TÜM TOKAT’I ULTRA HIZLI TREN SARACAK MÜJDE!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki tüm illerin demiryolu ile buluşacağını duyurdu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye’nin her köşesine yüksek hızlı tren ulaştırmak için çalıştıklarını söyledi.

Yüksek hızlı tren ağını tüm Türkiye’de daha yaygın hale getirdiklerini vurgulayan Uraloğlu, en son Ankara-Sivas Hızlı Tren hattından sonra şimdi de hızlı tren ağını Karadeniz’e ulaştıracak projelere başladıklarını duyurdu.

Uraloğlu, Kırıkkale-Çorum-Samsun Hızlı Tren Hattı projesinin Samsun’a hızlı tren ulaşımını sağlayacağını belirtti. Bu yıl içinde Kırıkkale-Çorum arasının 120 kilometrelik bölümünün ihale sürecini başlatacaklarını söyledi. Ayrıca Samsun-Sarp Demiryolu projesinin de 509 kilometrelik etüt proje çalışmalarına başlayacaklarını ifade etti. Bu proje tamamlandığında Giresun dahil Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki tüm illerin demiryolu ağına kavuşacağını vurguladı. Kırıkkale-Çorum-Samsun Hızlı Tren Hattı sayesinde Ankara-Samsun arası yolculuk süresi 7 saatten 2 saat 45 dakikaya inecek.