TOKFED OLAĞAN ÜSTÜ GENEL KURULUNU YAPTI

Tokat Dernekler Federasyonu‘nun (TOKFED)

Tokat Dernekler Federasyonu‘nun (TOKFED) 5. Olağan Genel Kurulu Federasyon merkezinde yapıldı.

Divan Başkanlığını; Reşadiyeliler Derneği Başkanı E. Tuğgeneral Kemal Korkmaz’ın yürüttüğü genel kurulda TOKFED Başkanı Kamil Dündaroğlu ve arkadaşları tarafından hazırlanan yeni Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu listesi delegelerin oy birliği ile kabul edildi.

Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu listesinin oy birliği ile kabulünden sonra yönetim kurulu adına Kamil Dündaroğlu delegelere hitaben teşekkür konuşması yaptı.

Dündaroğlu, Reşadiye Derneği’nin Federasyon’a katılmasından onur duyduklarını, diğer derneklerimizin de katılımlarıyla Ankara’daki Tokatlıların daha da güçleneceğini ifade ettikten sonra, TOKFED’in kuruluşu ve kuruluşundan bugüne kadar yapmış olduğu etkinlikleri konu başlıkları halinde açıkladı.

2007 yılında Tokatlılar Birliği Derneğinin öncülüğünde kuruluş çalışmaları başlatılan Tokat Dernekler Federasyonu ‘nun (TOKFED) kuruluşu; 12 Mart 2011 tarihinde kalabalık bir davetli kitlesi ve STK’ların katılımıyla TV’den canlı yayın ile kamuoyuna duyurulmuştur.

11 Eylül 2011 tarihinde 1. Olağan Genel Kurulu sonrasında; Tokat İl Merkezinde yerel ve genel basın yayın kuruluşlarıyla buluşarak Federasyonun kuruluş amaçları bir basın bildirisiyle yerel ve genel kamuoyuna duyurulmuştur.

14 Nisan 2012 tarihinde; Ankara’da ilk defa “SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİYLE TOKAT PANELİ” düzenlenmiş, Panele Tokat Valisi başta olmak üzere, milletvekilleri, bürokratlar, iş insanları, akademisyenler, STK temsilcilerinin de katılımlarıyla başarılı geçen panel hemşehrilerimizin ve genel kamuoyunun dikkatlerini çekmiştir.

Tarih ve Kültür Kenti Tokat’ın daha geniş kitlelere tanıtılması için TOKFED PLEVNE dergisinin ilk sayısı 2012 yılının Temmuz ayında çıkarılmış ve 14 Nisan 2012 tarihinde yapılan Sorunları ve Çözümleriyle Tokat Paneli dergide yayımlanarak dağıtımı Ankara ve Tokat’ta hemşehrilerimize ve Tokatlı olmayan dostlarımıza ücretsiz olarak dağıtılmıştır.

Tokat Dernekler Federasyonu’nun bu çalışmaları Ankara kamuoyunun ve diğer il STK’larının dikkatlerini üzerine çekmiş ve diğer il federasyonlarıyla birlikte Başkent Ankara Meclisi’nin kurucusu ve yönetiminde yer alınmıştır. Bu federasyonların etkinliklerine katılım sağlanarak Ankara’da yaşayan Tokatlıların gizli kalmış varlığı ve gücü açığa çıkarılmaya çalışılmıştır.

TOKFED’in kuruluşundan itibaren yapmış olduğu sosyal ve kültürel etkinliklerle Tokat’ın tanıtımı için birçok başarılı çalışmaya imza atılmıştır. İlimiz Tokatla ilgili olarak kamuoyunda olumlu izlenimler oluşturan TOKFED, Tokat hakkında paneller, konferanslar ve seminerler düzenlemiştir. Bunun yanında yerel, genel ve uluslararası konularda onlarca söyleşi, ramazan yemekleri, piknikler, hemşehri ziyaretleri gibi birçok etkinliği de gerçekleştirmiştir.

TOKFED, Hemşehrilerimizin özlemle bekledikleri ve 12 yıldır yapılamayan Tokat Tanıtım Günlerinin yapılmasını üstlenmiş, kültür ve sanat etkinliğine dönüşen tanıtım günleri sosyal medya ve yerel medyanın haricinde 11 ana akım medya kanalında haber olarak yer almıştır.

TOKFED’in bu çalışmalarının yanında diğer STK’larımızın da yapmış oldukları etkinlikler Ankara’da yaşayan Tokatlıların dayanışması ve birlikteliğinin önemini ortaya koymuştur.

 

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYEYÖNETİM KURULU YEDEK ÜYE
1Kamil DÜNDAROĞLU Başkan1KEMAL KORKMAZ
2Cemalettin CEYLAN  Bşk. Yrd.2VURAL CEBE
3Adem KARACA Bşk. Yrd.3KAMİL ERDEM
4Şevki KESKİN Bşk. Yrd.4ŞEYDA KAYA
5Fehmi SOLAK Bşk. Yrd.5OYTUN ALPER ALDEMİR
6Ali İPEK Gen. Sekreter6ERKAN ÇARDAK
7Nazik SÜER Gen. Sek. Yrd.7MUSTAFA KAYA
8Adem DAĞDEVİREN Gn.Sek.Yrd8ÖMER ÖZEN
9Namık ÖZDEMİR Gen. Muh.9MUSTAFA ERDOĞAN
10Erdal ŞAHİN Üye10METİN BARIN
11Hasan YILDIRIM Üye11HALİL KABATAŞ
12Erdoğan KARADAĞ Üye12EROL ÇAĞLAR
13Rüstem ÖZDEMİR Üye13MEHMET BOYRAZ

 

DENETİM KURULU ASİL ÜYEDENETİM KURULU YEDEK ÜYE
1YILDIRIM TEKTAŞ1BERK YİĞİT
2RAMAZAN KÜLEKÇİ2YUSUF YILMAZ
3ENVER ERDEM3KADİR GÜLER

 

DANIŞMA KURULU
1Ali Şevki EREK (E. Bakan / Onursal Başkan)
2Ahmet ÇOBAN (E. Daire Bşk.)22Hakkı KAPUSUZ (Eğitimci/Başçiftlik Dern. Bşk.)
3Ahmet OKUR (Daire Bşk.)23Halil ER (Sincan Tokatlılar Dern. Bşk.)
4Ahmet PELİT (İş İnsanı)24Halis ÇALIŞKAN (E. Daire Bşk.)
5Amir ÇİÇEK (E. Vali)25Hulusi KILIÇ (E. Büyükelçi)
6Ali KIYAK (E. Müdür/Zile Der. Bşk.)26Kemal KORKMAZ (E.Tuğ Gen. Gen. Nd.)
7Muammer DİZDAR (Avukat)27Hüseyin DUMAN (İş İnsanı)
8Uğur Kızılca (Cumhurbaşkanlığı. Huk. İşl.)28Kerem ERDEM (İş İnsanı Tokat Vakfı Bşk.)
9Ayhan KARAYAMA (Gn. Md.29Mehmet Çağlar (E. Gn. Md. UyumsoftAnkara)