TOKAT’TA SIFIR ATIKTA ÖNEMLİ HAMLE!

TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ VE

TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ VE ŞIK MAKAS GİYİM SANAYİ’DEN SIFIR ATIK İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Gaziosmanpaşa Üniversitesi, TOGÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Şık Makas Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş., “Sıfır Atık” projesi kapsamında organik atıkların geri dönüşümü için işbirliği yapıldı.

Protokol, Üniversitenin Taşlıçiftlik Yerleşkesi’nde kurulan kompost üretim tesisinde Şık Makas’ın mutfak atıklarının geri dönüştürülmesini kapsıyor.

Protokol, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Fatih YILMAZ, TOGÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Prof. Dr. Gülistan ERDAL ve Şık Makas Giyim Sanayi İnsan Kaynakları Müdürü Cansu KARA tarafından imzalandı.

Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ, yapılan işbirliğinin çevresel sürdürülebilirliği artırmayı ve kaynakların verimli kullanılması bakımından oldukça önemsediğini belirterek ŞIK Makas firmasına ve TOGÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Prof. Dr. Gülistan ERDAL teşekkür etti.  Rektör Yılmaz daha fazla organik atığın mamul ürüne dönüşmesi için diğer kamu kurumları ve özel sektör kuruluşlarını da duyarlı olmaya davet etti.

Şık Makas Giyim Sanayi İnsan Kaynakları Müdürü Cansu KARA ise, böyle bir projede yer aldıkları için çok mutlu olduklarını dile getirerek firmalarında her gün 3500 kişiye üç öğün yemek yapıldığını ve mutfak atıklarının geri dönüşümünün sağlanacak olmasının ve ilimizde böyle bir tesisin varlığının büyük bir değer taşıdığını söyleyerek, teşekkürlerini sundu.

TOGÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Prof. Dr. Gülistan ERDAL ise, 3500 ton kapasiteli kompost üretim tesisisinin kuruluşundan bu güne daha verimli ve rantabıl çalışmasını hedeflediklerini ve yapılan işbirliğinin oldukça değerli olduğunu belirterek vermiş oldukları destekten dolayı Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ’a ve Şık Makas Giyim Sanayi İnsan Kaynakları Müdürü Cansu KARA’ya çok teşekkür etti.

Gerçekleşen SIFIR Atık çalışması kapsamında yapılan çalışmanın Tokat’ta bulunan diğer resmi ve özel kuruluşlarınada yansıması bekleniyor.