TOKAT’TA ÖZEL EĞİTİM NEDEN SIKINTI YAŞIYOR?

Tokat’a özel bir eğitim

Tokat’a özel bir eğitim kurumu bulunmaktadır bu kurum ne yazık ki kendi isimlerine yakışan güzelliklerde eğitim kurumuna sahip çıkmadığı görülüyor.

Mayıs-Haziran döneminde “Beykent Koleji” adıyla kayıt alan okul, hala Tokat Özel Bilim ve İnovasyon Koleji olarak eğitime devam etmektedir.

          Tokat Özel Bilim ve İnovasyon Koleji olarak devam eden eğitim kurumunun sıkıntıları devam ederken yaşanan sıkıntılar  Yeşil  Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin iletildi, Bilgin  eğitim kurumunun bir yetkilisine ulaşarak konu hakkında bilgi almak isteği üzerine yetkili kişi; “konu hakkında okul idaresi ile görüşebilirsin, gerekli açıklamayı kendileri yapsın” dediğinde, Bilgin okul yetkilisi ile görüşme isteği karşılık bulmamış, okuldaki sıkıntılar her geçen gün büyüyerek devam etmektedir.

Tokat Özel Bilim ve İnovasyon Koleji okul açıldıktan  bir süre sonra çeşitli olumsuzlukların yaşandığını gören  velilerin okul yetkilileri ile yaptıkları görüşmede, “önceki marka ile ilgili bir sorun oldu kısa bir süre sonra düzeltilecek”  bilgisini almalarına rağmen hala bu sorun devam etmektedir.

                  Tokat Özel Bilim ve İnovasyon Koleji velileri okul yetkililerinden gerekli bilgileri alamamaktan şikayetçiler, veliler  Beykent Koleji yetkilileri ile  iletişime geçme istekleri boşa çıkması hatta veliler yetkilileri  aradıklarında  aramalara cevap verilmemesinden şikayetçiler, veliler  belli bir markaya güvenerek kayıt yaptırdıklarını ifade ederken, ancak bu markanın yetkilileri tarafından dikkate almadıklarını söylemekteler, üstelik Tokat’ta en yüksek okul ücreti ödeyerek.

         Tokat Özel Bilim ve İnovasyon Kolejinde sorunlar bununla da bitmiyor ısıtma, temizlik sınıf mevcudunun  yasal sınırların üzerinde olması gibi konularda da yetersizliklerin yaşanmakta olduğu ayrıca belirtiliyor, okulda özel güvenlik ve hemşire  bulunmuyor olması da ayrıca problem, tüm bunlar yetmezmiş gibi öğretmenlerin ücretlerini tam ve zamanında almadıkları hususu da şehirde kulaktan kulağa dolaşmakta, öğretmenler bu konuda açıklama yapmaktan kaçınmaktadır.

         Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Tokat Özel Bilim ve İnovasyon Koleji ismi ile eğitime devam eden, veliler tarafından Beykent Koleji olarak kayıt yapılan önemli bir eğitim kurumunun sıkıntılarının giderilmesi için en kısa zamanda gerekli çalışmaları yapması gerekir.

         Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü kendisine bağlı olan eğitim kurumu hakkında en kısa zamanda gerekli tedbirlerin alınmasını veliler bekliyor, yetkililer şunu dememeli; “bizde Tokat Özel Bilim ve İnovasyon Koleji olarak kayıtları mevcut bizi bu isim ilgilendiriyor” diyerek işi basite almamalıdır.

         Tokat halkının ve okuldaki öğrenci velilerinin daha fazla mağdur edilmemesi, ileride doğacak büyük sıkıntıların olmaması için yetkili ve etkili kişilerin bir an önce sıkıntılara çözüm bulması bekleniyor.