TOKAT’TA USULSÜZCE AÇILAN YOL HEYELANA SEBEP OLDU

Tokat Belediyesinin Usulsüz açtığı

Tokat Belediyesinin Usulsüz açtığı yol heyelana sebep oldu.
31 mart yerel seçimleri öncesinde Tokat Belediyesince imarda olmamasına rağmen Usulsüzce açılan yolun alt kısmı heyelan ile çöktü.
Konuyla alakalı açıklama yapan kooperatif yönetimi Sosyal medyadaki bazı haber sitelerinde yeni hayat konut Yapı kooperatifi inşaat sahası alanında istinat duvarı Çöktü diye asılsız haber yapılmıştır dedi.

Yeni hayat Yapı kooperatifi yönetim kurulu; Olayın aslı 31 Mart seçimlerinden önce kooperatif sahası içerisinde olmayan imar da yol olarak da gözükmeyen yere belediyenin usulsüz bir şekilde apar topar açtığı bir yolun altındaki kısmın heyelanla çökmesinden ibarettir. kooperatifimizde yapı kullanma izin belgesi alınmadan ve kooperatifin tamamı bitirilmeden hukuken işgalci konumunda iki blogu işgal etmiş vatandaşların kooperatifi olan yükümlülüklerini yerine getirmemek için kamuoyunda sürekli yalan yanlış haberler yaptırıp bu kooperatif atıl dursun bitmesin marka değeri yerlerde Sürünsün ama bizden kimse bir kuruş para istemesin diye verdikleri mücadele sonucunda maalesef sadece kendileri değil kooperatifimizin tüm dairelerinin marka değeri düşmekte ve kooperatifin piyasadaki intibaası hep kötü algılanmaktadır. buna bazı medya kuruluşları da maalesef ilgililerden ve yetkililerden bilgi almadan yalan yanlış haber yaparak yardımcı olmaktadır kamuoyuna saygıyla duyurulur, denildi.