TOKAT’TA HALİT SOKAĞI’NA NOSTALJİ DOLU KAHVE EVİ AÇILDI

Tokat’ın Tarihi Halit Sokağına

Tokat’ın Tarihi Halit Sokağına Yeni Bir Mekan Eklendi: Nostalji Kahve-Pasta Kahvaltı Evi

Tokat, tarihi dokusu ve büyüleyici atmosferiyle ünlü olan şehirlerden biridir. Halit Sokağı “Kültür Sokağı” ve “Sokak Sağlıklaştırma” projesi kapsamında geçtiğimiz yıl turizme kazandırıldı.

Tokat’ın tarihi Halit Sokağı, eski dönemlerin izlerini taşıyan dokusuyla büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Halit Sokağı’na açılan nostalji dolu kahve evi de bu atmosferi yansıtan bir dekorasyona sahiptir.

Kahve evinin menüsü, çeşitli kahve çeşitleri, sıcak çikolata ve çay gibi içeceklerle doludur. Ayrıca, günlük taze olarak hazırlanan kekler, kurabiyeler ve atıştırmalıklar da mevcuttur. Zengin aromalarıyla dikkat çeken kahveler, kahve tutkunlarının damak zevkine hitap ederken, tatlı ve tuzlu atıştırmalıklar da mekanın lezzet deneyimini tamamlamaktadır.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi: “Tokat’ımızın tarih kokan sokaklarından biri olan Halit Sokak’ta nostalji dolu bir iş yerinin daha açılışını gerçekleştirdik. Nostalji Kahve-Pasta Kahvaltı Evi’nin, işletme sahiplerine, bölgemize ve şehrimize hayırlı olmasını diler, bütün esnaflarımıza işlerinde kolaylıklar dilerim” Dedi.