VALİ DR. OZAN BALCI GÖREVE BAŞLADI

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Diyarbakır
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Diyarbakır Kayapınar Kaymakamlığından Tokat Valiliğine atanan Vali Dr. Ozan Balcı göreve başladı.

Vali Balcı Valilik önünde Garnizon ve 48.Piyade Alay Komutanı,  Belediye Başkanı, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, daire müdürleri tarafından karşılandı.
“TOKAT’TA GÖREV YAPMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUM”
Makamında ilk açıklamayı yapan Vali Dr. Ozan Balcı “Beni bu göreve layık gören Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya saygı ve şükranlarımı arz ediyorum” dedi. Vali Balcı,  Tokat’ın tarihi ve kültürel değerleri, doğası ve insanı ile Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet döneminde önemli yeri olan ülkemizin kıymetli yerleşim yerlerinden birisi olduğunu kaydetti.
Vali Balcı konuşmasında, ‘Tokat ürettiği değerlerle memleketimize ve milletimize renk katmıştır. Tokat’ta atalarımızdan güzel eserler var. Hizmet bitmez, hizmetler devam ediyor ve devam edecek. Bu vesileyle benden önce görev yapan Valimiz Sayın Ömer Toraman’a da kıymetli emekleri için teşekkür ediyorum. Sonuçta bu bir bayrak yarışı ve Milletimizin bize emanet ettiği bir görev. Bizim görevimiz bu bayrağı devralıp bir metre daha ileriye koyabilmektir. Amacımız hep beraber, yılmadan, yorgunluk, yılgınlık göstermeden aşkla, sevgiyle, memlekete Tokat’a ve vatandaşlarımıza hizmet etmektir’’ dedi.
Temel amaçlarının değer üretmek ve vatandaşın işlerini kolaylaştırmak olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Değeri herkesle birlikte üreteceğiz. Bütün herkesin aklına, enerjisine, yeteneklerine,  tecrübelerine ihtiyacımız var. Devletimizin gerçek sahibi olan milletimizin işini yaptığımız için onlara hizmet etmekten daha büyük onurlu görev olduğunu düşünmüyorum. O nedenle aşkla, sevgiyle, merhametle ekip çalışması yaparak bunları gerçekleştireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Tokatlı hemşerilerimize saygı ve selamlarımı sunuyorum. Bismillah deyip başlıyoruz” dedi.
Vali Balcı daha sonra Vali Yardımcıları ve Kaymakamlarla toplantıda bir araya geldi.

Toplantı sonrası Valilik binasındaki birimleri ziyaret eden Vali Balcı, personel ile tanışarak, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.