TOKAT’TA SAECE 1 TL’DEN SATILACAK SEPETLER DOLACAK

Türkiye’de 1 liraya çikolata satış dönemi bitiyor. Ülke genelinde 12 binden fazla şubesi olan A101 tüm zamlara rağmen 1 liraya çikolata satıyor. İşte o çikolatanın markası…

Türkiye'de 1 liraya çikolata

Türk Lirası’ndaki değer kaybı zirveyi gördü. Dolar kurunun 30 lirayı aşmasına paralel olarak enflasyonun yükselişi sürüyor. En çok fiyatı artan ürünler listesinde ise gıda ürünleri yer alıyor. Vatandaş, mutfak giderlerini karşılamakta zorlanıyor. Özellikle süt ve süt ürünlerine gelen zamlar insanları çileden çıkarıyor.

1-2 LİRA OLAN ÇİKOLATALAR 5-10 LİRAYA SATILIYOR

Fiyatı çok artan diğer ürün grubu ise atıştırmalıklar. 7’den 70’e herkesin çok sevdiği atıştırmalıklara yüksek oranda zam uygulandı. Birkaç yıl önce 1-2 lira aralığında olan çikolatalar şimdi 5-10 liraya kadar yükseldi. En düşük madeni paralar arasında yer alan 1 lirayla çikolata almak imkansız hale geldi.

UCUZA SATILAN ÇİKOLATANIN MARKASI MEŞHUR

Vatandaş ucuza atıştırmalık satın almanın yollarını ararken zincir market dev indirimi duyurdu. Türkiye’de çok sayıda şubesi olan a101, bu kapsamda 1 liraya çikolata satacak. İndirim kapsamında ucuza satılan çikolatanın markası belli oldu. Beyoğlu Dark Mini Bitter Tablet Çikolata sadece 1 liraya satılıyor. Türk Lirasındaki değer kaybına rağmen 1 liraya çikolata satılmasına vatandaş çok şaşırdı.

A101’İN TÜRKİYE GENELİNDE KAÇ ŞUBESİ VAR?

Türkiye’nin 81 ilinde faaliyet gösteren a101’in 70 binden fazla çalışanı var. 600’den fazla tedarikçi ile çalışan a101 şube sayısında da rekor kırdı. Güncel olarak a101’in ülke genelinde 12 binden fazla şubesi var.