TOKAT’TA MUCİZENİN KAPISI 2000 YILLIK KAYNAK

Tokat’ın Sulusaray ilçesinde 2000 yıllık tarihi termal suyun şifalı gücü ile modern rehabilitasyonun buluştuğu Sulusaray Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, yakın zamanda kapılarını açmaya hazırlanıyor. 13 bin 860 metrekarelik alana inşa edilen ve 100 yatak kapasitesine sahip bu modern tesis, Tokat ve çevresine sadece sağlık hizmeti sunmakla kalmayacak, aynı zamanda bölgeyi sağlık turizminin de gözde merkezi haline getirecek.

Tokat'ın Sulusaray ilçesinde 2000

Merkezde bulunan 2 bin yıllık tarihi termal suyun romatizmal hastalıklar başta olmak üzere birçok kronik hastalığa iyi geldiği biliniyor. 53 derece sıcaklığındaki bu mucizevi suyun içme, banyo ve soluma kürleri olarak da kullanılacağı merkezde, hastaları modern bir ortamda bekleyen imkanlar arasında acil müdahale, sauna, buhar, masaj, egzersiz, tedavi ve hasta odaları yer alıyor.

Sulusaray Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi sadece hastalara şifa dağıtmakla kalmayacak, aynı zamanda 150 kişiye de istihdam imkanı sağlayacak. TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz, merkezin önemini şu sözlerle dile getiriyor:

  • “Sulusaray Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Tokat ve bölgemiz için bir mucizenin kapısı olacaktır.”
  • “100 yatak kapasiteli merkezimizde, hastalarımıza modern tıbbın ve termal suyun şifasını bir arada sunacağız.”
  • “Merkezimiz, 264 metreden gelen 53 derece sıcaklığındaki termal suyun yanı sıra, acil müdahale, sauna, buhar, masaj, egzersiz, tedavi ve hasta odaları gibi modern imkanlara da sahip olacak.”
  • “Sulusaray kaplıca suyu, romatizmal hastalıklar başta olmak üzere birçok kronik hastalığa iyi gelmektedir.”
  • “Merkezimiz, Tokat’ı sağlık turizminin de önemli bir merkezi haline getirecek ve bölgeye önemli bir katkı sağlayacaktır.”