TOKAT’TA MHP COŞKUSU…

70 KM YOL 5

70 KM YOL 5 SAAT KONVOY!

 

Siyasi partilerin milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na bildirmesi ile birlikte 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşecek olan seçimler için teşkilatlar çalışmalarına hız verdi. Milletvekili aday listesini YSK’ya en erken teslim eden ve sahaya en erken inen parti ise Milliyetçi Hareket Partisi oldu. Tecrübeli teşkilat yapısı ile her an seçime hazır olduğunu bir kez daha kamuoyuna göstere göstere ilan eden MHP Tokat İl Teşkilatı, Zile ilçesinden başlayan aday karşılama programı ile 70 kilometrelik Kazova hattından Tokat merkeze kadar yüzlerce araçlık konvoy ile adeta şov yaptı.

 

ZİLE’DE COŞKULU KARŞILAMA!

Zile Çekerek mevkiinde başlayan aday karşılama programı Salı günü saat 15:00 civarında başladı. Saatler öncesinde alanı dolduran yüzlerce partili aday karşılama programının heyecanını zirveye taşıdı. Parti otobüsü içerisinde alana gelen Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Onur Çalışkan, Merkez İlçe Başkanı Osman Sessiz, Tokat İl Genel Meclis Üyesi Veli Gökyıldız, Milletvekili Adayları Av. Yücel Bulut, Cahit Açıkkapı, Ersagun Dalan, Serhat Bilgin ve Filiz Yılmazer’i MHP Zile İlçe Başkanı Ahmet Ziraatçi, Zile İl Genel Meclis Üyesi Sabri Erçelik, Ülkü Ocakları mensupları ve çok sayıda partili vatandaş karşıladı. Karşılama programı ile birlikte coşkulu kalabalığın sayısı artarken, araç konvoyu ile Zile ilçe merkezine ilerleyen milletvekili adaylarına halk büyük ilgi gösterdi. Yol kenarlarında, ev ve iş yerlerinin camlarında kendilerini selamlayan Milliyetçi Hareket Partisi heyetini bozkurt işareti yaparak ve el sallayarak bekleyen vatandaşların ilgisi memnuniyet derecesini bir kat daha artırdı.

 

TURHAL’DA TRAFİK KİLİTLENDİ!

Zile ilçesinin ardından yüzlerce araçlık konvoy ile Turhal ilçesine geçen Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Onur Çalışkan, Merkez İlçe Başkanı Osman Sessiz, Tokat İl Genel Meclis Üyesi Veli Gökyıldız, Milletvekili Adayları Av. Yücel Bulut, Cahit Açıkkapı, Ersagun Dalan, Serhat Bilgin ve Filiz Yılmazer aynı ilgiyi burada da gördüler. “Cumhur İttifakı Millet Aklı” sloganı ile bütünleşen seçim şarkıları eşliğinde Turhal içerisinde ilerleyen konvoyun kalabalığı nedeni ile trafik belli bir süre kilitli kaldı. Yoğunluğun ilçe dışına doğru ilerlemesi ile birlikte rahatlayan konvoy kendilerine ilgi ve alaka gösteren Turhallıları selamlayarak ilerledi. Zaman zaman halkın yoğun ilgisi karşısında otobüsten inerek vatandaşlarla tokalaşan ve kucaklaşan milletvekili adayları ile partililer bol bol hatıra fotoğrafı çekindiler. Turhal’da gerçekleşen konvoy ve halk buluşması esnasında MHP Turhal İlçe Başkanı Gökhan Bozkurt, ilçe teşkilatı yöneticileri, Turhal Ülkü Ocakları Başkanı Ömer Çelik ve ocak mensubu genç ülkücüler programın sorunsuz tamamlanması için yoğun çaba gösterdiler.

 

ŞENYURT’TA SÜRPRİZ, PAZAR’DA HEYECAN!

Turhal ilçe buluşmasının ardından Tokat’a doğru ilerleyen Milliyetçi Hareket Partisi araç konvoyunun önü Şenyurt Belde girişinde belde halkı tarafından pankartlar ve sloganlarla kesildi. Aslen Şenyurt’lu olan Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Adayı Av. Yücel Bulut’a sürpriz yapan belde halkı kendi evlatlarını bağırlarına basarak bölge halkı adına topyekün destek sözü verdiler. Diğer milletvekili adayları Cahit Açıkkapı, Ersagun Dalan, Serhat Bilgin ve Filiz Yılmazer, İl Başkanı Onur Çalışkan ve teşkilat mensuplarına da aynı ilgi ve alaka ile yaklaşan Şenyurt’lular parti konvoyunu dualar eşliğinde yolcu ettiler.

Tokat’a doğru ilerleyen araç konvoyuna bir sürprizde Milliyetçi Hareket Partisi Pazar İlçe mensuplarından geldi. Pazar yol ayrımında kalabalık bir topluluk halinde bekleyen partililer ile kucaklaşan MHP Tokat Milletvekili adayları ve parti yöneticileri Tokat programına yetişebilmek için yola devam ettiler.

 

TOKAT’IN MAŞALLAH’I VAR!

Çevre yolu üzerinden Geyras mevkiine inen Milliyetçi Hareket Partisi araç konvoyu coşkulu bir şekilde Tokat şehir merkezine doğru ilerledi. Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Onur Çalışkan, Merkez İlçe Başkanı Osman Sessiz, Tokat İl Genel Meclis Üyesi Veli Gökyıldız, Milletvekili Adayları Av. Yücel Bulut, Cahit Açıkkapı, Ersagun Dalan, Serhat Bilgin ve Filiz Yılmazer’i taşıyan parti otobüsüne yol boyunca büyük ilgi vardı. Gazi Osman Paşa Bulvarı istikametinde Tokat’tan katılan araçların da etkisi ile birlikte yüzlerle ifade edilen araç konvoyu daha da kalabalıklaştı. Vatandaşları ve esnafları selamlayarak ilerleyen parti heyeti için Tokat Ülkü Ocakları karşısında bekleyen kalabalık buluşma esnasında heyecanın bir kat daha artmasına neden oldu. Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Onur Çalışkan, Merkez İlçe Başkanı Osman Sessiz, Tokat İl Genel Meclis Üyesi Veli Gökyıldız, Milletvekili Adayları Av. Yücel Bulut, Cahit Açıkkapı, Ersagun Dalan, Serhat Bilgin ve Filiz Yılmazer’i taşıyan parti otobüsünün Tokat Ülkü Ocaklarının önüne ulaştığı anda araç konvoyunun diğer ucunun Çiçek Petrol kavşağında olduğu bilgisi geldi. Tokat halkı ile kucaklaşan milletvekili adaylarının seçim sürecini kazasız belasız ve başarı ile geçirmesi temennisi ile beş milletvekili adayı için beş ayrı kurban dualar eşliğinde kesildi. Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Teşkilatı gerçekleştirdiği bu program ile 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için sahaya indiğini tüm Tokat kamuoyuna ilan etmiş oldu.