TOKAT’TA ŞEHİTLİKLER PIRIL PIRIL

Tokat’ta Ramazan Bayramı öncesinde şehitliklerde çarpıcı bir temizlik çalışması gerçekleştirildi. Tokat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, kentteki şehitliklerde bulunan mezarların etrafını temizleyerek yabani otlardan arındırdı ve mezarların yerlerini suyla yıkadı.

Tokat'ta Ramazan Bayramı öncesinde

Bu önemli temizlik çalışmasıyla ilgili açıklama yapan Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, “Tokat’ta değişimin başladığını ifade ediyorduk ve şimdi değişim yavaş yavaş gerçekleşiyor. Tokat Belediyesi olarak kapılarımız sonuna kadar açık, vatandaşlarımız da bunu zaten gördü. Şimdi hayırlı olsuna geliyorlar. Önümüzde bir bayram var. Bu vesileyle herkesin bayramını tebrik ediyorum. Bayramda da bütün belediye personelimizle birlikte vatandaşlarımız için ne yapmamız gerekiyorsa onları harfiyen yapıyoruz. Bu kapsamda park temizlikleri, cadde ve sokak temizlikleri, bakımlar, çöp toplama hizmetleri gibi işlemleri gerçekleştiriyoruz. Ekibimizle seferber olduk ve ekiplerimiz büyük bir gayretle çalışıyorlar. Bu konudaki belediyenin hassasiyetini zaten görecekler. İlerleyen süreçlerde de daha güzel hizmetler yapmaya devam edeceğiz. Farklı bir belediye anlayışı ortaya koyarak vatandaşlarımızla iç içe olacağız. Her yerde onlarla olacağız ve bunu görecekler. Şimdiden görmeye başladılar. İnşallah güzel olacak” dedi.

Tokat Belediyesi’nin bu önemli çalışması, şehitliklerin saygıyla muhafaza edilmesi ve bayram öncesinde şehitlerimizin ruhuna olan minnetin bir ifadesi olarak değerlendiriliyor.