TOKAT’TA GÜNEŞ ‘’UFUK’’TAN DOĞACAK

31 Mart 2024 tahinde gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimlerinde Tokat İl Genel Meclis Üyesi adaylığı için 25 yaşındaki Ufuk Yaman’ın aday olması dikkat çekti.

31 Mart 2024 tahinde

Ülke genelinde olduğu gibi Tokat’ta da adaylarını ve teşkilatlarını gençlerden oluşturan İYİ Parti’de yerel seçimlerde yarışacak adaylarının gençlerden oluşması önem kazandı. Tokat’ta da partisinin birçok kademesinde görev yapan 25 yaşındaki Ufuk Yaman Tokat İl Genel Meclis Üyeliği’ne aday.

Ufuk Yaman seçim maratonunun başladığını hatırlatarak, bu maratonda gençliğinden aldığı enerji ile Tokat İl Genel Meclisi’ne Aday olduğunu söyledi. Açıklamasında sadece kendisinin değil öğrencinin, genç çalışanın, genç işsizin, genç esnafın ve bütün gençliğin adayı olduğuna vurgu yapan Ufuk Yaman şunları söyledi: “Bu adaylık sıradan bir adaylık değildir. Bu adaylık sadece Ufuk Yaman adına yapılan bir başvuruda değildir; bu adaylık öğrencinin, genç çalışanın, genç işsizin genç esnafın ve bütün gençliğin adına yapılan bir adaylıktır. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘bütün ümidim gençliktedir’ diye özellikle vurguladığı gençliğin adaylığıdır. Bunun için biz ‘gençliğin sorunlarının yerelde çözülmesi gerektiğine olan inancımızla’ bu göreve talibiz.  Ve şunu özellikle belirtmek isterim ki; gençliğimiz bu partinin neferleridir. Başarı kuşunu vurmak istiyorsak, gençleri ve azimlerini doğru değerlendirmemiz gerektiğine olan inancımı taşıyorum. Çıktığımız bu yolda Rabbim bizleri utandırmasın.”ifadelerini kulandı.