmek gerek çünkü Tokat’ta insan ve iklim mutedil.”dediği, Evliya Çelebi’nin ise seyahatnamesinde “Bu havası hoş şehrin dört tarafında bahçe ve bostanlar içinden sular akar. Her bağında birer köşk, havuz, fıskiyeler ve çeşitli meyveler bulunur. Halk zevk ehlidir.” diye övgüyle bahsettiği binlerce yıllık tarihi, kültürü, yaşantısı, ekonomisi, sosyal hayatıyla huzur ve kardeşliğin hakim olduğu Tokat’ımızda görev yapacak olmanın mutluluğunu yaşıyorum.
7 büyük ovası, 3 büyük nehri ile bereketli topraklara sahip, Danişmentliler, Anadolu Selçukluları, Osmanlı ve Cumhuriyet döneminden bu güne kadar 900 adımda 900 yıllık tarihe tanıklık eden, doğal güzellikleri ve kültürel zenginlikleri ile Ülkemizin hazine şehirleri arasında bulunan Tokat’ımızın büyük ve zengin değerlerini daha fazla tanıtmak amacıyla işbirliği, güç birliği ve gönül birliği yapmaya geldik.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde, Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine adım adım ilerlerken Ülkemizin büyümesi ve yücelmesi, şehrimizin de bundan hak ettiği payı alması için, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesi ile “Cumhuriyet en çok kimsesizlerin kimsesidir” sözündeki anlayış ile vatandaşlarımızın refahına, huzuruna ve esenliğine katkı sağlamak için mesai mefhumu gözetmeksizin gayret göstereceğiz. Bizler, Devletimizin emrinde, iradenin asıl sahibi olan Tokat halkımızın hizmetkârlarıyız. Milletvekillerimizle, üniversitemizle, mülki idare amirlerimizle, belediye başkanlarımızla, il genel meclis üyelerimizle, muhtarlarımızla, siyasi partilerimizin temsilcileriyle, sivil toplum kuruluşlarımızla, basın ve medya kuruluşlarımızın değerli temsilcileriyle ve kıymetli Tokatlı vatandaşlarımızla uyum içerisinde çalışarak şehrimize değer katacak projelere hep birlikte imza atacağız.
İlimizde; kamu hizmetlerinin çağdaş nitelikte sunulmasını sağlamak ve vatandaşlarımızın buna erişimini kolaylaştırmak için hayatın her alanına dokunuşlar yaparak vatandaşlarımızın memnuniyetini arttırmak için çaba sarf edeceğiz. Bu görevin hem şahsım, hem Tokatlı vatandaşlarımız hem de ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Tokatlı hemşerilerimize en derin hürmet ve muhabbetlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.