TURHALLI UZMAN ÇAVUŞ KADİR SEÇGİN ŞEHİT OLDU

İKİ UZMAN ÇAVUŞ ŞEHİT

İKİ UZMAN ÇAVUŞ ŞEHİT
Hatay’ın Belen ilçesi Amanos Dağları eteğinde operasyona giden askeri aracın devrilmesi sonucu 2’si ağır 7 asker yaralandı. Yaralılardan durumu ağır olan Turhallı uzman çavuş Kadir Seçgin ile Gaziantepli uzman çavuş Bünyamin Dinç yapılan tüm müdahaleye rağmen hastanede şehit oldular.

Belen ilçesinin Amanos Dağlarının yüksek kesimlerindeki Çerçikaya Mevkide operasyona giden jandarma ekiplerini taşıyan askeri araç henüz bilinmeyen bir nedenle devrildi. Araçta bulunan askerlerden 7’si yaralı olarak bölgeden alınıp, İskenderun’daki hastanelere götürüldü. Hastaneye kaldırılan yaralı askerlerden Turhallı Jandarma Uzman Çavuş Kadir Seçgin ile Gaziantepli uzman çavuş Bünyamin Dinç hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit oldu.

TOKAT’A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ
Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kadir Seçgin’in (41) acı haberi, Tokat’ın Turhal ilçesinde yaşayan ailesine ulaştı. Baba Ali Seçgin ile anne Havva Seçgin’e 3 çocuklarından 2’ncisi olan Seçgin’in acı haberini, Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, Şenyurt Belediye Başkanı Cafer Ünal Arslan ve Turhal İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Aksoy Ağtürk verdi.

Şehit haberinin duyulmasının ardından çok sayıda vatandaş, Seçgin Ailesi’nin evine taziye için akın etti. Şehidin evi ile sokağına Türk bayrakları asıldı.

Sema Seçgin ile evli olduğu ve çocuğu bulunmadığı öğrenilen Şehit Uzman Çavuş Kadir Seçgin, bugün Turhal ilçesine bağlı Şenyurt beldesinde Cuma Namazı sonrası düzenlenecek törenin ardından son yolculuğuna uğurlanacak.